Міфи про догляд за шкірою: залежність від косметики

загрузка...

Ви думаєте, що захищені від ультрафіолету в приміщенні? Викидаєте крем, якщо він не робить моментальне дію? Не користуєтеся високоактивними препаратами на основі ретиноїдів, тому що побоюєтеся роздратування? Купуєте сонцезахисні окуляри на найближчому ринку і впевнені, що ваші очі захищені? Ви, напевно, здивуєтеся, коли дізнаєтеся, що опинилися під владою банальних міфів.

Міф: виникнення псоріазу залежить від косметики

Факт: псоріаз — явище, ні в якому разі не залежне від якості або кількості косметики, якою ви користуєтеся: він являє собою аутоімунне захворювання, що супроводжується появою сверблячих червоних плям і щільних «лусочок» на шкірі. Псоріаз вважається «системним» шкірним захворюванням, оскільки може вразити і життєво важливі органи — наприклад, серце.

Псоріаз викликає дуже швидку репродукцію клітин шкіри, які репродукують себе кожні чотири дні (в нормальних умовах цей процес займає близько 28 днів). Цим пояснюється скупчуванню клітин шкіри і утворення ушкоджень тканини.

Міф: ультрафіолетові промені шкодять шкірі тільки при перебуванні на відкритому повітрі

Факт: поширене уявлення про те, що в закритому приміщенні ультрафіолетові промені не можуть нашкодити шкірі, вірно лише частково: саме вдома ви в найбільшій безпеці, проте шкіра все одно піддається шкідливому впливу ультрафіолету. Ультрафіолетові промені легко долають перешкоду у вигляді віконного скла, хоча це і залежить в якійсь мірі від виду вікон в будинку.

Чисте скло пропускає до 75% ультрафіолетового випромінювання, а скло димчасте — до 25-50%. Щоб забезпечити шкірі максимальний захист від ультрафіолету, дерматологи радять не перебувати поблизу вікон в період найбільшої інтенсивності ультрафіолетового випромінювання (з 10 ранку до 4 вечора) і регулярно наносити на шкіру обличчя і шиї сонцезахисний крем або лосьйон.

Міф: всі сонцезахисні окуляри захищають очі від ультрафіолету

Факт: на жаль, далеко не всі моделі сонцезахисних окулярів ефективно захищають очі від сонця. Вибирайте окуляри, на маркуванні яких зазначено, що вони блокують від 99 до 100% ультрафіолетових променів спектра А і В. Щоб переконатися в тому, що обрані вами сонцезахисні окуляри забезпечують саме той рівень захисту, який вказаний виробником, покажіть їх офтальмолога, який за допомогою спеціального обладнання зможе перевірити ступінь захисту, що забезпечується окулярами.

Міф: якщо косметика не діє моментально, їй краще не користуватися

Факт: для дії більшості продуктів по догляду за шкірою потрібно якийсь час, і немає нічого дивного в тому, що нетерплячі покупниці розчаровуються в косметиці вже через тиждень або два після початку використання. Як правило, для того, щоб помітити результати дії косметичного засобу, необхідний щонайменше місяць. Наприклад, якщо ви користуєтеся косметикою з ретиноїдами, для того, щоб помітити поліпшення стану шкіри, потрібно до шести місяців, а разючі зміни будуть помітні не раніше, ніж через рік. Ефект дії косметики для лікування акне можна помітити через один-три місяці, а ефект анти-вікової косметики — не менше, ніж через три місяці. Тому терпіння — головне правило при початку використання нового косметичного засіб.

Єдиний випадок, коли необхідно припинити користуватися косметикою — це поява алергії; невелике роздратування шкіри при першому використанні косметики вважається нормальним, проте якщо косметика постійно викликає висип, почервоніння та свербіж шкіри, необхідно відразу ж припинити користуватися цим засобом. Якщо ж ви не впевнені, нормальні чи побічні ефекти, що викликаються косметикою, краще всього проконсультуватися з дерматологом.

Міф: рівень захисту від ультрафіолету SPF в точності відповідає маркуванню на флаконі

Факт: дуже часто люди думають, що, набуваючи сонцезахисний лосьйон з SPF 30 і наносячи його на шкіру, вони гарантовано забезпечують своїй шкірі саме такий рівень захисту від ультрафіолету. До нещастя, дія сонцезахисної косметики не настільки спрощено. Дуже важливу роль відіграє те, як саме ви наносите сонцезахисний засіб. Більшість людей наносять недостатня кількість сонцезахисного засобу або ж користуються ним нерегулярно, внаслідок чого рівень захисту від ультрафіолету набагато нижче.

Крім того, рівень захисту, який забезпечується сонцезахисним лосьйоном вашої шкіри, залежить від її типу. SPF, зазначений на упаковці косметики — лише усереднене значення: так, наприклад, для власниць ніжною, легко обгорає шкіри, що користуються косметикою з SPF 30, реальний рівень захисту від ультрафіолету не перевищує 10.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.