Мідокалм — застосування: допомога судинам

Мідокалм застосовується при самих різних захворюваннях, що супроводжуються спазмом та ригідністю (напругою, скутістю) скелетних м’язів. Але він застосовується також і при облітеруючих (із закупоркою або зменшенням просвіту) захворюваннях кровоносних судин.

застосування Мідокалму при різних важких неврологічних захворюваннях

В основі дії мірокалма лежить розслаблення і зняття напруги скелетних м’язів. Це дозволяє застосовувати його при різних неврологічних захворюваннях, які супроводжуються нервово-м’язовими розладами, наприклад, при розсіяному склерозі.

Розсіяний склероз є хронічним прогресуючим захворюванням центральної нервової системи, яке супроводжується многоочаговостью ураженням білої речовини головного і спинного мозку. Захворювання це має численні симптоми, серед яких не останнє місце займає підвищена спастичність скелетних м’язів — збільшення м’язового тонусу по спастичному типу, переважно в ногах, що обмежує рухливість хворих.

Знімати таку спастичність досить складно, так як багато лікарських препаратів, що знижують тонус, збільшують слабкість паралізованих кінцівок і можуть призводити до погіршення перебігу захворювання. Тому препарат підбирається кожному хворому індивідуально, а дозування збільшується поступово, до появи перших ознак зняття спазмів. Сьогодні найчастіше з цією метою призначають мідокалм. Його призначають як в таблетках, так внутрішньом’язово, якщо вимагається отримання більш сильного ефекту.

Такі ж порушення тонусу скелетних м’язів можуть бути при мієлопатії, енцефаломієліт, наслідки гострого порушення мозкового кровообігу.

Підвищений тонус скелетних м’язів може спостерігатися при дитячих церебральних паралічах, зокрема, при хворобі Літтла, яка характеризується центральними паралічами кінцівок з переважанням поразок нижніх кінцівок. Ознаки захворювання з’являються з перших днів життя: при купанні і сповиванні таких дітей виявляється підвищений тонус м’язів, що виявляється в тугоподвижности. Мідокалм в таких випадках показаний з тримісячного віку у вигляді внутрішньом’язових і внутрішньовенних ін’єкцій.

застосування Мідокалму при захворюваннях хребта і суглобів, що супроводжуються болями

Всі інфекційно-запальні і аутоімунні (викликані алергією на власні тканини) захворювання хребта і суглобів супроводжуються, як правило, сильними болями. До таких захворювань відносяться артрити (запалення суглобів) будь-якого походження, ревматоїдні артрити (вони мають аутоімунне походження), спондиліти (запальні захворювання хребта.

При всіх цих захворюваннях з’являється напруга м’язів, розташованих поряд з вогнищем ураження, яке є рефлекторним і захищає місце запалення від додаткового травмування. Але при цьому спазм скелетної мускулатури підсилює болі в місці запалення і затримує настання відновного періоду.

Така ж ситуація складається і при дегенеративно-дистрофічних (обмінних) захворюваннях хребта і суглобів, до яких відносять артрози, остеохондрози з такими ускладненнями, як міжхребцева грижа і утиск корінців спинномозкових нервів. При цьому також виникають сильні болі і з’являється захисний спазм м’язів.

І в той, і в іншому випадку в складі комплексного лікування обов’язково призначають лікарські препарати, які знімають спазм скелетних м’язів (міорелаксанти). Ці препарати не тільки знімають спазм м’язів, але і володіють власним знеболюючим ефектів, який, накладаючись на знеболюючий ефект входять до складу комплексного лікування анальгетиків, значно посилює знеболюючий ефект.

застосування Мідокалму при облітеруючих захворюваннях кровоносних судин

Облітеруючі захворювання кровоносних судин характеризуються значним зменшенням їх просвіту. Найчастіше причиною такого захворювання буває атеросклероз, при якому периферичні кровоносні судини забиваються атеросклеротичними бляшками (облітеруючий ендартеріїт), що порушує харчування тканин і може призвести навіть до їх омертвіння.

При таких захворюваннях призначається мідокалм, який має спазмолітичні властивості, тобто знімає спазм з гладкої мускулатури стінок кровоносних судин. Одночасне зняття спазму скелетної мускулатури підсилює ефект, кров приливає до ураженої області і частково або повністю відновлюється живлення тканин.

Мідокалм знайшов сьогодні саме широке застосування при лікування різних захворювань, що супроводжуються спазмами скелетної і гладкої мускулатури.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.