Мідокалм — таблетки: подіють через півгодини

Мідокалм є лікарським препаратом, розслаблюючим підвищений тонус скелетних м’язів. Патологічно високий м’язовий тонус при болях у хребті і суглобах є захисною реакцією організму (захищає від додаткового травмування), але, в той же час, він сприяє і посиленню болю.

Як діють пігулки Мідокалму

Таблетки Мідокалму містять діючу речовину толперизону, яке є міорелаксантом центральної дії. Після прийому внутрішньо таблетки швидко всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, і вже через півгодини — годину концентрація Мідокалму в крові досягає максимуму. Розкладається мідокалм в печінці і виводиться з організму з сечею.

Механізм дії пов’язаний з придушенням болісно підвищеної спинномозкової рефлекторної активності. Пригнічується як проведення в центральну нервову систему (ЦНС) нервових імпульсів по чутливих нервах, так і відповідна реакція ЦНС у вигляді імпульсів по рухових нервах. Крім того, пригнічується виділення нейромедіаторів — речовин, за допомогою яких відбувається передача нервового збудження з нейрона на нейрон (нейрони — це нервові клітини).

Після прийому таблеток Мідокалму відновлюється стан мембран клітин, що дуже важливо для внутрішньоклітинного обміну речовин, адже саме через мембрани до клітин надходять речовини, необхідні для здійснення біохімічних реакцій.

Мідокалм володіє невеликим місцевим знеболюючим властивістю, пригнічуючи больову чутливість периферичних нервових закінчень. Знижує активність периферичної нервової системи, що сприяє зняттю спазму м’язів, їх ригідності (напруги, оцепенелости) і хворобливості, покращує довільні активні рухи.

Мідокалм може також злегка розслабляти гладку мускулатуру внутрішніх органів і кровоносних судин, частково блокувати утворення адреналіну (нейромедіатора, який здатний також викликати спазм периферичних судин). Це його властивість сприяє поліпшенню периферичного кровообігу.

Кому призначають мідокалм в таблетках і протипоказання для його прийому

Мідокалм в таблетках призначають при наступних захворюваннях:

 • при паралічах центрального походження, які супроводжуються підвищеним тонусом м’язів, м’язовим спазмом, стійким зведенням (контрактурою) суглобів кінцівок і порушенням довільних рухів (наприклад, при розсіяному склерозі, наслідки гострого порушення мозкового кровообігу);
 • при хворобах, які супроводжуються спазмом гладкої мускулатури артерій і прилеглих до них скелетних м’язів, ще більше здавлюють артерії і порушують кровообіг у них (ураження периферичних артерій при атеросклерозі — облітеруючий ендартеріїт, ураження судин при цукровому діабеті);
 • при порушеннях іннервації кровоносних судин вегетативною нервовою системою;
 • при ускладненнях травм і захворювань центральної нервової системи, які супроводжуються руховими розладами, наприклад, спазмом м’язів; часто такі розлади виникають на тлі тривалого прийому психотропних засобів;
 • при розладах руху лімфи по лімфатичних судинах і венозного кровообігу, трофічних виразках гомілки, які виникли на фоні тромбозу та запалення вен (тромбофлебіт);
 • при дитячому спастичному паралічі (хворобі Літтла);
 • при епілепсії;
 • при порушенні роботи головного мозку (енцефалопатії) судинного походження.
 • Протипоказанням для прийому таблеток Мідокалму є індивідуальна непереносимість компонентів препарату, м’язова слабкість, дитячий вік до року, вагітність і годування дитини грудьми.

  Побічні ефекти, які можуть виникати при прийомі таблеток Мідокалму

  При прийомі таблеток Мідокалму можуть виникати такі побічні ефекти:

 • з боку шлунково-кишкового тракту — нудота, іноді блювота, болі і відчуття дискомфорту в животі;
 • з боку центральної нервової системи — млявість, сонливість (особливо у маленьких дітей), м’язова слабкість, головні болі;
 • з боку органів кровообігу — зниження артеріального тиску;
 • алергічні реакції — шкірні висипання (наприклад, кропив’янка) і свербіж, набряк Квінке, анафілактичний шок, бронхоспазм.
 • При прийомі Мідокалму не варто водити автомобіль і займатися іншими роботами, що вимагають високої концентрації вникання і хорошої координації рухів.

  Дія Мідокалму посилюється при одночасному призначенні лікарських препаратів для загального наркозу, міорелаксантів периферичної дії, психотропних препаратів.

  Мідокалм є лікарським препаратом, який зазвичай призначають у складі комплексної терапії для зняття або зменшення болю, викликаних напругою скелетних м’язів.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.