Мідокалм: інструкція по застосуванню

При деяких захворюваннях сильний спазм м’язів може принести шкоду. Для того щоб зняти такий спазм (це, до речі, зніме і біль в цій області), випускаються спеціальні лікарські препарати — міорелаксанти. Одним з таких препаратів є мідокалм, що випускається угорської фармацевтичної компанією Гедеон Ріхтер.

Механізм дії Мідокалму

Мідокалм (толперизону гідрохлорид) — це міорелаксант центральної дії, який випускається в таблетках для прийому всередину і в розчині для ін’єкцій в ампулах. Механізм дії препарату полягає в тому, що він гальмує поведінку нервових імпульсів по гілочках чутливих нервів, а також блокує проведення рухових імпульсів у нервових клітинах. Тобто інформація від скелетних м’язів надходить у центральну нервову систему (ЦНС) обмежено, крім того, блокується і відповідна реакція ЦНС.

Крім того, мідокалм гальмує виділення нейромедіаторів (речовин, за допомогою яких передаються нервові імпульси по нервових волокнах, наприклад, адреналіну) шляхом гальмування надходження іонів кальцію в синапси (місця переходу відростків однієї нервової клітини до іншої) — саме іони кальцію сприяють виділенню нейромедіаторів. Так як знімається спазм скелетної мускулатури, яка здавлювала кровоносні судини, поліпшується периферичний кровообіг. Цей ефект посилюється ще й за рахунок того, що блокується викид у кров адреналіну (він викликає спазм кровоносних судин).

Мідокалм надає також місцеву знеболюючу дію, але при цьому не впливає на кору головного мозку і не викликає таких явищ, як млявість і сонливість.

При прийомі всередину мідокалм добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті і швидко (вже через півгодини) надходить у кров, звідти в м’язи і починає діяти. Виводитися мідокалм починає вже через півтори години, розкладаючись попередньо в печінці та нирках на метаболіти (продукти обміну). Виводиться в основному із сечею, не впливаючи при цьому на стан печінки і нирок навіть при неодноразовому повторенні курсу лікування.

Показання та протипоказання для застосування Мідокалму

Показаннями для призначення Мідокалму є:

 • стійке підвищення тонусу і спазм скелетних м’язів, що виникають на тлі органічних захворювань та наслідків травм центральної нервової системи (наприклад, при розсіяному склерозі, наслідках інсульту, енцефаломієліту, при спастичних паралічах);
 • стійке підвищення тонусу і спазм скелетних м’язів на тлі різних захворювань кістково-м’язової системи (наприклад, захворювань хребта або великих суглобів);
 • стан після ортопедичних і травматологічних операцій;
 • при порушенні іннервації периферичних кровоносних судин, що може призвести до їх стійкого спазму і порушення кровообігу в цій області (наприклад, при облітеруючому ендартеріїті, ураженні кровоносних судин при цукровому діабеті).
 • Протипоказаннями для застосування Мідокалму є:

 • стійке розслаблення м’язів — міастенія;
 • дитячий вік до одного року;
 • індивідуальна непереносимість Мідокалму.
 • Відносним протипоказанням є вагітність, особливо в перші дванадцять тижнів і період годування дитини грудьми. В даному випадку орієнтиром служить стан жінки, рішення про призначення препарату приймається після вивчення співвідношення передбачуваного лікувального ефекту і можливого ризику для плода або дитини.

  Мідокалм не впливає на координацію рухів, здатність концентрувати увагу та швидкість психомоторних реакцій, тому водіння автотранспорту і будь-які інші роботи, пов’язані з підвищеною небезпекою для життя і здоров’я при його прийомі не протипоказане.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.