Ми і наші сни: загадки обіймів Морфея

загрузка...

Вони можуть бути приємними чи страхітливими, викликати багато запитань і бажання розібратися в них. До одним вони приходять щоночі, інші скаржаться, що зовсім їх не пам’ятають. Наші сни — одна із найбільш наболілих загадок, яку вчені до кінця не змогли розгадати досі.

Безцінна парадоксальна фаза

Середня тривалість сну у людини — 7 годин 20 хвилин. Дослідники довели, що сни приходять в період парадоксальної фази, яка пов’язана з моментом засинання, моментом перед самим пробудженням, а також часом, попереднім так званим мікропробужденіям. Інші фази називаються повільним поверхневим і повільним глибоким сном. Всі ці три фази закінчуються мікропробужденіем, яке часто проходить непоміченим для сплячого.

Чому ми бачимо сни?

Це питання залишається незрозумілим для нас навіть незважаючи на постійні дослідження фахівців. До цих пір ніхто не може точно відповісти на питання — що таке сни, і чому вони до нас приходять?

Вчені підтвердили, що у новонароджених парадоксальна фаза сну набагато довший, ніж у дорослих. Таким чином, можна стверджувати, що характер сну у людини змінюється з віком, з накопиченим досвідом, з розвитком і вдосконаленням нервової системи.

Тлумачення снів

Знаменитий психіатр і невролог Зигмунд Фрейд першим заговорив про тлумачення снів. Він стверджував, що під час сну працює наше несвідоме, тому сни і є прихованими бажаннями людини. Але важливо усвідомити, що інтерпретувати сон може найбільш повно лише той, кому він приснився. Різні люди можуть бачити сни з однаковим сюжетом і для всіх них вони можуть означати різне. Причина криється в різному досвіді, темпераменті, характері, життєвих ситуаціях. З цієї причини не варто надто довіряти сонникам, які тільки дають приблизні орієнтири, але ні в якому разі не пояснюють сни повністю.

М’яке вторгнення

Під час сну людина здатна чути звуки з реального світу і навіть відчувати запахи — все залежить від того, наскільки точно мозок зуміє обробити інформацію і передати її. Часто трапляється так, що людина уві сні чує будильник, який представляється йому, наприклад, грає музикою. Якщо дитина спить і його будить мама, то вона може з’явитися в його сні як новий персонаж, і тільки потім настане пробудження. Це відбувається тому, що наш мозок оберігає нас від раптового пробудження, яке може стати стресовим.

Нічні кошмари

Іноді сняться прекрасні рожеві сни, а часом — кошмари. Чому так відбувається? Швидше за все, не варто надавати великого значення цьому, тому що в даному випадку сни — як фільми, які можуть бути як романтичної мелодрамою чи комедією, так і жахами.

Іноді людині здається, що жахи йому сняться занадто часто, але тільки тому, що, як правило, ми запам’ятовуємо кошмари більше, ніж звичайні нормальні спокійні сни.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.