Метронідазол — що це таке?

Метронідазол — це антибіотик, що знищує шкідливі бактерії в організмі. Метронідазол застосовується для лікування бактеріальних інфекцій статевих органів, шлунково-кишкового і дихального тракту, шкіри і суглобів. Метронідазол не використовується для лікування вагінальних грибкових інфекцій.

Важлива інформація про метронідазол

Приймайте метронідазол строго відповідно до вказівок лікаря протягом рекомендованого періоду. Ні в якому разі не переривайте курс лікування при перших ознаках поліпшення або зникнення симптомів хвороби: це не означає, що ви позбулися від інфекції. Крім того, недотримання дозування і нерегулярний прийом метронідазолу може призвести до формування у бактерій стійкості до антибіотика.

Метронідазол не застосовується для лікування поширених вірусних інфекцій, таких, як застуда або грип. В період лікування метронідазолом слід уникати вживання алкоголю, плюс 48 годин після останнього прийому, так як внаслідок порушення окислення етанолу може відбуватися накопичення ацетальдегіду. В результаті можлива поява побічних ефектів: почастішання серцебиття, почервоніння і свербіння шкіри, нудоти і блювоти.

Що потрібно знати, перш ніж приймати метронідазол

Метронідазол не слід приймати особам, які страждають непереносимістю метронідазолу або його препаратів, а також вагітним (на терміні до 12 тижнів) і годуючим жінкам. Обов’язково повідомте лікаря, якщо очікуєте дитину або плануєте вагітність.

Також повідомте лікаря, якщо страждаєте алергією на які-небудь лікарські препарати, а також про таких захворюваннях:

 • хвороби шлунково-кишкового тракту, наприклад, хвороба Крона;
 • хвороби кровотворної системи, наприклад, анемії (недолік червоних кров’яних тілець) або лейкемії (недолік білих кров’яних тілець);
 • порушення координації рухів, органічні ураження нервової системи (у тому числі епілепсія);
 • тяжка печінкова та ниркова недостатність;
 • нервові розлади.
 • Метронідазол не можна приймати в I триместрі вагітності. Застосування препарату у II і III триместрах можливо тільки в тих випадках, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду.

  При необхідності застосування метронідазолу в період лактації грудне вигодовування слід на якийсь час припинити, оскільки препарат проникає в грудне молоко і може заподіяти шкоду здоров’ю дитини.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.