Метронідазол-гель: ефективний спільно з іншими препаратами

Метронідазол — синтетичний антибактеріальний препарат, який виявляє високу активність у відношенні бактерій Trichomonas vaginalis, Giardia intestinalis, Entamoeba histolytica, Lamblia intestinalis, а також відносно облігатних анаеробів. До метронідазолу нечутливі аеробні мікроорганізми і факультативні анаероби, але в присутності змішаної флори (аероби та анаероби) метронідазол діє синергічно з антибіотиками, ефективними проти звичайних аеробів.

Метронідазол у формі гелю застосовується для лікування шкірних захворювань, зокрема, розацеі (рожевих вугрів) і вугрової висипки.

Механізм дії метронідазолу полягає в біохімічному відновленні 5-нітрогрупи метронідазолу внутрішньоклітинними транспортними протеїнами анаеробних мікроорганізмів і найпростіших. Відновлена 5-нітрогрупа метронідазолу взаємодіє з дезоксирибонуклеїнової кислотою клітини мікроорганізмів, інгібуючи синтез їх нуклеїнових кислот, що призводить до загибелі бактерій.

Форма

Гель для зовнішнього застосування (0,75%, 1%), крем або мазь (0,75%): вагінальний гель (0,75%)

Зберігання

Топічні форми метронідазолу (для зовнішнього застосування) слід зберігати при кімнатній температурі, 15-30? C.

Показання до застосування

Метронідазол у формі гелю, крему або мазі для зовнішнього застосування використовується для лікування рожевих і вульгарних вугрів, інфекційних захворювань шкіри, пролежнів, трофічних виразок, себорейного дерматиту, геморою та тріщин заднього проходу. Вагінальний гель метронідазолу застосовується для лікування бактеріального вагініту (так званого «неспецифічного вагініту»). Метронідазол не ефективний при лікуванні іншої поширеної вагінальної інфекції, молочниці («грибкової інфекції»).

Дозування

Для лікування рожевих вугрів на уражені ділянки шкіри наносять тонкий шар гелю або мазі метронідазолу один-два рази на день. Стандартне дозування вагінального гелю метронідазолу становить один повний аплікатор (містить 37,5 грамів метронідазолу), який вводиться в піхву двічі на день (вранці і ввечері) протягом п’яти днів.

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами

Протягом усього періоду застосування вагінального гелю метронідазолу забороняється споживання алкогольних напоїв і продуктів, що містять алкоголь. Це може призвести до виникнення низки побічних ефектів, зокрема: головним болям, нудоті, слабкості, втрати координації рухів і орієнтації в просторі, і навіть психозу.

Така ж реакція виникає у алкоголіків, які протягом курсу лікування дисульфірамом (наприклад, антабус) продовжують споживати алкоголь. Одночасне застосування з дисульфірамом може призвести до розвитку неврологічних симптомів. Крім того, Метронідазол посилює дію непрямих антикоагулянтів (наприклад, варфарину). При одночасному застосуванні з препаратами літію можливе підвищення концентрації таких препаратів у плазмі.

При зовнішньому або вагінальному застосуванні концентрація метронідазолу в крові невелика, і невідомо, наскільки все вищесказане відноситься до метрононідазолу у формі гелю.

Застосування в період вагітності

Дослідження на тваринах показали, що зовнішнє застосування метронідазолу становить загрозу для здоров’я плоду, але аналогічні дослідження за участю вагітних жінок не проводилися.

Застосування в період грудного вигодовування

У разі застосування всередину метронідазол проникає в грудне молоко майже в такій же високій концентрації, в якій він міститься в крові матері. Хоча концентрація метронідазолу в крові жінки після зовнішнього або вагінального застосування незначна, все одно слід враховувати можливі наслідки для здоров’я дитини.

Побічні ефекти

До побічних ефектів метронідазолу при зовнішньому застосуванні можна віднести запалення, подразнення шкіри, алергічну реакцію, а також розвиток кандидозного вагініту під час терапії або незабаром після її закінчення, свербіж у піхві, біль або спазми у шлунку, нудоту і металевий присмак у роті .

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.