Метандростенолон: анаболічний стероїд

загрузка...

Метандростенолон відноситься до групи анаболічних стероїдів. Він є похідним тестостерону і володіє сильними анаболічними і помірними андрогенні властивості. Він з’явився у продажу в 1960 роках і швидко став найпоширенішим і використовуваним анаболическим стероїдом серед людей, що займаються різними видами спорту.

Історія відкриття

Цікаво, що незабаром після появи деякі лікарі стали виписувати метандростенолон жінкам як тонізуючий засіб, проте через виявлені побічних ефектів від цієї практики швидко відмовилися.

На початку дев’яностих років метандростенолон був заборонений у США. Конгресмени помістили стероїди в ту ж категорію, що і амфетаміни — зберігання і розповсюдження цих речовин є протизаконним. Крім того, деякі успішні спортсмени та професійні бодібілдери, які зізналися в тривалому використанні стероїдів, були дискваліфіковані (серед них був Арнольд Шварценеггер). В даний час продаж анаболічних стероїдів заборонена в багатьох країнах, в тому числі і в Росії, проте відомо, що їх популярність від цього практично не змінилася. Стероїди продаються на чорному ринку і широко використовуються спортсменами.

Побічні ефекти

Будучи потужним стероїдом, метандростенолон також володіє багатьма побічними ефектами. Зокрема, на чоловіків він може надавати дію, схожу з дією естрогену. При використанні великих доз вже незабаром після початку прийому препарат може викликати гінекомастію — збільшення молочних залоз у чоловіків, при якому потрібне спеціальне лікування, яке нерідко — хірургічне. Ще одним побічним ефектом метандростенолона є застій рідини, що приводить до втрати м’язової маси. Особливо чутливі до препарату люди приймають медикаменти, що дозволяють контролювати рівень естрогену.

Побічні ефекти

Серед побічних ефектів, пов’язаних з андрогенної активністю метандростенолона: підвищене вироблення шкірного сала, акне, посилений ріст волосся на обличчі і на тілі. У людей, що приймають цей анаболічний стероїд, може істотно підвищитися рівень агресії. Обласна також може стати наслідком прийому анаболічних стероїдів.

У жінок метандростенолон може викликати явище вірилізму — поява вторинних чоловічих статевих ознак. Зокрема, у жінок на обличчі і на тілі починають рости жорсткі і темне волосся, голос стає нижче, підвищується потовиділення, і так далі. З цієї причини метандростенолон найчастіше беруть чоловіки, хоча іноді з ним експериментують і жінки. Так, деякі з них говорять, що в маленьких дозах він дуже корисний для росту м’язової маси і не викликає серйозних побічних ефектів.

Чи може бути рак від метандростенолона?

Тривалий прийом метандростенолона може викликати серйозні ускладнення, у тому числі — деякі типи раку. Тому людям, які використовують цей препарат, потрібно регулярно проходити медичне обстеження. Крім того, цикл прийому не повинен тривати більше восьми тижнів.

Період напіврозпаду метандростенолона складає 3-5 годин, тобто через такий проміжок часу після прийому препарату його рівень у крові знижується, а дія слабшає і припиняється. Як правило, людина може вибирати — приймати щоденну дозу препарату один раз або в кілька прийомів протягом дня. Рекомендується приймати його кілька разів в день, і таким чином регулювати концентрацію активних речовин в крові. У той же час, деякі експерти вважають, що при прийомі метандростенолона один раз в день він надає менш сильна дія на гіпоталамо-гіпофізарно-яічковую вісь. Щоб визначити оптимальний режим прийому препарату, потрібно проконсультуватися як зі своїм тренером, так і з лікуючим лікарем.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.