Метамфетамін — високо літати і боляче падати

загрузка...

Наркоманія серед підлітків — це «заразне» захворювання, за статистикою один наркоман здатний «заразити» (тобто залучити до вживання наркотиків за схваленням і стимуляції цих дій з боку наркоторговців) від 3 до 10 осіб, які потім у більшості своїй повністю випадають з соціального життя. Саме тому поширення і збут наркотиків — це кримінальна дія.

Наркотик метамфетамін та історія його появи

Метамфетамін — це синтетичне наркотичну речовину, психостимулятор, виготовлений на основі іншого синтетичного психостимулятора амфетаміну — аналога природного препарату ефедрину. Гідрохлорид метамфетаміну відомий під торговою назвою первітин.

Амфетамін був вперше синтезований в кінці 19-го століття і перший час застосовувався як препарат, що пригнічує апетит. На початку 20-го століття в Японії з амфетаміну був синтезований метамфетамін, який знайшов широке застосування в 30 — 40-ті роки в Німеччині. Як психостимулятор його давали льотчикам, танкістам, підводникам. Лікарі фашистських концтаборів випробовували психостимулятори, містять первітин, на ув’язнених, викликаючи їх повне виснаження і загибель. Є відомості, що первітин використовувався вождями фашистської Німеччини, у тому числі самим Гітлером. У Німеччині продавалися шоколадні цукерки з начинкою з первітину, які називалися танковим шоколадом.

У Росії гідрохлорид метамфетаміну (первітин) як наркотик з’явився в другій половині 20-го століття у вигляді саморобних препаратів («ширки», «гвинта»), які отримували кустарним шляхом із лікарських препаратів. У 80-х роках з Гаваїв прийшла мода на куріння метамфетаміну, який виготовлявся у вигляді кристаликів, через що отримав назву «лід». Сьогодні первітіновая наркоманія поширена і, як правило, є невід’ємною частиною (першим етапом) переходу до героїнової залежності.

Метамфетаміновое сп’яніння

Після прийому метамфетаміну всередину через 10-15 хвилин з’являється перша фаза сп’яніння — «прихід»: відчуття надзвичайної легкості тіла (невагомості). Фарби навколишнього світу здаються яскравими і соковитими, у відповідь на різні звуки в очах з’являються райдужні плями. Характерно також виражене почуття власної доброти та любові до людей, співпереживання кожному (частіше уявному) горю, ясність і чіткість думок.

Друга фаза починається через 10-20 хвилин — це піднесений настрій, душевний підйом, незвичайний підйом всіх життєвих сил, прагнення до подвигів і пригод. Підлітки стають балакучими, говорять швидко, перескакуючи з теми на тему, відволікаючись і повторюючись. Агресія за власною ініціативою виникає рідко, але може бути легко спровокована самими безневинними зауваженнями.

Триває такий стан до 8 годин, після чого з’являється млявість, почуття повної знемоги, дратівливість, озлобленість, похмура туга, підозрілість. Після першого ж вживання зазвичай виникає непереборне бажання повторного вживання наркотику — початок формування залежності від нього.

Метамфетаміновий психоз

Метамфетаміновий (первітіновий) психоз може початися відразу ж після прийому наркотику і продовжитися добу — двоє, іноді кілька днів.

Підлітка раптово охоплює сильна тривога і страх. Вони озираються навколо, прислухаються, починають «здогадуватися» про «підступних намірах оточуючих». В чужих поглядах підліток бачить насмішки, у висловлюваннях — загрози і натяки. Іноді первітіновие психози супроводжуються галюцинаціями (підліток бачить, чує і відчуває те, чого насправді немає). Все це викликає появу гніву і агресії. Відмінною особливістю перветінових психозів є те, що підлітки швидко переходять до дій — тобто нападає на «кривдників».

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.