Мерсилон — застосовуйте акуратно

Гормональні контрацептиви в наше століття, століття планування вагітності, є незамінним засобом. Сучасні гормональні препарати надійно захищають жінку від небажаної вагітності. Але гормональні контрацептиви гарні тільки тоді, коли у жінки один партнер, так як вони не захищають від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Ще один мінус (а може це плюс?) — Вони вимагають пунктуальності в застосуванні.

Гормональні засоби запобігання від вагітності

Сьогодні гормональні контрацептиви — це наші будні. Але так було далеко не завжди. Ці препарати увійшли в наше життя тільки в 60-х роках минулого століття і спочатку далеко не в досконалому вигляді. Відгомони негативних міфів, що залишилися після вживання перших гормональних контрацептивів дійшли і до нашого часу, вони і зараз часом підтримують негативне ставлення до цих препаратів не дивлячись на те, що вже створено нові покоління гормонів, які не викликають жодних тривалих змін в організмі жінки.

Гормональні контрацептиви містять штучно синтезовані гормони, близькі за своїми якостями до натуральних жіночих статевих гормонів — естрогену і прогестерону. Вони дозволяють штучно запобігати дозрівання яйцеклітини й овуляцію (вихід яйцеклітини з яєчника), а значить і вагітність.

Які бувають гормональні контрацептиви

Різні фармацевтичні фірми випускають гормони різних видів. Так, гормональні контрацептиви можуть бути однокомпонентними або комбінованими.

Однокомпонентні контрацептиви містять один вид гормонів і являють собою таблетки, в кожній з яких міститься одна і та ж доза гормонів, тому всі ці гормони є монофазними. Комбіновані гормональні контрацептиви містять два види гормонів. Ці гормони можуть мати як однакову, так і різну дозування (моно-, двох-і трифазні).

Жіночі статеві гормони, введені в організм у підвищеній кількості, затримують дозрівання фолікулів і овуляцію, а слизу в каналі шийки матки надають в’язкість — вона стає важкопрохідної для сперматозоїдів. Гормони — це високоактивні речовини, які діють уже в малих концентраціях, тому застосування їх вимагає акуратності: жодна пігулка не повинна бути пропущена, інакше не може бути гарантованою контрацепції. Прийом однокомпонентних гормональних контрацептивів дозволяється затримувати лише на 3 години, комбінованих — на 12.

Що таке мерсілон

Мерсилон — це монофазний комбінований гормональний контрацептивний препарат для прийому всередину. Він містить два гормони дезогестрел (аналог прогестерону) та етинілестрадіол (аналог естрогену). Механізм його дії заснований на придушенні розвитку фолікула і порушенні процесу овуляції. Контрацептивний ефект посилюється за рахунок дії на цервікальний (шийки матки) слиз, що утруднює проникнення сперматозоїдів у матку, а також змін ендометрія, перешкоджають закріпленню яйцеклітини в порожнині матки.

Як правильно приймати мерсілон

Призначають препарат з першого дня менструації по одній таблетці на день в один і той же час протягом 21 днів, потім слід семиденний перерву, під час якого препарат не приймають. В цей час має відбутися менструальноподібна кровотеча. Прийом кожної наступної упаковки слід розпочинати після закінчення семиденного перерви в прийомі таблеток.

Після аборту застосування препарату рекомендується розпочати в той же день. Після пологів його можна почати приймати через 21 день, якщо жінка не годує грудьми. Якщо жінка починає приймати препарат пізніше дцадцать восьмого дня після пологів, необхідно виключити вагітність і використовувати додатково бар’єрний метод контрацепції протягом семи днів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.