Меридіа: відгуки лікарів — препарат далеко не нешкідливий

загрузка...

Основний висновок лікарів — меридиа зовсім не такий простий і нешкідливий препарат, як його рекламують. До речі, якщо почитати інструкцію, розроблену виробниками, то можна побачити, що вони врахували всі протипоказання і побічні ефекти цього препарату. Але інструкція — це для лікарів, а для пацієнтів існує реклама, яка зовсім не так об’єктивна.

Як «працює» меридиа

Меридіа (сибутрамін) — це лікарський препарат для лікування ожиріння. Механізм його дії полягає в тому, що він пригнічує активність центру голоду, розташованого в області головного мозку. Великим достоїнством препарату Меридіа є і те, що він пригнічує рефлекторну пониження швидкості обмінних процесів (і, відповідно, витрати енергії) на тлі зниження ваги. Меридіа також в цілому поліпшує жировий і вуглеводний обмін.

Виробляє препарат Меридіа німецька фармацевтична фірма Ебботт, в якості продукції якої мало хто сумнівається. Тим не менш, меридиа заборонена у ряді країн Європи (наприклад, у Великобританії) через велику кількість побічних ефектів. Багато лікарі-ендокринологи на практиці бачили, як позитивний ефект від застосування цього препарату, так і побічні ефекти.

Побічні ефекти при застосуванні препарату Меридіа зустрічаються нечасто, але вони можуть бути дуже значними.

Показання та протипоказаний препарат

Меридіа застосовується для лікування аліментарного (пов’язаного з харчовими звичками) ожиріння, у тому числі в поєднанні з інсуліннезалежний цукровий діабет. При цьому рекомендується спочатку спробувати традиційні методи лікування ожиріння, а потім, якщо останні неефективні, призначати препарат Меридіа.

Для призначення цього препарату, швидше за все, буде потрібно всебічне обстеження пацієнта — меридиа має дуже багато протипоказань. До протипоказань відносять стабільно високий артеріальний тиск, порушення серцевого ритму у вигляді нападів тахікардії або миготливої аритмії, ішемічна хвороба серця, серцева недостатність з набряками або з порушенням дихальної функції. Порушення периферичного кровообігу також є протипоказанням для призначення цього препарату, наприклад, поганий кровообіг в ногах, варикозне розширення вен. Не менш небезпечно приймати препарат Меридіа хворим з порушеннями мозкового кровообігу, які коли-небудь перенесли інсульт. Нервово-психічні захворювання також можуть бути перешкодою для призначення препарату, наприклад, нервова анорексія або булімія (відраза до їжі або патологічно підвищений апетит). Не можна приймати цей препарат у віці до 18 і після 65 років, а також при вагітності, годуванні дитини грудьми і індивідуальної нестерпності його компонентів. Не можна поєднувати прийом препарату Меридіа з прийомом інших психотропних речовин (снодійних, заспокійливих і так далі).

Побічні ефекти за спостереженнями лікарів

Більшість лікарів відзначають, що меридиа є досить ефективним препаратом (крім ксенікалу для лікування ожиріння серйозних препаратів більше немає) і добре переноситься.

Побічні ефекти ефекти препарату Меридіа можна розділити на дві частини. Перша частина — незначні побічні ефекти, які можуть розвиватися на першому місяці прийому препарату, потім вони проходять. До таких побічних ефектів належать нудота, блювання, пронос, біль у животі, головний біль, запаморочення, безсоння і так далі. Ці побічні ефекти не яскраво виражені і досить швидко проходять.

Але є й інші побічні ефекти, які й призвели до того, що застосування сибутраміну було заборонено в ряді країн. Сталося це через побічних ефектів з боку серцево-судинної системи. Вони дійсно можуть бути дуже серйозними. І якщо порівняти користь від зниження ваги та шкоду, завдану системі кровообігу, то і виникає питання, а чи варто цей препарат застосовувати взагалі?

Так, меридиа може викликати стійкий підйом артеріального тиску, який в свою чергу може викликати такі ускладнення, як інфаркт міокарда та ішемічний інсульт. Іншим важким ускладненням може бути порушення серцевого ритму, яке проявляється у вигляді нападів посиленого серцебиття і нападів миготливої аритмії — частих і безладних серцевих скорочень. Такі напади можуть привести до загибелі хворого. Ті лікарі, які бачили подібні побічні ефекти, мають про препарат Меридіа негативну думку.

І все ж меридиа застосовується, більше того, цей препарат дуже популярний. Найсумніше, що приймають його іноді без призначення лікаря навіть, незважаючи на те, що в аптеці потрібно для його придбання рецепт. Такий прийом може мати найважчі наслідки.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.