Мережеві ігри: заміна реальності?

Життя сучасної людини, повною мірою включеного в цивілізацію і існуючого в рамках її принципів, ось вже як мінімум років п’ятнадцять складається з двох реальностей — справжньої, повсякденному, «живий» і віртуальної, програмної, тієї, яка називається «інтернет». І одним з найбільш одіозних і популярних у молодого покоління способів застосування можливості перебувати в цій віртуальній реальності є захоплення мережевими розрахованими на багато комп’ютерними іграми.

Мережеві ігри — багато гравців, багато ігор

Мережеві комп’ютерні ігри — це різновид багатокористувацьких комп’ютерних ігор, якими є будь-які ігри, в яких можуть одночасно брати участь два і більше гравців. Відомо, що найперша багатокористувацька гра, Tennis for Two, датується 1958 роком. Закономірно, що з розвитком комп’ютерних програм розвивалися і удосконалювалися комп’ютерні ігри, а з їх розвитком ставали все витонченішими і популярніше багатокористувацькі ігри. І зовсім не відповідало б ніякій логіці, якби стало загальнодоступним в дев’яності роки інформаційно-технологічне нововведення — інтернет — пройшло б повз багатокористувацьких ігор. Інтернет і не пройшов повз, більше того, зробив мережеві багатокористувацькі ігри однієї з головних своїх функцій, а для багатьох і головним сенсом свого існування.

Вперше через мережу почали грати ще в 1983 році за допомогою гри Snipes, однак справжню революцію в справі популяризації мережевих багатокористувацьких ігор здійснила в 1993 році легендарна гра Doom. З цього моменту почалося постійно набирає обертів божевілля любителів комп’ютерних ігор на мережевих битвах, що зрозуміло: ніяке змагання з комп’ютерною програмою не замінить змагання з людиною, нехай і в рамках тієї ж комп’ютерної програми. При цьому для кожного жанру комп’ютерних ігор (рольові ігри, шутери, стратегії, спортивні симулятори і так далі) існує власна класифікація мережевих ігор, в залежності від специфіки продукту. Спільним же для мережевих ігор є поділ за типом зв’язку між гравцями і за основними правилами. Що стосується типу зв’язку, то мережеві ігри здійснюють зв’язок за допомогою локальних мереж, онлайн-режиму, через електронну пошту, через спеціальний веб-сайт гри, через мережеві додатки для мобільних телефонів (SMS, Bluetooth і інші) і так далі. За правилами ж мережеві ігри можуть підрозділятися на ігри з однією «життям» (одна спроба для проходження місії у кожного гравця), кооперативні ігри («живі» гравці об’єднуються з метою перемогти програму), особисті змагальні, командні змагальні, ігри з відсутністю обмежень ( за принципом «всі проти всіх»).

Знакові мережеві ігри

Сьогодні практично кожна надходить у продаж комп’ютерна гра має багатокористувацький режим для гри в Мережі. Однак є кілька ігрових проектів, які стали знаковими для мережевих багатокористувацьких ігор і багато в чому власною популярністю сприяли поширенню цього формату. Першою з них є, звичайно, Doom, проект, який визначив напрям розвитку не тільки мережевих ігор, але і ігор в жанрі «шутер-стрілялка від першої особи». Побачивши світло в кінці 1993 року, гра пережила ряд розширень і продовжує залишатися популярною. Хрестоматійним став сюжет, що представляє із себе необхідність для гравця, космічного спецназівця, вижити в протистоянні з монстрами і зомбі. На многопользовательском режимі було передбачено два варіанти гри: кооперативна, зі спільним винищенням спільних ворогів, і без обмежень, то є всі проти всіх, так званий Deathmatch.

В кінці дев’яностих років гравці отримали новий розкішний подарунок у вигляді серії командних ігор-шутерів під загальною назвою Counter-Strike, які на довгий час стали фактично синонімом багатокористувацьких мережевих ігор з тієї простої причини, що на рубежі століть в цю гру «рубалися »практично всі і практично тільки в неї. В даному випадку був реалізований принцип командної змагальної гри, в якій один одному протистоять дві озброєні групи, умовні терористи і умовні спецназівці. Проект набув такого розмаху, що з початку 2000-х стали проводитися численні турніри по грі в Counter-Strike і навіть були створені національні ліги, які проводять подібні змагання. Трохи менш шумним з точки зору менеджменту і реклами, але не менш шанованим гравцями, є інша багатокористувальницька мережна гра, військовий шутер Call of Duty, тематичним наповненням якого є події Другої світової війни. Гра веде свій відлік з кінця 2003 року, і за ці роки встигла стати найпопулярнішим онлайн-проектом, в якому існує декілька ігрових режимів: командне змагання, всі проти всіх, гра з виконанням конкретних умов за набраними очками, режим пошуку і знищення окресленої мети.

Олександр Бабицький

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.