Ментопластіка — як поправити підборіддя?

Ментопластіка — один з різновидів пластичних операцій, спрямована на корекцію форми підборіддя. Ментопластіка за рахунок корекції підборіддя кістки передбачає зміну форми підборіддя відповідно до індивідуальних побажань пацієнта, а також, при необхідності, зменшення або, навпаки, виділення підборіддя. У деяких випадках пластика підборіддя припускає розміщення спеціального імплантату. Показань до виконання ментопластікі дуже багато: це і цілком природне невдоволення власною зовнішністю, і якого роду деформації підборіддя, вроджені або викликані травмами.

Ментопластіка — процедура, яка переслідує, в першу чергу, естетичні цілі і, за великим рахунком, призначена для поліпшення зовнішності. Особливо актуальна ментопластіка при мікрогенія — природженому або придбаному дефекті, яким обумовлений занадто маленький, різко скошений донизу підборіддя. Процедура ментопластікі дозволяє ефективно змінити форму підборіддя, зробити його більш видатним, підкоригувати зовнішність. Крім того, ментопластіка може бути показана при будь-яких деформаціях підборіддя, обумовлених травмами, або для корекції занадто видатного або подвійного підборіддя.

Виконання ментопластікі

Специфіка і тривалість процедури залежать від того, які цілі переслідує ментопластіка — збільшення підборіддя, корекція його форми або, навпаки, зменшення підборіддя вимагають принципово різних методів ментопластікі.

При необхідності збільшення розмірів підборіддя і зміни його форми найчастіше застосовується ментопластіка з розміщенням спеціального ендопротеза. Така процедура передбачає попереднє виконання розрізу в порожнині рота, в області між нижньою губою чи яснами, або виконання зовнішнього розрізу в області підборіддя, довжина якого може досягати трьох-чотирьох сантиметрів. Незалежно від характеру виконуваного розрізу після перенесеної операції залишається рубець практично непомітний — у випадку з зовнішнім розрізом залишається післяопераційний рубець розташовується в подбородочной складці і практично невидимий. У деяких випадках для досягнення максимально природною форми підборіддя вимагається перерозподіл підшкірної жирової тканини, що заповнює порожнечі, що утворилися.

Процедура ментопластікі з розміщенням імплантата виконується під місцевою анестезією з одночасним використанням седативних препаратів внутрішньовенно, а тривалість процедури становить в середньому двадцять-тридцять хвилин. До звичного розпорядку дня після ментопластікі пацієнт може повертатися в той же день — тривалість перебування в стаціонарі не перевищує трьох-чотирьох годин після перенесеної операції. Реабілітаційний період вимагає дотримання мінімальних правил: протягом одного-двох тижнів не рекомендується яка-небудь навантаження на нижню щелепу, в тому числі інтенсивні жувальні руху при вживанні жорсткої, грубої їжі.

Усунення подвійного підборіддя

Ще один різновид ментопластікі — процедура щодо усунення подвійного підборіддя, кілька більш складна у порівнянні з розміщенням імплантата. Сама по собі процедура може займати від півтора до двох годин і припускає підтяжку деформованої або ослабленою м’язи шиї, ослаблення якої і призводить до появи характерного подвійного підборіддя. Досягається ефект підтяжки за рахунок специфічного методу ліпоскульптури, що припускає висічення надлишкової шкіри в області шиї з одночасним видаленням або перерозподілом підшкірної жирової тканини для досягнення максимально природною, гармонійної форми підборіддя. У випадку з виступаючим підборіддям застосовується розсічення або видалення не тканин, а кістки.

Період реабілітації після такої процедури нетривалий і супроводжується типовими побічними ефектами — зокрема, незначною набряклістю, дискомфортом або слабкими болями. Усі побічні ефекти ментопластікі, як правило, проходять самостійно вже через три-чотири дні, не вимагаючи ніякого специфічного лікування.

Побічні ефекти пластики підборіддя — ризики та ускладнення

В залежності від складності пластичної операції, пацієнту можуть заборонити рухати щелепою. Тобто йому не можна буде навіть жувати. У такому випадку, будуть порушені звички людини щодо харчування. Приблизно два тижні після операції пацієнтові не можна буде їсти тверду їжу. Йому доведеться вживати тільки рідини, наприклад, соки.

 • У випадку, якщо в підборіддя вставлений імплант, є можливість зміщення імпланту. У цьому випадку пацієнт буде відчувати сильний дискомфорт, а його зовнішній вигляд сильно погіршиться.
 • Після пластичної операції на підборідді слід уникати будь-яких видів спорту, особливо на початковій стадії загоєння. Після того, як все заживе, слід все ж уникати деяких видів спорту, які передбачають жорсткий контакт, наприклад, боксу.
 • Як і будь-які інші хірургічні операції, пластика підборіддя може викликати інфекцію. Якщо зараження відбулося, може виявитися необхідним видалити імплант, щоб уникнути погіршення ситуації.
 • Тимчасові проблеми після операції включають дискомфорт, пухлина, рідше гематоми, оніміння підборіддя і нижньої губи.
 • Пластика підборіддя вимагає тривалого часу для відновлення. І навіть після тривалого часу шрами можуть бути видні.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.