Менструація при вагітності — нешкідливо чи небезпечно?

загрузка...

Багато жінок стикаються з тим, що після настання вагітності у них тривають невеликі кровотечі, які в народі називають менструальними. У чому причина цих кровотеч? Будь акушер-гінеколог відповість, що причини такого явища можуть бути найрізноманітнішими: від нешкідливих, що не порушують перебігу вагітності, до мають важкі наслідки.

Менструальний цикл жінки — механізм дітородіння

Менструальний цикл жінки триває три-п’ять тижнів, починаючись з першого дня менструації. З першого дня і до середини менструального циклу в організмі жінки виділяється велика кількість гормонів естрогенів, які сприяють дозріванню яйцеклітини в яєчнику і збільшенню обсягу слизової оболонки матки, куди повинна потрапити запліднена яйцеклітина. У середині циклу відбувається овуляція — розрив фолікула (пухирця, в якому визрівала яйцеклітина) і вихід яйцеклітини в черевну порожнину, а потім в маткову трубу для зустрічі зі сперматозоїдом.

Якщо запліднення настало, то яйцеклітина впроваджується в підготовлену слизову оболонку матки і починає рости — настає вагітність (у цей момент в організмі жінки велика кількість іншого жіночого статевого гормону — прогестерону, який виробляється жовтим тілом, що утворився на місці лопнув фолікула).

Якщо запліднення не настало, то протягом другої половини менструального циклу жовте тіло всихає і припиняє виробляти прогестерон. Без цієї підтримки слизова оболонка матки відторгається і настає кровотеча.

«Омовіння плоду кров’ю»

Протягом перших 12 тижнів вагітності плодове яйце займає не всю порожнину матки. Під час закріплення плодового яйця в стінці матки слизова оболонка може частково порушуватися, що і служить причиною кров’янистих виділень, які періодично можуть тривати до тих пір, поки плодове яйце не займе всю порожнину матки.

При такій «менструації» кров’янисті виділення бувають незначними, бурого, коричневого або червоного кольору. Проходять самостійно, іноді супроводжуються невеликими хворобливими відчуттями.

Цей стан не потребує спеціального лікування, в народі його називають «обмивання плоду кров’ю». Але розібратися в ситуації і виключити більш серйозні причини кровотеч може тільки лікар. Зрозуміло, що з менструацією ці кровотечі не мають нічого спільного. Для того щоб переконатися в тому, що плідне яйце не постраждало, проводиться ультразвукове дослідження.

Інші «невинні» кровотечі

Кровотеча може виникнути при порушенні цілісності слизової оболонки піхви і шийки матки, наприклад, при ерозіях шийки матки або поліпах каналу шийки матки. Цьому сприяє приплив крові до жіночих статевих органів під час вагітності. Порушення цілісності слизової оболонки може також відбутися під час статевого акту. Не можна забувати і про те, що «невинні» на перший погляд кровотечі можуть бути викликані зростаючою злоякісною пухлиною. У будь-якому випадку після необхідного обстеження жінці в жіночій консультації буде надана необхідна допомога.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.