Менструація після пологів — якщо кровотечі стали рясними

загрузка...

Менструація після пологів відновлюється у різних жінок по -різному, в різний термін. В середньому, для повного відновлення менструального циклу після пологів необхідно від восьми до чотирнадцяти місяців, хоча відомі випадки як рекордно швидкого (два місяці), так і рекордно повільного (до сорока двох місяців) відновлення циклу.

Післяпологове кровотеча

Багато жінок часто помилково приймають кров’янисті виділення з піхви за менструацію. Але насправді це післяпологове залишкове маткова кровотеча, а не менструація. Як правило, кров’янисті виділення тривають протягом двох-трьох місяців після пологів.

Грудне вигодовування і менструація

Як уже згадувалося, терміни відновлення менструального циклу після пологів у кожної жінки індивідуальні. Це пов’язано, як правило, з лактацією. Справа в тому, що після пологів в організмі жінки виробляється гормон пролактин, який стимулює вироблення молока в жіночому організмі. Одночасно пролактин пригнічує утворення гормонів в яєчниках, і, отже, перешкоджає дозріванню яйцеклітини і овуляції — виходу яйцеклітини з яєчника.

Якщо малюк знаходиться цілком на грудному вигодовуванні, менструальний цикл у його мами часто відновлюється після початку введення прикорму. Якщо ж дитина знаходиться на змішаному вигодовуванні, тобто крім грудного молока в раціон малюка входять суміші, то менструальний цикл відновлюється вже через три-чотири місяці. При штучному вигодовуванні, коли малюк отримує тільки молочну суміш, менструації відновлюються, як правило, до другого місяця після пологів.

Гормональний фон

Так як відновлення менструації — це в першу чергу гормональний процес, його швидкість пов’язана зі швидкістю відновлення гормонального фону жіночого організму після пологів. А ця швидкість залежить, насамперед, від того, як проходить грудне вигодовування (див. вище). Відновлення менструації свідчить про те, що жінка знову здатна до зачаття, хоча овуляція можлива і без менструації.

Менструація після вагітності

 • Після вагітності менструація часто протікає більш болісно, ніж раніше, а менструальні виділення стають більш рясними.
 • Нерідко менструації після пологів передує передменструальний синдром — стан, що виявляється не просто дратівливістю, поганим настроєм або схильністю до сліз, а цілим комплексом симптомів, серед яких хворобливість грудей, головний біль, затримка рідини в організмі і набряки, болі в суглобах, алергічні прояви, розсіяна увага, безсоння.
 • У разі грудного вигодовування дитини лікарі рекомендують користуватися конрацептівамі, навіть за відсутності менструації, так як, як вже говорилося вище, овуляція може відбуватися і без менструації.
 • некормящіх матерям також рекомендується використовувати контрацепцію, зокрема, бар’єрні методи запобігання вагітності, і протизаплідні таблетки.
 • Менструальний цикл нормалізується після повного відновлення всіх систем організму жінки, коли матка повертається в нормальний стан і починає працювати, як раніше.
 • Існує думка про те, що якщо до пологів менструації були рясними, тривалими і болісними, то після пологів ця проблема повинна зникнути. У самому справі, часто після пологів характер менструації змінюється. Місячні після пологів можуть стати більш регулярними, ніж були до вагітності, а також менш хворобливими або ж зовсім безболісними. Справа в тому, що хворобливість місячних, як правило, буває викликана загином матки, який утрудняє відтік менструальної крові. Під час пологів загин матки, природно, зникає, змінюється взаєморозташування органів в черевній порожнині, в результаті чого положення матки стає більш фізіологічним і хворобливі відчуття при менструації зникають.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.