Менструація після аборту: норма і патологія

загрузка...

Майже всі жінки знають, як важливий менструальний цикл в їх житті. За менструальному циклу, його тривалості і по самим менструаціям можна визначити, чи в порядку знаходиться організм. Але небагато жінок в курсі, як і коли має початися менструація після аборту і яка її тривалість. Дуже часто вводять в оману кров’янисті виділення відразу після аборту, які помилково приймаються за менструацію. Відновлення нормального менструального циклу після аборту також має свої особливості і залежить від багатьох факторів.

Менструальний цикл і менструація

Нормальний менструальний цикл у здорової жінки складає від 21 до 35 днів. Це залежить від індивідуальних особливостей організму і регулюється гормонами гіпофіза, надниркових залоз і яєчників. Довжина менструації також різна у кожної жінки — від трьох до семи днів. Перший день менструації вважається першим днем менструального циклу. У нормі місячні болючі або помірно болючі.

Види медичних абортів

Всі аборти діляться по термінах їх проведення на дві великі групи. Це аборти, які проводяться до 12 тижнів, і аборти на пізніх строках — 22-24 тижні. Окремо можна виділити ще медикаментозний аборт. В залежності від виду аборту та терміну вагітності варіюють і терміни настання першої менструації, і терміни відновлення менструального циклу. Крім того, на ці показники впливають і різні ускладнення, які виникли під час і після аборту.

Виділення після аборту

Аборт — це хірургічна операція, і як кожна операція, аборт супроводжується пошкодженням кровоносних судин і крововтратою. Після штучного переривання вагітності порожнину матки являє собою велику ранову поверхню, яка, природно, кровоточить, поки не спазмуються всі судини. У нормі після медичного аборту кров’янисті виділення зі статевих шляхів тривають від трьох до семи днів, максимум до десяти. Інтенсивність виділень варіюється від мізерних до помірних, і безпосередньо залежить від терміну вагітності. Наприклад, після міні-аборту виділення за характером мажучі. Виняток по тривалості виділень складають виділення після лікарського аборту, які можуть тривати аж до наступної менструації. Якщо кров’янисті виділення після аборту рясні або протікають як кровотеча, необхідно негайно звернутися до лікаря. Це говорить про можливі залишках плодового яйця. У разі медичного аборту, який був проведений в пізні терміни, то виділення можуть тривати до одного місяця, поступово змінюючись від кров’янистих до сукровичних і серозних (аналогія з післяпологовим періодом). Якщо післяабортні виділення придбали неприємний запах, нагадують по виду м’ясні помиї, це свідчить про запальний процес в матці.

Перша менструація після аборту

Після нормального медичного аборту (без ускладнень) перша менструація у нормі настає приблизно через місяць. Це залежить від менструального циклу жінки (тобто, якщо менструальний цикл складає 28 днів, то й менструацію варто чекати через такий же проміжок часу). В даному випадку першим днем менструального циклу необхідно вважати дату проведення аборту. Але не варто забувати, що овуляція може відбутися і на десятий-одинадцятий день після аборту, ще до настання першої менструації. Тому в цей період дуже важлива контрацепція. З цією метою акушер-гінеколог призначає оральні комбіновані контрацептиви (як оберігання від можливої вагітності, так і для відновлення менструального циклу). Але можливо і більш раннє, і більш пізніше початок першої менструації. У цьому випадку також необхідно звернутися до лікаря. Пізніше початок менструації (через 45 днів і аж до аменореї) свідчить про занадто «хорошому» вискоблюванні ендометрія, з пошкодженням його глибоких шарів, аж до м’язового шару. Іноді після такої маніпуляції в порожнині матки формуються спайки, що призводить до безпліддя надалі. Так як аборт — це різкий збій у гормональній системі, то часто перша менструація проходить у вигляді мізерних виділень, що пов’язано з пригніченням функції яєчників.

Ганна Созінова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.