Менопауза — лікування: способи терапії

загрузка...

Лікування під час менопаузи проводиться різними способами — все залежить від стану жінки. При тяжкому стані і виражених змінах з боку ряду органів потрібне комплексне лікування з призначенням, в тому числі, замісної гормональної терапії.

Принципи лікування жінок під час менопаузи

При менопаузі застосовуються різні лікарські препарати, все залежить від того, як саме протікає цей період. Але в будь-якому випадку, навіть якщо менопауза протікає без ускладнень, потрібно зниження калорійності добового раціону і збільшення фізичних навантажень, інакше може початися ожиріння по центральному типу, яке супроводжується множинними, часто дуже важкими ускладненнями.

Крім того, жінкам під час менопаузи призначають вітамінно-мінеральні комплекси (вони стимулюють обмін речовин), гомеопатичні засоби і засоби рослинного походження (надають деякий стимулюючий вплив на яєчники), замісну гормональну терапію (строго за показаннями і після обстеження) та симптоматичне лікування (заспокійливі, знижують артеріальний тиск і інші препарати).

негормональні терапія під час менопаузи

Деякі жінки бояться приймати гормони, іншим же вони протипоказані. У такому випадку призначається негормональна терапія, яка включає в себе вітамінно-мінеральні комплекси, гомеопатичні засоби і фітопрепарати а також симптоматичне лікування.

Вітамінно-мінеральні комплекси, які випускаються спеціально для жінок під час менопаузи, містять всі необхідні для відновлення обміну речовин вітаміни і мінерали. Найбільше в цей період потрібні вітаміни групи В (джерело енергії) і вітамін Е (він позитивно впливає на роботу яєчників). З мінеральних речовин в останній час встановлено унікальну дію бору під час менопаузи — він затримує в кістках кальцій, перешкоджаючи тим самим формуванню остеопорозу (истончению і крихкості кісток). До вітамінно-мінеральним комплексам, які рекомендується приймати під час менопаузи, відносяться, наприклад, такі препарати, як менопауза і Менопейс.

До гомеопатичним засобам, розробленим спеціально для жінок в менопаузі, відносяться клімаксан, клімактоплан. Ці препарати роблять естрогенподобное і заспокійливу (знімають дратівливість, головні болі, пітливість, припливи, покращують сон і так далі) дію. Застосовуються вони довгостроково, до півроку. Крім того, призначаються такі препарати рослинного походження, як естровел (Екосвіт, Росія), Фемінал (Ядран, Хорватія), фемікапс ізі лайф (Ханкінтатукку, Фінляндія), фемівелл (Ханкінтатукку, Фінляндія), ци-клим (Евалар, Росія) та інші . Всі вони містять рослини, що володіють естрогеноподібною дією.

Обов’язково призначається симптоматична терапія в залежності від того, які симптоми менопаузи турбують жінку. При високому артеріальному тиску призначають інгібітори АПФ і блокатори АТ2 (енам, енап, лозартан) — ці препарати призначаються постійно, вважається, що вони найбільше підходять для періоду менопаузи.

При підвищенні цукру крові призначаються цукрознижувальні препарати, при нервово-психічних розладах і безсонні — заспокійливі і снодійні. Призначають також фізіотерапевтичні процедури, курси лікувальної гімнастики і масажу, водолікування, санаторно-курортне лікування.

Замісна гормональна терапія під час менопаузи

Якщо почалися такі ускладнення менопаузи, як центральне ожиріння, серцево-судинні захворювання, цукровий діабет 2-го типу, виражений остеопороз з переломами, то призначають замісну гормональну терапію (ЗГТ). Призначає ЗГТ тільки лікар, так як для неї є ряд протипоказань. Тому перед призначенням гормонів жінку ретельно обстежують.

ЗГТ протипоказана при маткових кровотечах походження яких з’ясувати не вдалося, раку статевих органів та молочної залози, стані після нещодавно перенесеного інфаркту міокарда, інсульту або тромбофлебіту, тяжких захворюваннях печінки, нирок і щитовидної залози з порушенням їх функції, перед майбутньою операцією, і лежачим хворим, які постійно знаходяться в нерухомому стані.

Випускаються препарати для комбінованої ЗГТ (вони містять невеликі дози жіночих статевих гормонів естрогену і прогестерону) і для мнонтерапіі (містять тільки естроген. Замісна гормональна монотерапія призначається жінкам з видаленою маткою (прогинова, естрофем, премарін, хормоплекс). Решта препарати застосовуються в Як комбінованої ЗГТ в різні періоди клімаксу.

Так, ціклопрогінова, климен, климонорм, дивина, Фемостон, дівітрен та інші аналогічні препарати приймають, коли менструації ще не закінчилися, ці препарати знімають неприємні відчуття, зменшують менструальні кровотечі і роблять менструальний цикл більше регулярним. Кліогест і лівіал приймають, коли менструації вже закінчилися — вони на тлі цього препарату не поновлюються.

Лікування жінки в період менопаузи повинен призначати лікар.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.