Менопауза і збільшення у вазі — чи можливо уникнути неприємностей?

загрузка...

Як відомо, старіння і збільшення у вазі взаємопов’язані. Жінки схильні додавати у вазі в особливо важливі періоди життя, але в клімактеричний період збільшення у вазі неминуче. Менопауза або клімакс — це період припинення овуляції і менструації у жінок. Жінкам старше сорока років важко схуднути і не менш важко підтримувати нормальну вагу. Вага, набрана в період менопаузи і після його закінчення, дуже важко скинути. Найчастіше ця вага зосереджений в області живота і стегон.

Набрали вагу в клімактеричний період найчастіше обумовлено наступними факторами:

 • Різким зниження рівня естрогену
 • Відсутністю регулярних фізичних навантажень
 • Істотним скороченням маси м’язової тканини
 • Неправильним способом життя та харчуванням.
 • Більшість жінок (принаймні 2/3) у віці 35 — 55 років суттєво додають у вазі в передклімактеричний період (період, що передує менопаузі). Вага, набрана в цей час, важко скинути, хоча його можна контролювати. Також доведено, що збільшення у вазі після закінчення менопаузи підвищує ймовірність раку грудей. Дослідження свідчать про те, що збільшення у вазі понад 10 кілограмів може підвищувати ймовірність розвитку раку грудей, а схуднення після закінчення менопаузи може зменшити цей ризик. Регулярні заняття спортом і правильне раціональне харчування допомагають контролювати вагу і підтримувати його на прийнятному рівні.

  До менопаузи набрана вага рівномірно розподіляється по всьому тілу: стегнам, сідницям, рукам і животу, а вага, набрана в клімактеричний період, осідає в основному в області живота, від чого фігура набуває обрисів яблука. Таке раптове збільшення у вазі в області живота може призвести до розвитку серцево-судинних захворювань.

  Причини збільшення у вазі

  Набрали вагу у жінок клімактеричного віку не можна повністю пояснити гормональними змінами, які відбуваються в організмі жінки в цей період, хоча гормони дійсно є основним чинником прикрих змін, від яких страждає жіноче тіло. Зміна форми тіла безпосередньо пов’язане зі способом життя і процесами старіння. Отже, збільшення у вазі в клімактеричний період обумовлено такими причинами:

 • переїдання: споживання великої кількості непотрібних калорій, які не спалюються, обов’язково призводить до додатку у вазі.
 • резистентності до інсуліну: у деяких жінок з віком розвивається резистентність до інсуліну, що змушує організм запасати калорії, а не спалювати їх.
 • Психологічними факторами: постійний стрес, хронічна втома і підвищена тривожність — ось винуватці збільшення у вазі в клімактеричний період. Ці психологічні фактори викликають розлад функцій організму, в результаті чого виникає відчуття голоду (нерідко помилкове), що, в свою чергу, призводить до додатку у вазі.
 • старіння: в міру старіння організму м’язова маса зменшується, а жирові прошарки збільшуються. Тому сповільнюється процес спалювання калорій, а скоротилася м’язова маса також не здатна спалювати таку ж кількість калорій, що колись.
 • сидячий спосіб життя: з віком потреба організму в калоріях для виробництва енергії зменшується. Всі зайві калорії перетворюються в жир, який поступово заміщає м’язи. Як уже згадувалося, жир спалює набагато менше калорій, ніж м’язи. Тому сповільнюється обмін речовин в організмі, що, в свою чергу, призводить до додатку у вазі. Відсутністю фізичних навантажень: в клімактеричний період жінки рідше займаються спортом, ніж раніше, тому і поправляються сильніше.
 • Спадкові фактори також можуть бути причиною збільшення у вазі в клімактеричний період.
 • гормонального дисбалансу або дефіцитом гормонів: цей фактор може вплинути на резистентність організму до інсуліну, що сприяє накопиченню надлишкового жиру (таким чином всі зайві калорії перетворюються в жир).
 • Захворюваннями щитовидної залози: збільшення у вазі в період клімаксу пов’язано із захворюваннями щитовидної залози або розладами її роботи.
 • Повільним обміном речовин: повільний обмін речовин, пов’язаний з відсутністю фізичних навантажень, у поєднанні з процесами старіння можуть призвести до додатку у вазі в клімактеричний період.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.