Менінгококова інфекція: небезпека потрібно знати в обличчя

Менінгококова інфекція зустрічається досить рідко, але вона дуже небезпечна , тому знати про її симптомах повинні всі батьки. Захворювання буває і у дітей, і у дорослих, але особливо важко протікає у віці до десяти років.

Збудники менінгококової інфекції

Збудниками інфекції є три серовара Neisseria meningitidis: A, B і С. Вони швидко гинуть у зовнішньому середовищі. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом при безпосередньому контакті з інфікованою людиною. Бактерії проникають в слизові тканини носоглотки і там розмножуються.

Від резистентності організму, в який потрапили збудники, залежить, захворіє чи людина і якою саме формою. Особи з гарним імунітетом не хворіють, а стають короткочасними носіями інфекції. Саме вони і є основними джерелами зараження.

Види менінгококової інфекції

Менінгококова інфекція може протікати в трьох варіантах: менінгококовий назофарингіт, менінгококовий менінгоенцефаліт та менінгококкемія.

 • Менінгококовий назофарингіт нічим не відрізняється від звичайного назофарингіту і виявляється тільки бактеріологічно.
 • Менінгококовий менінгоенцефаліт — тяжке захворювання з ураженням тканин і оболонок головного мозку.
 • Менінгококкемія — менінгококовий сепсис — дуже важке захворювання, при якому, в першу чергу страждають судини, як поверхневі, так і внутрішніх органів. За рахунок цього спостерігається важкий інфекційно-токсичний шок. Характерною ознакою менігококкеміі є висип.
 • Клінічні прояви менінгококкеміі

  Захворювання починається раптово — підвищується температура тіла, дитина стає млявим, може бути невеликий нежить і явища фарингіту. Звертає увагу виражена блідість шкірних покривів, особливо обличчя. Через вісім — 12:00 від підвищення температури з’являється висип блідо-рожевого кольору, яку часто розцінюють як алергічну.

  Якщо в цей час звернутися до лікаря, він призначить лікування респіраторно-вірусної інфекції та додасть протиалергічні препарати. Батькам дітей раннього віку може бути запропонована госпіталізація в стаціонар, у зв’язку із загальною тяжкістю стану.

  На тлі проведеного лікування, самопочуття дитини все одно значно погіршується. Температура тіла тримається на високих цифрах, млявість і слабкість наростають. Висип на шкірі трансформується, на її місці з’являється інша, дуже характерна, для менінгококкеміі. Її описують зазвичай як геморагічну висип, з елементами центрального некрозу, неправильної, зірчастої форми, несиметричну. Кількість елементів від одного до декількох десятків. Розмір зазвичай від точкового до декількох сантиметрів.

  При появі зірчастої висипки діагностика менінгококкеміі не викликає труднощів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.