Мексидол в ампулах: для інтенсивної терапії

Мексидол — це лікарський препарат, який активно захищає нервові клітини від різних впливів. Він випускається, як в ампулах, так і в таблетках і застосовується при самих різних станах, при яких порушується робота центральної нервової системи.

Особливості мексидола в ампулах

Мексидол здатний поліпшити рух крові по дрібних кровоносних судинах (капілярах) шляхом поліпшення плинності крові і попередження склеювання її клітинних елементів. Він стимулює обмін речовин у нервових клітинах, так як покращує їх постачання киснем і вуглеводний обмін, в результаті якого клітина отримує енергію, необхідну для здійснення біохімічних реакцій. Поліпшення ліпідного обміну призводять до зниження проявів атеросклерозу.

Всі ці лікувальні ефекти дозволили застосовувати мексидол, як при важких станах, що супроводжуються порушеннями з боку головного мозку, так і при неважких, повільно протікають захворюваннях. У деяких випадках мексидол застосовують з профілактичною метою для попередження уражень головного мозку.

Такі різні захворювання вимагають і різних форм лікарського препарату. Так, 5% розчин мексидола в ампулах по 2 і 5 мл застосовують при гострих і тяжких захворюваннях. При поліпшенні стану хворого переходять на прийом препарату внутрішньо.

При яких захворюваннях застосовують мексидол в ампулах

Мексидол в ампулах застосовують для внутрішньом’язового або внутрішньовенного введення при важких, довгостроково протікають або гострих захворюваннях. При введенні препарату у вену його розчиняють у фізіологічному розчині і вводять струминно або краплинно. Дозу препарату лікар підбирає індивідуально залежно від стану хворого та діагнозу захворювання.

Часто включають мексидол до складу комплексної терапії при гострому порушенні мозкового кровообігу. У перші дні (зазвичай не більше тижня) після початку захворювання його вводять внутрішньовенно краплинно два рази на добу, після чого переходять на внутрішньом’язове введення у такій самій дозі двічі на добу. Загальний курс лікування мексидолом становить близько двох тижнів.

При енцефалопатіях (неінфекційних ураженнях головного мозку), які мають, як правило, тривалий, насилу піддається лікуванню протягом, мексидол призначають на більш тривалий термін: внутрішньовенно двічі на день на 2 тижні і потім ще внутрішньом’язово двічі на день також на дві тижні. Застосовують мексидол при енцефалопатіях та з профілактичною метою, для зниження ризику загострень захворювання. У цьому випадку його призначають внутрішньом’язово 1 — 2 рази на добу на два тижні.

При невеликих порушеннях пам’яті та невротичних розладах у людей похилого віку, пов’язаних з атеросклеротичним ураженням судин головного мозку мексидол вводять внутрішньом’язово один раз на добу в різному дозуванні (її призначає лікар) протягом двох — чотирьох тижнів.

Мексидол робить позитивний вплив на обмін речовин і знімає інтоксикацію при абстинентному синдромі, що виник на тлі хронічного алкоголізму, наркоманії та токсикоманії. Стан хворих при цьому може бути дуже важким, тому дози, спосіб введення та тривалість курсу лікування підбираються кожному хворому індивідуально, але в будь-якому випадку препарат вводять не менше ніж протягом тижня.

Мексидол добре знижує інтоксикацію, розвинулася на тлі важких гнійно-запальних захворювань органів черевної порожнини, таких, як гострий панкреатит, що супроводжується некрозом (відмиранням) тканини підшлункової залози, перитоніт. Мексидол призначають внутрішньовенно краплинно вже з перших днів захворювання і продовжують вводити після операції, переходячи з часом (після поліпшення стану хворого) на внутрішньом’язове його введення. Так як препарат вводять досить довго, відміняють його поступово, узгоджуючи з станом хворого і даними лабораторних досліджень.

Протипоказаннями для парентерального (минаючи шлунково-кишковий тракт) введення мексидола є тяжкі порушення функції печінки і нирок та індивідуальна непереносимість препарату. Не призначається мексидол також при вагітності, годуванні дитини грудьми і в дитячому віці — клінічні дослідження препарату на цих групах хворих не проводилися.

Мексидол практично не надає побічних ефектів, лише в поодиноких випадках можуть виникати нудота, сухість у роті та алергічні реакції. Не зустрічалося і випадків передозування цього препарату. Мексидол добре сумісний з іншими лікарськими препаратами, він зменшує токсичну дію на організм алкоголю. Мексидол також може посилювати дію деяких транквілізаторів (лікарських препаратів, заспокійливої дії), а також лікарських засобів, що застосовуються для лікування паркінсонізму і епілепсії.

Мексидол в ампулах застосовується зазвичай як досить інтенсивної терапії різних порушень.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.