Мексидол — таблетки: відновить обмін речовин

Мексидол в таблетках надає м’яку позитивну дію на обмінні процеси та кровообіг в області центральної нервової системи та деяких інших органів. Тому його застосовують при самих різних захворюваннях, що супроводжуються негативним впливом на тканини різних органів.

Таблетки мексидола і їх дія на організм

Мексидол для прийому всередину випускається в таблетках, покритих оболонкою, по 30 штук в упаковці. В одній таблетці мексидола міститься 125 мг діючої речовини — оксіметілетілпірідіна сукцинату.

Мексидол предотсвращает токсичний вплив на організм вільних радикалів, що утворюються в результаті біохімічних реакцій (антиоксидантна дія), зміцнює мембрани нервових клітин (нейронів) і їх проникність (мембраностабілізуючу дію), підвищує переносимість нейронами нестачі кисню (антигіпоксичну дію), покращує кровообіг у капілярах шляхом поліпшення плинності крові, знижує в крові кількість «поганого» холестерину, що утворює в кровоносних судинах атеросклеротичні бляшки. Крім того, мексидол має заспокійливу дію і знижує токсичну дію алкоголю і продуктів запалення на організм.

При прийомі всередину мексидол швидко всмоктується в кишечнику і потрапляє в кров, де визначається протягом 4-9 годин. Після цього він розкладається в печінці на продукти обміну (метаболіти) і виводиться з сечею, в основному у вигляді метаболітів і зовсім небагато — в незмінному вигляді.

Показання та протипоказання для прийому мексидола в таблетках

Мексидол в таблетках може застосовуватися як самостійно, так і після курсу парентерального (внутрішньовенного або внутрішньом’язового) введення препарату. Його призначають у складі комплексної терапії, наприклад, при ішемічній хворобі серця (в тому числі при інфаркті міокарда) — це сприяє поліпшенню стану клітин серцевого м’яза (міокарда) і їх стійкості до нестачі кисню, що є профілактикою інфаркту міокарда та зменшенням кількості відмерлих (некротизованих ) клітин, якщо інфаркт міокарда вже настав. При гострому стані месксідол зазвичай починають вводити внутрішньовенно або внутрішньом’язово, а потім переходять на таблетки. При стенокардії напруження і спокою можливий курсовий прийом мексидола в таблетках. Дозування і тривалість курсу лікування зазвичай призначає лікар.

При ішемічному інсульті також спочатку призначають мексидол в ін’єкціях, а потім вже переходять на таблетки. Мексидол діє досить повільно, як і будь-який препарат, що поліпшує обмін речовин, тим не менш, він здатний полегшити стан хворого і прискорити процес реабілітації після інсульту.

При атеросклеротичних ураженнях головного мозку мексидол може поліпшити стан кровоносних судин (поліпшується їхня прохідність) і одночасно стимулювати обмінні процеси в нейронах і їх переносимість нестачі кисню. У результаті такого впливу поліпшуються функції головного мозку, в тому числі пам’ять, критичне ставлення до власної особистості, знімаються такі невротичні симптоми, як дратівливість і агресивність. Тому мексидол в таблетках показаний в літньому віці.

Клітини головного мозку страждають на фоні черепно-мозкових травм (ЧМТ) і їх наслідків, тому при ЧМТ мексидол позитивно впливає на процеси відновлення функцій головного мозку.

При неврозах (функціональних розладах нервової системи, що виникають на тлі стресів) і неврозоподібних синдромах (станах, схожих на неврози, але мають органічну природу, тобто виникають на фоні захворювань, травм і пухлин головного мозку) мексидол здатний значно зменшити такі неприємні симптоми цих захворювань, як дратівлива слабкість, нестриманість, агресивність, депресія, тривожність. Призначається в цих випадках мексидол зазвичай в пігулках.

При хронічному алкоголізмі на наступний день після прийому спиртного зазвичай настає похмілля (абстиненція), під час якого одним з найяскравіших проявів є інтоксикація з боку нервової системи: виражене тремтіння кінцівок, пітливість, головний біль, слабкість. При початкових стадіях захворювання абстинентний синдром не буває вираженим, тому для його зняття буде достатньо прийому мексидола у вигляді таблеток. При важких абстинентних синдромах, що виникають на тлі алкоголізму, наркоманії та токсикоманії, мексидол починають вводити внутрішньовенно краплинно, а затії переходять на внутрішньом’язове введення або прийом препарату внутрішньо у вигляді таблеток.

Середній курс лікування мексидолом в таблетках становить від двох тижнів до півтора місяців. Для лікування абстиненції досить тижневого курсу.

Мексидол в таблетках здатний повільно, але вірно відновити обмінні процеси в клітинах різних тканин організму людини.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.