Мексидол: поліпшення в наявності

Через високі нервово- психічних та інформаційних навантажень ми сьогодні особливо потребуємо в лікарських препаратах, які покращують роботу головного мозку. Саме до таких препаратів відноситься мексидол, який застосовується при багатьох захворюваннях центральної нервової системи, покращує кровопостачання головного мозку і обмінні процеси в його тканини.

Механізм дії мексидола

Мексидол, перш за все, є антиоксидантом, тобто він знищує вільні радикали, які відокремлюються під час біохімічних реакцій і руйнують клітини головного мозку. В результаті цього поліпшуються всі обмінні процеси в клітинах і найголовніше — стан мембран клітин, через які надходять необхідні клітинам речовини і віддаляються відпрацьовані. Відновлюються не тільки мембрани нервових клітин, але і мембрани клітин міокарда, еритроцитів, тромбоцитів.

Мексидол та енергетичний обмін у клітинах

Мексидол сприяє поліпшенню енергетичного обміну в клітинах, в результаті чого клітини стають більш стійкими до різних зовнішніх впливів, вони вже не так легко піддаються руйнуванню і впливу стресів (адаптогенів і антистресову дію). Хороший енергетичний обмін сприяє і тому, що клітини менше мають потребу в кисні, а значить, можуть відносно нормально існувати в умовах його дефіциту (антигіпоксичну дію). Це дуже важливо при гострих і хронічних порушеннях кровообігу головного мозку, коли через звуження судин до нервових клітин надходить недостатньо крові, а значить і кисню. У звичайних умовах гостра нестача закінчується ішемічним інсультом, тобто відмиранням тканини головного мозку, але мексидол може запобігти цьому процесу.

Мексидол і холестериновий обмін

Позитивний вплив мексидол робить і на холестериновий обмін: під його впливом зменшується в крові кількість загального холестерину і «поганого», який відкладається в кровоносних судинах у вигляді бляшок. Під дією мексидола атеросклеротичний процес може піти назад, що, безумовно, позитивно позначиться не тільки на стані головного мозку, але і на стані кровоносних судин, а значить, і всього організму (антисклеротичну дію).

Мексидол і судини

Дуже важливо дію мексидола на кровоносні судини, особливо дрібні. У них поліпшується рух крові. Кров не застоюється ще й тому, що покращуються її реологічні якості — плинність, а також пригнічується здатність тромбоцитів до агрегації (склеюванню), в результаті чого попереджається утворення тромбів. Це якість допоможе при варикозному розширенні вен і геморої, при яких існує схильність до тромбоутворення (ангіопротекторну дію).

В результаті позитивного вплив мексидола на обмінні процеси і кровопостачання головного мозку поліпшуються і його вищі функції — здатність до навчання, пам’ять, концентрація уваги (ноотропну дію).

Мексидол знайшов широке застосування в наркологічній практиці. Його застосовують при отруєннях спиртними напоями і будь-якими психоактивними речовинами. При цьому він не посилює сп’яніння і отруєння, а навпаки, протвережує. При абстітентном синдромі (похмілля) мікседол знімає неприємні симптоми з боку центральної нервової системи і вегетативної нервової системи, що значно покращує загальне самопочуття хворих.

Мексидол має захисну дію при підвищеній радіації: він захищає клітини від дії радіації шляхом поліпшення обмінних процесів і стабілізації мембран клітин.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.