Медикаментозний (нехірургічний) аборт: послідовний прийом таблеток

Медикаментозний аборт — це спосіб переривання вагітності без хірургічного втручання. Він робиться на терміні до 63 днів (дев’ять тижнів) після початку останньої менструації.

Медикаментозний аборт за допомогою міфепристону та мізопростолу

 • Перший візит — день 1
 • Спочатку вам треба буде здати сечу на аналіз для визначення рівня глюкози і білків. Потім заповнити медичну карту, здати кров з пальця і пройти ультразвукове обстеження. Потім ви поговорите з консультантом про можливі варіанти, побічні ефекти і ризики аборту. Потім ви прочитаєте всі документи, які повинні підписати, в тому числі згода на медикаментозний аборт, якщо вас все влаштовує, підпишете їх.

  Потім вам виміряють тиск і температуру, після чого вас огляне лікар. Після бесіди та підтвердження вашого рішення лікар дасть вам одну таблетку (200 мг) міфепристону, яку ви там же і приймете.

  Після цього лікар видасть вам таблетки мізопростолу (800 мкг), які ви приймете будинку. Це повинно відбутися в межах 24-48 годин після прийому міфепристону. Мізопростол треба покласти в рот і розсмоктувати протягом півгодини. Цей препарат необхідний для того, щоб завершити переривання вагітності. Приблизно у 90% жінок аборт відбувається протягом 4-24 годин після прийому мізопростолу. Якщо у вас є питання, подзвоніть лікарю.

  Якщо у вас негативний резус-фактор, вам зроблять укол антирезусного імуноглобуліну. Також вам випишуть рецепт на знеболюючі.

 • Наступний візит — день 4-14
 • Приблизно через 7-10 днів після першого візиту вам потрібно знову звернутися в клініку для повторного вагінального ультразвукового обстеження. Якщо аборт завершений, ви поговорите з консультантом про подальші способи запобігання і турботі про здоров’я. Якщо аборт не завершений, вам знадобиться хірургічний аборт.

  Дуже важливо — після прийому міфепристону аборт повинен бути проведений обов’язково. Близько 2-3% жінок доводиться вдаватися до хірургічних процедур, щоб видалити з матки всі тканини за допомогою вакуум-аспірації. Препарати, що використовуються при медикаментозному аборті, можуть викликати важкі вроджені дефекти, тому вагітність повинна бути припинена.

  Як використовувати мізопростол і чого очікувати

  Подбайте про великому запасі прокладок. Обов’язково пийте багато рідини (води або соків). За півгодини до прийому мізопростолу прийміть знеболююче, яке рекомендує лікар.

  Зазвичай через два-чотири години після прийому мізопростолу починаються спазми і кровотеча. Однак іноді вони починаються до прийому.

  Продовжуйте пити воду і трохи поїжте. Приймайте тільки ті знеболюючі, які призначив лікар, і виконуйте всі приписи.

  Тканини: вигнання тканин з матки триватиме наступні 4-24 години. Ембріон може бути непомітний у згустках крові або може виглядати як маленька біла зернятко.

  Побічні ефекти медикаментозного аборту

  Кровотеча: кровотеча буде дуже сильним, також будуть виділятися великі згустки. Це не привід для паніки. Однак, якщо у вас промокають наскрізь більше двох прокладок за годину дві години підряд і довше, телефонуйте лікареві. Кровотеча може припинятися на час і продовжуватися декілька днів, воно може бути слабким або сильним. Не використовуйте тампони і не приймайте ванну, поки кровотеча продовжується. Якщо кровотеча не починається протягом 24 годин, негайно телефонуйте лікареві. Якщо після аборту у вас не почнуться менструації протягом двох місяців, звертайтеся до лікаря.

  Спазми. Це нормальне явище. Спазми можуть бути дуже болючими. Ви можете приймати по 800 мг ібупрофену кожні шість-вісім годин і одну таблетку тайленола кожні чотири години, якщо необхідно. Не приймайте аспірин.

  Нудота, блювота, діарея. Іноді це можуть бути побічні ефекти мізопростолу, але можливо, що це більш небезпечні ознаки, наприклад, токсичного шоку або інфекції. Негайно звертайтеся до лікаря, якщо симптоми тривають довше 24 годин після прийому мізопростолу.

  Температура 38 ° С або вище нормальна при прийомі мізопростолу. Але вона повинна повернутися до нормальних значень приблизно через годину після початку кровотечі. Постійно вимірюйте температуру і пийте більше рідини. Якщо температура не знижується протягом трьох годин, телефонуйте в клініку. Також варто терміново дзвонити лікарю, якщо температура підвищилася після четвертого дня.

  Обмеження

 • Не приймайте аспірин, він підсилить кровотечу.
 • Не використовуйте тампони, тільки прокладки, до початку менструації.
 • Не приймайте душ і не плавайте.
 • Не приймайте ніякі ліки без погодження з лікарем.
 • Не вступайте в сексуальні контакти до повторного прийому у лікаря.
 • Уникайте активних дій і підйому ваг до повторного прийому у лікаря.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.