Медикаментозний аборт: протипоказання і небезпеки

Є багато способів зробити аборт, особливо на ранніх термінах вагітності. Медикаментозні аборти увійшли в життя сучасної жінки трохи більше двадцяти років тому. Вперше їх почали робити у Франції, де був винайдений для цього лікарський препарат міфепристон. У наші дні міфепристон випускається в різних країнах під різними назвами, але міжнародна непатентована назва у нього залишається колишнім.

Що таке абортіруется таблетка

Цей препарат перериває вагітність на ранніх термінах. Зазвичай її прийом ефективний до 63 дня вагітності. Після цього терміну аборт роблять хірургічними способами.

Препарат, використовуваний для переривання вагітності, називається міфепристон.

Дія міфепристону полягає в тому, що він з одного боку блокує дію жіночого статевого гормону прогестерону (він пригнічує скорочення м’язів матки під час вагітності, тобто запобігає мимовільний викидень), а з іншого стимулює вироблення простагландинів — особливих речовин, які активізують скорочення м’язів матки. В результаті матка починає скорочуватися, і плодове яйце викидається назовні (відбувається аборт). Іноді для того, щоб ще більше активізувати скорочення матки, жінці призначається додаткове введення простагландинів.

Наскільки ефективний медикаментозний аборт

Медикаментозний аборт ефективний приблизно в 97% випадків. Після аборту вас обстежать, щоб переконатися, що плід повністю викорінені. У випадку, якщо вагітність продовжить розвиватися, у плода можуть бути серйозні вроджені дефекти. Тому, якщо ви потрапили в 3%, вагітність доведеться переривати за допомогою вакуумної аспірації (цю процедуру також називають міні-абортом).

Що відбувається під час медикаментозного аборту

Перш ніж прийняти міфепристон, ви поговоріть з лікарем про хід процедури; він вивчить ваш анамнез; ви здасте аналізи; вас обстежують за допомогою УЗД; нарешті, ви підпишете необхідні папери.

Крім того, ви отримаєте всю необхідну інформацію про те, що робити в разі, якщо хід процедури буде не таким, як очікується.

Медикаментозний аборт починається відразу ж після того, як ви приймаєте таблетку.

Крок перший — міфепристон

Таблетку міфепристону дають в лікарні і її потрібно прийняти в присутності лікаря. Він відразу пропише вам антибіотики, які потрібно буде приймати після аборту.

Мифепристон блокує вироблення прогестерону, без якого стінки матки починають відторгати плід і вагітність не може продовжуватися.

Крок другий — мізопростол

Потім вам потрібно буде прийняти ще один препарат — мізопростол. Завдяки ньому плід виганяється з матки.

Коли саме потрібно прийняти мізопростол, визначить лікар. Як правило, другу таблетку приймають протягом трьох днів після прийому міфепристону. Після цього з’являються спазми і кровотеча. У деяких жінок кровотеча починається ще до приймання мізопростолу. Зазвичай воно триває кілька годин. Кров буде йти разом з великими згустками. Більш ніж у половини жінок аборт відбувається протягом чотирьох-п’яти годин після прийому другої таблетки. У решти це займає більше часу, іноді — до декількох днів.

Невеликі кровотечі можуть тривати до чотирьох тижнів після аборту. Тому, навіть якщо якийсь час крові немає, краще все це час носити прокладки. Тампони можна використовувати вже через тиждень після аборту, але з прокладками краще видно, наскільки рясне у вас кровотеча.

Відчуття при медикаментозному аборті

У більшості жінок медикаментозний аборт відчувається як викидень на ранніх термінах — він супроводжується спазматичними болями і кровотечею. Також можуть бути:

 • Запаморочення
 • Сильні спазми
 • Нудота і блювання
 • Пронос
 • Періодичні болі в нижній частині живота
 • Несильний жар або озноб
 • При болях допомагають ацетінофен та ібупрофен. Не приймайте аспірин.

  Крок третій — подальше спостереження

  Повторний огляд призначають через два тижні. Він дуже важливий, тому що тільки так можна точно встановити, що плід викорінені. Пацієнтку обстежують за допомогою УЗД, а також беруть аналіз крові.

  Якщо виявиться, що ви все ще вагітні (така ймовірність дуже мала, але все ж існує), вам призначать вакуумну аспірацію.

  Наскільки безпечний медикаментозний аборт?

  Для більшості жінок медикаментозний аборт безпечний, але, як і при будь-якої медичної процедури, деякий ризик існує. Наприклад:

 • Алергічна реакція на міфепристон або мізопростол.
 • Неповний аборт — частина ембріона залишається в матці
 • Інфекція
 • недіагностованого позаматкова вагітність
 • Дуже сильна кровотеча
 • Найчастіше ці ускладнення без проблем виліковуються при своєчасному зверненні до лікаря. У дуже рідкісних випадках особливо серйозні ускладнення можуть призвести до смерті жінки. Однак ризик померти від медичного аборту ще менше, ніж вірогідність смерті під час пологів.

  Ознаки серйозних ускладнень:

 • Дуже сильне вагінальна кровотеча.
 • Згустки розміром з лимон йдуть протягом двох годин і більше.
 • Біль у нижній частині живота не вдається зняти знеболюючими або яким-небудь іншими способами.
 • Висока температура, що зберігається протягом декількох годин.
 • Блювота протягом чотирьох-шести годин, від якої не допомагають жодні засоби.
 • Неприємний запах вагінальних виділень
 • При наявності одного або декількох з перерахованих симптомів слід негайно звернутися до лікаря. У нормі ваше самопочуття повинне поліпшуватися з кожним днем, який проходить після аборту.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.