Медикаментозне переривання вагітності: прийняти таблетку і отримати проблеми

Медикаментозне переривання вагітності — це процедура переривання вагітності за допомогою медикаментів. Анестезія при цьому не вимагається, але такий аборт можна робити тільки на ранніх термінах вагітності.

Ризики

Незважаючи на очевидні достоїнства процедури, з медикаментозним перериванням вагітності пов’язані певні ризики, наприклад:

 • Неповне переривання вагітності, після чого зазвичай потрібна хірургічний аборт
 • Інфекції
 • Сильна кровотеча
 • Якщо вагітність не вдається перервати за допомогою медикаментів і пацієнтка не хоче робити хірургічний аборт, існує дуже велика ймовірність народження дитини з серйозними фізичними і психічними вадами.

  Медикаментозний аборт не підходить вам, якщо:

 • З першого дня останньої менструації пройшло більше дев’яти тижнів
 • У вас стоїть внутрішньоматкова спіраль
 • У вас є такі захворювання, як неконтрольоване підвищений кров’яний тиск, хвороби серця і кровоносних судин, серйозні порушення роботи нирок, печінки та / або легенів, неконтрольована епілепсія
 • Ви приймаєте медикаменти, що розріджують кров або стероїдні препарати
 • Ви багато палите
 • У вас алергія на медикаменти, які використовуються при проведенні медикаментозного переривання вагітності
 • Як відбувається медикаментозне переривання вагітності

  Перш за все, лікарю необхідно підтвердити вагітність. Для цього він проводить гінекологічний огляд та ультразвукове дослідження, щоб встановити термін вагітності і переконатися в тому, що вагітність не позаматкова. Крім того, у пацієнтки беруть для аналізів сечу і кров.

  Якщо вагітність підтверджується і пацієнтка говорить, що хоче зробити аборт, лікар повинен пояснити, які саме способи переривання вагітності їй підійдуть.

  Є кілька способів медикаментозного переривання вагітності.

 • Прийом міфепристону та мізопростолу перорально. Цією найпоширеніший тип медикаментозного аборту. Його можна проводити протягом семи тижнів після першого дня останньої менструації. Міфепристон блокує активність прогестерону, через що подальший розвиток ембріона стає неможливим. Мізопростол, препарат, який відноситься до простагландинів, викликає скорочення матки, внаслідок чого відбувається вигнання ембріона. Міфепристон зазвичай приймають у кабінеті лікаря, а мізопростол — вдома, через кілька годин. Щоб знизити ймовірність інфекцій, пацієнтці може бути призначений прийом антибіотиків.
 • Прийом міфепристону орально та мізопростолу — інтравагінально. Таким способом можна робити медикаментозний аборт до дев’ятого тижня вагітності. Цей метод вважається найшвидшим і найефективнішим з усіх видів медикаментозного аборту. Він використовується рідше попереднього через незручностей, пов’язаних з інтравагінально прийомом мізопростолу.
 • Ін’єкція метотрексату і інтравагінально прийом мізопростолу. Цей аборт також можна робити не пізніше, ніж на сьомому тижні вагітності. Ін’єкцію робить лікар, а вже вдома пацієнтка приймає мізопростол.
 • інтравагінально прийом мізопростолу. Цей спосіб застосовується рідко, головним чином, через велику кількість побічних ефектів.
 • Під час медикаментозного переривання вагітності можуть спостерігатися такі симптоми, як нудота, блювання, лихоманка і пронос. Самі неприємні симптоми зазвичай з’являються протягом двох годин після прийому мізопростолу — це, як правило, сильні спазматичні болі в животі і, іноді, запаморочення. Вагінальна кровотеча продовжується не менше одного тижня — це є нормою. Але якщо кровотеча дуже сильне (вам доводиться міняти прокладки щогодини і / або кров не темна, а яскраво-червона), потрібно терміново звернутися до лікаря. Також слід звертатися за медичною допомогою, якщо у вас з’явилися сильні болі в нижній частині живота або в попереку; температура тіла піднялася вище 38 С і не опускається більше доби і / або йдуть вагінальні виділення з сильним неприємним запахом.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.