Медикаментозне лікування циститу: кардинальне рішення проблеми

Основна мета медикаментозного лікування циститу — усунення інфекції (нейтралізація патогенів-збудників) і запобігання виникненню ускладнень. Для лікування циститу застосовуються два основні класи препаратів — антибіотики (антибактеріальні засоби) і анальгетики (знеболюючі засоби). Вибір препаратів залежить від бактеріальної культури, що спровокувала інфекцію.

Антибіотики

Медикаментозне лікування циститу припускає тривалий прийом антибіотиків, які знищують бактерії, які спровокували інфекцію. Необхідно пам’ятати, що тривалий або часто повторюваний прийом антибіотиків може спровокувати грибкову чи бактеріальну інфекцію, оскільки такі препарати в довгостроковій перспективі порушують мікрофлору. Іноді для лікування циститу можуть застосовуватися комбіновані антибіотики.

Триметоприм

Триметоприм уповільнює розмноження і ріст бактерій і, будучи протимікробну агентом широкого спектру дії, нейтралізує активність більшості бактеріальних культур — уропатогенной, що провокують інфекції сечостатевих шляхів. Дія триметоприму може бути посилене за рахунок комбінації з препаратами групи сульфонамідів — препарат триметоприм-сульфаметоксазол відомий як один з найбільш ефективних препаратів для лікування різних інфекцій сечостатевих шляхів, у тому числі циститу, уретриту, пієлонефриту і так далі.

Ампіцилін і амоксицилін

Ампіцилін і амоксицилін нейтралізують активність бактерій, допомагаючи при лікуванні різноманітних інфекцій сечостатевих шляхів. Препарати досить широко використовуються, тому висока ймовірність розвитку резистентності бактерій до дії антибіотиків.

Гентаміцин

Гентаміцин — бактерицидний аміноглікозидний антибіотик, що знищує різні види бактеріальних культур і застосовується для лікування практично всіх бактеріальних інфекцій сечостатевої системи. Досить часто гентаміцин для медикаментозного лікування циститу застосовується в поєднанні з ампіциліном (в особливості при лікуванні гострого пієлонефриту, інфекції верхніх відділів сечовивідних шляхів). Гентаміцин — єдиний препарат групи аміноглікозидів, ефективно діє проти грам-позитивних бактерій.

Цефіксим (супракс)

Цефіксим — антибактеріальний агент широкого спектра дії, антибіотик третього покоління цефалоспоринів, застосовується для лікування інфекцій, спричинених грам-негативними бактеріями і, зокрема, гострого неускладненого циститу.

Нітрофурантоїн (фурадонін)

Нітрофурантоїн — синтетичний препарат групи нітрофуранів (антимікробних засобів), що перешкоджає розмноженню бактерій і знищує уропатогени, які провокують інфекції сечостатевих шляхів.

Ципрофлоксацин

Ципрофлоксацин — антимікробний препарат з групи хінолонів, що відрізняється широким спектром дії і ефективно пригнічує активність грам-позитивних та грам-негативних бактерій. Ципрофлоксацин широко використовується в лікуванні інфекцій сечостатевих шляхів і, зокрема, циститу.

Фосфоміцин

Фосфоміцин (похідне фосфонової кислоти) — антибіотик широкого спектра дії, ефективний проти більшості патогенів, що провокують інфекції сечовивідних шляхів. Фосфоміцин в практично незмінному стані виводиться з організму з сечею, концентрація препарату в організмі залишається високою протягом двадцяти чотирьох — сорока восьми годин після прийому однієї дози.

Офлоксацин

Офлоксацин — ще один антибіотик групи групи хінолонів широкого спектру дії, ефективний проти грам-позитивних та грам-негативних бактерій.

Анальгетики

Анальгетики (знеболюючі засоби) не здатні вилікувати цистит, однак ефективно пригнічують пов’язані з ним неприємні симптоми — ріжучий біль при сечовипусканні, дискомфорт, спазми сечового міхура. Один з найефективніших представників групи анальгетиків, що застосовується в поєднанні з антибіотиками для медикаментозного лікування циститу — феназопірідін, швидко діючий препарат для прийому всередину, що робить аналгетичну дію на сечові шляхи. Феназопірідін застосовується для полегшення болю, печіння, інших неприємних симптомів інфекцій сечового міхура і сечовивідних шляхів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.