Медичний аборт — остерігайтеся буденності

загрузка...

Медичний аборт — це штучне переривання вагітності, яке проводять за допомогою спеціальних медичних засобів. Він може бути призначений, коли вагітність або пологи є небезпечними для життя матері, або якщо у дитини є аномалії, пов’язані з системами основних органів, через що шанси на його виживання або здоровий розвиток після народження мінімальні. Однак у більшості випадків аборт є власним вибором вагітної жінки.

При виборі методу проведення медичного аборту враховуються такі чинники, як термін вагітності, загальний стан здоров’я пацієнтки, і її особисті переваги.

Види аборту

Всі види медичних абортів можна розділити на дві великі групи: хімічні та хірургічні.

Хімічний аборт

Хімічний аборт, так само відомий як медикаментозний аборт, є популярним засобом переривання вагітності на ранніх термінах; в Північній Америці і в Європі 10% всіх абортів — хімічні. У нас такий спосіб переривання вагітності поки отримав менше поширення. Хімічні аборти виробляються в першому триместрі вагітності. Існують різні способи проведення хімічного аборту. У самому поширеному варіанті пацієнтці дають мізопростол, а через деякий час вона приймає метотрексат. Мізопростол викликає відшарування ендометрію від стінки матки і загибель ембріона; після прийому метотрексату починаються скорочення матки, внаслідок чого відбувається вигнання ембріона.

Хімічний аборт можна провести і тільки із застосуванням мізопростолу. Іноді для переривання вагітності пацієнтці дають мізопростол, метотрексат, і третій препарат — міфепристон.

Кровотеча продовжується від кілька днів до декількох тижнів після початку хімічного аборту. Іноді медикаментозний аборт проходить невдало, і для остаточного переривання вагітності потрібно хірургічний аборт.

Хірургічний аборт

Існує кілька типів хірургічного аборту, які використовуються в залежності від терміну вагітності.

Вакуумна аспірація або вакуумний аборт — найбільш поширений методу переривання вагітності на терміні до 15 тижнів. До цього методу відносяться ручна вакуумна аспірація і електрична вакуумна аспірація — плід віддаляється з матки за допомогою ручного і електричного насоса, відповідно.

Розширення і витяг може використовуватися з 15 до 18 тижня; ця процедура включає в себе розкриття шийки матки і витяг її вмісту за допомогою хірургічних інструментів, у тому числі вакуумного насоса.

Розширення і вискоблювання — медичний аборт, під час якого спорожнення матки здійснюється за допомогою кюретки.

На більш пізніх термінах вагітності медичний аборт здійснюється за допомогою інших методів — істотно більш небезпечних для здоров’я пацієнтки.

Хірургічний аборт проводять під місцевою чи загальною анестезією. Після аборту жінка, як правило, відчуває скорочення матки, схожі на спазматичні болі при місячних. Кровотеча зазвичай триває не довше, ніж протягом двох тижнів після аборту. Менструальний цикл звичайно відновляється через чотири тижні.

Ризики, пов’язані з медичним абортом

Приймаючи рішення про аборт, важливо враховувати всі пов’язані з ним ризики. Аборт — це подія, емоційні та фізичні наслідки якого можуть без перебільшення змінити життя жінки.

Найбільш поширені ускладнення медичного аборту:

 • Сильна кровотеча: помірно інтенсивне кровотеча протягом деякого часу є нормальним, а проте в деяких випадках, особливо якщо під час аборту була пошкоджена одна з артерій у матці, може виникнути дуже сильна кровотеча. У важких випадках може знадобитися переливання крові.
 • Інфекції: іноді в ході аборту вміст матки видаляється не повністю, і частина тканин залишається всередині. У цьому випадків підвищується ризик проникнення всередину матки бактерій, здатних викликати інфекцію. Найпоширенішим симптомом почалася інфекції є різке підвищення температури тіла.
 • Алергічна реакція на медикаменти: у деяких жінок виникає алергічна реакція на мізопростол, метотрексат та / або міфепристон, а також на препарати, які використовуються для анестезії під час хірургічного аборту.
 • Інші проблеми: існує незначний ризик розриву шийки матки і утворення рубців на матці. При абортах на пізніх термінах вагітності підвищується ризик перфорації матки; в деяких випадках це може спричинити за собою необхідність гістеректомії — видалення матки.
 • Медичний аборт також пов’язаний з підвищеним ризиком ускладнень, таких як передлежання плаценти, при наступних вагітностях.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.