Мазі при вагітності: дотримуємося запобіжні заходи

Вагітність — це стан, під час якого жодна таблетка не може бути прийнята жінкою без призначення лікаря, навіть якщо просто болить голова. Особливо важливо дотримувати це правило в перші 12 тижнів вагітності. Багато хто вважає, що мазей це правило неї стосується, чи так це?

Мазі при застуді

В Інтернеті активно рекламується оксолінова мазь як абсолютно нешкідлива при вагітності. Наскільки це відповідає дійсності? Оксолін — це хімічна речовина, яка пригнічує життєдіяльність і вбиває віруси на слизовій оболонці носа. В той же час приблизно п’ята частина цієї речовини всмоктується в кров і надає загальний вплив на організм. Хто знає, як оксалінова мазь, рекламована як препарат чисто місцевого впливу, діє на організм вагітних жінок? Адже кожна жінка індивідуальна і може по-різному відреагувати на те чи інше хімічна речовина. Тим не менш, оксалінова мазь дозволена до застосування при вагітності.

Що ж робити вагітній жінці, якщо навколо лютує грип або просто сезон простудних захворювань? Вбереже її від цих захворювань, перш за все, здоровий спосіб життя, хороший сон, тривалі прогулянки на свіжому повітрі (наприклад, у парку, там, де мало людей) і правильне повноцінне харчування натуральними продуктами (не швидкого приготування і бажано не замороженими). Якщо ж необхідно відвідати якесь громадське місце, то можна змастити ніс і оксоліновою маззю, але краще це робити не постійно.

Мазі при герпесі

При статевому герпесі у багатьох статтях в Інтернеті рекомендується застосовувати мазь ацикловір. Але ацикловір офіційно не дозволений до застосування у вагітних жінок, очевидно тому, що він є аналогом одного з природних компонентів ДНК, тому він здатний активно впроваджуватися в обмінні процеси клітин. Правда, вважається, що він не небезпечний для здорових, не уражених вірусом герпесу клітин, тим не менш, вагітним жінкам краще не ризикувати. Що стосується усмоктуваності цього препарату при місцевому застосуванні, то частина його все ж потрапляє в кров і надає загальний вплив на організм.

Що ж робити, якщо рецидив герпесу почався під час вагітності? Потрібно звернутися до лікаря і він призначить засіб, який можна застосовувати під час вагітності, наприклад, гель або мазь віферон.

Ці препарати містять людський рекомбінантний (тобто приготований генно-інженерним способом з бактерій) інтерферон альфа-2, який володіє хорошим противірусним ефектом і сприяє зміцненню місцевого імунітету, що буде корисно не тільки при вірусних, але і при бактеріальних інфекціях. Присутність в гелі та мазі віферон вітаміну Е підсилює лікувальний і профілактичний ефекти цих препаратів. Гель та мазь віферон практично не всмоктуються в кров, тому дозволені до застосування під час вагітності.

Гель надає більш тривалу дію, оскільки утворює на поверхні шкіри і слизових оболонок захисну плівку, яку краще не знімати, а наносити наступні дози гелю прямо на неї. Показанням для нанесення гелю є загострення герпетичної інфекції різної локалізації у жінок. Лікування краще почати відразу після початку загострення захворювання, при цьому гель наносять на поверхню шкіри або слизових від трьох до семи разів на день протягом десяти днів.

Мазь віферон також використовують для лікування герпетичних уражень шкіри та слизових оболонок і також застосовують з перших днів появи ознак захворювання. Її наносять три-чотири рази на день протягом тижня тонким шаром на вогнища ураження і злегка втирають, намагаючись не пошкодити пухирці висипки.

Побічна дія віферона іноді проявляється у вигляді алергічних реакцій, у такому разі його застосовувати не можна.

Мазі при молочниці

Молочниця — це захворювання, яке викликається грибками роду Candida, тому і лікується вона протигрибковими препаратами. Рекомендована в деяких статтях ністатинова мазь при вагітності не застосовується, так як ністатин все ж трохи всмоктується, потрапляє в кров і може чинити негативний вплив на плід.

Лікар у такому випадку може призначити протигрибковий препарат, який зовсім не всмоктується при місцевому застосуванні. Це Пімафуцин, який не всмоктується навіть при прийомі всередину — він знищує грибки роду Candida тільки в кишечнику. При молочниці ефективні вагінальні свічки Пімафуцин, але можна застосовувати його й у вигляді 2% крему (правда, вважається, що він більше підходить для лікування чоловіків, ніж жінок), який наносять на уражені ділянки слизових оболонок кілька разів в день. Тривалість лікування індивідуальна — після зникнення основних симптомів захворювання його застосовують ще кілька днів.

Мазі — це такі ж лікарські речовини, які по-різному всмоктуються і можуть надавати загальний вплив на організм. Тому вагітним жінкам їх можна застосовувати тільки за призначенням лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.