Мазь від молочниці: тільки за призначенням лікаря

загрузка...

Молочниця може стати справжнім лихом, так як часто поселяється на слизових оболонках надовго. Особливо страждають люди зі зниженим імунітетом. Деяким людям протипоказано приймати протигрибкові препарати — вони часто бувають досить токсичними. У таких випадках на допомогу може прийти мазь або крем.

Що таке молочниця і як вона проявляється

Молочниця або кандидамікоз (кандидоз) слизових оболонок — це інфекційне захворювання, яке найчастіше розвивається на слизових оболонках статевих органів у дорослих і в порожнині рота у дітей. Викликається це захворювання дріжджоподібними грибками роду Кандіда у людей зі зниженими захисними властивостями організму, тобто з порушеннями імунітету. Часто молочниця з’являється у вагітних жінок, так як у них знижується імунітет під впливом гормонів.

Ознакою молочниці є поява набряку, почервоніння, білуватих сирнистий виду нальотів і поверхневих порушень слизової оболонки (ерозій) в області статевих органів. Все це супроводжується сильним печінням і сверблячкою. Хворіти можуть як чоловіки, так і жінки, але часто в подружній парі хворіє хтось один, інший же є носієм грибкової інфекції. Підтверджується діагноз молочниці за допомогою лабораторних досліджень.

Лікування молочниці

Так як молочниця у дорослих людей — це ознака зниження імунітету, лікування завжди включає в себе не тільки протигрибкові препарати, але загальнозміцнюючу лікування. У деяких випадках завзятої течії молочниці призначають консультацію імунолога, дослідження імунітету (імунограму) і відновлення його порушених ланок. При рецидивуючій молочниці великого значення набувають лікарські препарати, які можна застосовувати місцево, в осередку ураження.

Клотримазол — крем від молочниці

Клотримазол — один із самих ефективних протигрибкових препаратів, який можна застосовувати, в тому числі, і при молочниці. Для лікування молочниці клотримазол застосовують у вигляді вагінальних таблеток або піхвового крему.

Клотримазол є місцево чинним протигрибковим препаратом. Механізм його дії полягає в тому, що він порушує синтез одного з речовин, що входять в клітинну мембрану грибів роду Кандіда, в результаті чого клітини грибів або гинуть (фунгіцидну дію — при високому дозуванні клотримазолу) або призупиняється їх життєдіяльність (фунгостатіческое дію — при невисоких дозах препарату). Крім того, клотримазол ефективний при трихомоніазі (у високих дозах), деяких бактеріальних інфекціях (наприклад, стафілококових).

Показанням для використання вагінальних таблеток і крему є молочниця статевих органів. Клотримазол застосовується разом з іншими протигрибковими препаратами, які призначаються всередину або самостійно — як краще пролікуватися, потрібно порадитися з лікарем, оскільки лікування молочниці — це непроста справа, вона може надовго оселитися в статевих органах, викликаючи періодично загострення. Немає сенсу застосовувати клотримазол при хронічній рецидивуючій молочниці — при цьому може наступити тільки тимчасове поліпшення, але проблема залишиться.

При місцевому застосуванні клотримазолу у вигляді крему для лікування молочниці статевих органів у кров всмоктується близько 3% від загальної застосованої дози препарату. При цьому крем проникає глибоко в слизову оболонку, позбавляючи її від грибів.

Як правильно застосовувати крем клотримазол

При лікуванні молочниці у жінок крем клотримазол вводять глибоко у піхву за допомогою спеціального аплікатора. В одному повному аплікаторі міститься 5 г 1% крему клотримазолу. Процедуру проводять один раз на добу протягом одного — двох тижнів. Лікування припиняють перед менструацією і відновлюють після того, як кровотеча повністю закінчиться.

При лікуванні молочниці у чоловіків крем клотримазол наносять на голівку статевого члена, відсунувши крайню плоть.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.