Мазь макмірор — місцевий засіб для вирішення жіночих проблем

Мазь (правильніше, крем) макмірор комплекс є ефективним і безпечним засобом не тільки для лікування інфекційно-запальних процесів зовнішніх статевих органів жінки, але і для профілактики розвитку кандидозу, який може розвинутися під час лікування цих захворювань.

Як діє

Крем макмірор комплекс — це комбінований засіб для місцевого лікування вульвовагінітів (запальних процесів в області піхви і зовнішніх статевих органів жінки) різного походження.

Макмірор випускається фармацевтичною фірмою Поліхім (Італія), в дослідницьких лабораторіях якої був розроблений новий синтетичний лікарський препарат, що є похідним нітрофурану, — Ніфурател. Ніфурател є прекрасним антисептиком, активним у відношенні ряду бактерій, хламідій, трихомонад і грибів — основних збудників інфекцій, що викликають вульвовагиніти. Особливістю похідних нітрофурану завжди було те, що до них дуже повільно розвивалася стійкість мікроорганізмів. Але препарати цього ряду минулих поколінь володіли значними побічними ефектами. Ніфурател володіє всіма достоїнствами нітрофуранов і при цьому майже не має побічних ефектів.

До складу Макмірора комплекс входить також ністатин — протигрибковий антибіотик. В цілому крем макмірор комплекс (1 г крему містить 100 мг Ніфуратель і 40000 ОД ністатину) надає як лікувальний, так і профілактичну дію — попереджує розвиток кандидозів, які часто розвиваються під час лікування вульвовагінозов, особливо, трихомонадного походження.

Але, незважаючи на простоту застосування, цей крем може бути ефективний тільки за умови лабораторного контролю чутливості до нього збудників інфекції і излеченности захворювання. Це означає, що самостійне застосування такого роду лікарських препаратів повинно бути виключено.

При яких захворюваннях ефективний крем макмірор

Вульвовагініт — це запалення зовнішніх статевих органів і піхви жінки. Це захворювання може викликатися різними збудниками інфекції. Це може бути бактеріальна інфекція, яка потрапляє як ззовні, так і з током крові (стафілококи, кишкова паличка та інші). Більшість бактеріальних збудників вульвовагінітів проявляють чутливість до Ніфуратель, який входить до складу крему макмірор комплекс. Не менш чутливі до нього хламідії, трихомонади і гриби — вони часто є причиною запальних процесів жіночих статевих органів.

Вульвовагиніти часто викликаються відразу декількома збудниками інфекції. Життєдіяльність більшості з них пригнічується кремом макмірор комплекс. У процесі лікування бактеріальної та трихомонадної інфекцій часто розвиваються грибкові інфекції, але їх розвиток тут же пригнічується входять до складу крему макмірор компонентами.

Як правильно застосовувати

Крем макмірор випускається зі спеціальним дозуючим аплікатором, який забезпечений шкалою з відмітками про вміст у аплікаторі крему в грамах.

Аплікатор пригвинчують до тюбику з кремом, видавлюють потрібну кількість у грамах, потім аплікатор відгвинчують від тюбика, вводять якомога глибше у піхву і повністю видавлюють. Для дівчаток і молодих дівчат аплікатор має спеціальну насадку, яка дозволяє не травмувати невинну пліву.

Стандартне дозування крему макмірор комплекс — 2,5 г один-два рази на день, зазвичай вранці та (або) ввечері протягом 8 днів. Під час проведення курсу лікування кремом макмірор комплекс слід уникати статевих контактів. Обов’язково повинен бути проліковано і статевий партнер жінки.

Протипоказання для застосування і побічні ефекти

Протипоказанням для застосування крему макмірор комплекс є тільки індивідуальна непереносимість препарату. З побічних ефектів можна виділити тільки алергічні реакції на цей препарат. Не встановлено негативного впливу Ніфуратель на сперматогенез, запліднення або вагітність.

Тим не менш, з обережністю його застосовують в першому триместрі (в перші 12 тижнів) вагітності, коли йде закладка тканин і органів плоду, — крем макмірор частково всмоктується в кров і може потрапляти в організм плоду. Також з обережністю цей крем застосовують і при лікуванні годуючих матерів — входять в крем компоненти виділяються з молоком матері.

Зазвичай крем макмірор комплекс дуже добре переноситься і рідко викликає які-небудь побічні ефекти, про випадки його передозування не повідомлялося.

Крем макмірор комплекс — ефективний засіб для лікування вульвовагінітів у жінок.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.