Мазь бетадин — засіб проти інфекцій

Мазь бетадин має антисептичну дію і застосовується для лікування різного роду інфекцій і незначних травм (порізів, подряпин), а також для знищення бактерій. За рахунок вмісту йоду препарат підходить для профілактики інфекцій при будь-яких невеликих травмах шкіри (порізах, саднах, опіках).

Перед застосуванням

В деяких випадках застосування мазі бетадин не рекомендовано. Перед самостійним застосуванням препарату краще повідомити лікаря, якщо:

 • Вагітність, планування вагітності або годування груддю
 • Прийом будь-якого виду лікарських препаратів або дієтичних добавок
 • Алергія на ліки, харчові продукти
 • Спостерігаються серйозні опіки або глибокі рани
 • Спосіб застосування

  Перед застосуванням мазі звіртеся з інструкціями виробника, зазначеними на упаковці препарату. Мазь необхідно наносити на чисту шкіру, після застосування оброблену ділянку шкіри можна заклеїти стерильним пластиром або залишити відкритим.

  Запобіжні заходи

  Якщо спостерігається гостра алергічна реакція на мазь бетадин або інші препарати подібного виду, що містять йод, краще звернутися до лікаря. Основні симтомов алергічної реакції — поява червоної, зудить на шкірі, утруднене дихання, запаморочення. Якщо після застосування мазі спостерігаються будь-які незвичайні реакції — висип на шкірі, свербіж — необхідно відразу ж відмовитися від використання препарату та звернутися до лікаря. Мазь бетадин призначена тільки для зовнішнього застосування. Не рекомендується застосування мазі у разі опіків великої площі, глибоких порізів або колотих ран.

  Можливі побічні ефекти

  Як і будь-які інші лікарські препарати, мазь бетадин потенційно може викликати ряд побічних ефектів, хоча в переважній більшості випадків після застосування мазі ніяких побічних ефектів не спостерігається. Найбільш поширені побічні ефекти — подразнення шкіри або алергічна реакція з характерними симптомами типу свербежу, появи висипки на шкірі, утруднення дихання.

  Як правильно зберігати мазь бетадин

  Препарат рекомендується зберігати в прохолодному, сухому, темному приміщенні з температурою повітря в двадцять — двадцять п’ять градусів за шкалою Цельсія. Протягом нетривалого періоду часу мазь можна залишити в приміщенні з температурою повітря до тридцяти градусів за шкалою Цельсія. Не можна зберігати мазь бетадин у ванній кімнаті і в приміщеннях, де доступ до препарату можуть отримати діти або домашні тварини.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.