Мазь базірон: гель для жирної шкіри

Базірон АС випускається тільки у вигляді гелю різної концентрації. Але деякі люди плутають мазі та гелі та помилково називають базірон маззю. Тим не менш, мазь — це інша лікарська форма, яка відрізняється від гелю. Базірон випускається у вигляді гелю потім, щоб краще підсушувати жирну шкіру.

Чим мазь відрізняється від гелю

Мазі і гелі відносяться до недозірованним м’яким лікарським формам. Мазі представляють собою однорідні, без крупинок, м’які на дотик маси. До складу мазей входять лікарські речовини і мазевая основа (рослинні та тваринні жири, жироподібні речовини, продукти переробки нафти, синтетичні речовини). Мазі легко всмоктуються в шкіру і слизові оболонки.

Гель — це лікарська форма м’якої в’язкої консистенції. У складі гелю також є лікарська речовина і основа. Отримують гелі шляхом утворення суспензії порошку полімеру (кислоти) у воді і додаванням малої кількості нейтралізуючого речовини (лугу). Потім масу перемішують і коли вона загусає, то утворює в’язкий гель. Гель може зберігати форму, він володіє пружністю і пластичністю.

У порівнянні з мазями, гелі є більш фізіологічної формою, так як вони мають кислотність, близьку до кислотності шкіри, не закупорюють пори шкіри, швидко і рівномірно розподіляються. Гелі можуть володіти, як підсушуючими (наприклад, базірон), так і, навпаки, насичує шкіру рідиною (гідрофільними) властивостями.

Гель базірон — сучасний лікарський препарат для лікування вугрів

Гель базірон випускається трьох видів 2,5%, 5%, 10% концентрації. Різні концентрації дозволяють застосовувати його для різних видів шкіри і при різного ступеня тяжкості вугрової висипки, не порушуючи при цьому стану іншої шкіри.

При нанесенні на шкіру гель базірон потрапляє в пори і розчиняє комедони (суміш відлущені клітин з шкірним салом) — це так зване кератолітичну дію. Потім він проникає в сальні залози і зменшує інтенсивність їхньої роботи, тобто зменшує кількість виділяється шкірного сала. Одночасно там же, в області пір, він пригнічує розмноження хвороботворних мікроорганізмів. І останнє — він покращує постачання клітин шкіри киснем.

Всі ці властивості дозволяють базірон повільно, але вірно змінювати обмінні процеси в шкірі. Відновлення будь-яких обмінних процесів вимагає тривалого часу, тому вперше результат лікування можна буде помітити тільки через місяць. А через три місяці шкіра значно очиститься, втратить характерний жирний блиск і придбає природний рожевий відтінок.

Як правильно застосовувати гель базірон

Від правильного застосування базірон залежить результат лікування, тому щодня (1 — 3 рази на день, як лікар призначить) потрібно проводити наступні процедури:

 • перед нанесенням базірон потрібно очистити шкіру для того, щоб прибрати декоративну косметику і шкірне сало; шкіру можна очищати підсушуючими засобами (наприклад, лосьйонами на спиртовій основі), краще просто вмитися водою кімнатної температури з пінкою для вмивання або зі спеціальним милом, яке не сушить шкіру;
 • обережно промокнути шкіру обличчя м’яким рушником і протерти безспиртовій лосьйоном;
 • точково нанести на шкіру гель базірон (не можна, щоб він потрапив в очі, рот і на губи) на вугри і комедони; при випадковому попаданні базірон на кон’юнктиву очей, слизову оболонку рота чи губи їх потрібно промити під проточною водою; якщо проводиться лікування трофічних виразок нижніх кінцівок, то гель наноситься тільки на її краю виразки; гель швидко вбирається в шкіру і починає діяти.
 • Концентрацію гелю базірон і кратність його нанесення на шкіру іноді доводиться підбирати, наприклад, якщо при його застосуванні з’явилася занадто виражена сухість, то, можливо більше підійде гель меншої концентрації або стоїть зменшити число процедур.

  Курс лікування базірон становить не менше трьох місяців — тільки в цьому випадку можна очікувати стійкого ефекту. Але і після повного курсу бувають загострення. Якщо виникає необхідність у проведенні повторного курсу, то це робиться тільки за призначенням лікаря.

  Кому не можна користуватися базірон

  базірон не можна користуватися під час вагітності, годування дитини груддю та дітям до 12 років. Ці категорії хворих не можуть лікуватися базірон тому, що він в деякій мірі всмоктується в кров, звідки може потрапляти в жіноче молоко, надаючи при цьому несприятливий вплив на організм плоду або дитини.

  Не можна лікуватися базірон при індивідуальній непереносимості його компонентів або при алергії на них. Якщо базірон викликає сильне подразнення шкіри (сухість, набряк, почервоніння), то потрібно порадитися з лікарем, щоб вирішити, чи варто продовжувати лікування.

  Базірон — це гель, а не мазь і дана лікарська форма більше підходить для лікування вугрового висипу.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.