Мастопексія — підтяжка молочної залози

Природний і неминучий процес старіння викликає вікові зміни, добре помітні не тільки на обличчі: з віком, в результаті природного ослаблення грудних м’язів, груди поступово обвисає, втрачає акуратну округлу форму. Не останню роль у зміні форми грудей грають пологи і грудне вигодовування. Усунути вікові зміни грудей, підкоригувати її форму і розмір, поліпшити зовнішній вигляд молочних залоз допомагає мастопексія — спеціальна процедура з підтяжки грудей, що повертає молочним залозам природну форму.

Показання до мастопексії

Єдине показання до мастопексії, підтяжки грудей — це вікові зміни молочних залоз, якими б причинами вони не були викликані. Операція буде найбільш ефективною в тому випадку, коли після мастопексії груди не буде піддаватися яким-небудь змінам — іншими словами, операцію з підтяжки грудей має сенс робити в зрілому віці, вже після пологів та грудного вигодовування дитини. Мастопексія дозволяє добитися комплексного ефекту — одночасно і поліпшити зовнішній вигляд грудей за рахунок її підтяжки, і змінити форму і розмір ареоли, ділянки темної шкіри навколо соска. Особливо ефективна мастопексія за умови невеликого розміру грудей.

Підготовка до операції

Дуже важливий підготовчий етап мастопексії — попередній огляд у пластичного хірурга, який визначить необхідні області корекції. У деяких випадках хірург може порекомендувати, крім власне підтяжки грудей, розміщення силіконового імплантату для збільшення обсягу чи зміни форми грудей. Крім того, на попередній консультації лікар визначить загальний стан здоров’я пацієнтки, розповість про порядок проведення процедури і доступних засобах знеболювання, проконсультує з приводу підготовки до мастопексії. За кілька днів до операції рекомендується відмовитися від прийому лікарських препаратів, так чи інакше впливають на згортання крові. Нарешті, перед мастопексія рекомендується зробити мамографічне дослідження (рентген молочних залоз).

Як виконується

Як правило, операція з підтяжки грудей виконується під загальним наркозом. Тривалість мастопексії може становити від півтора до трьох годин. В основі процедури лежить висічення надлишкової, розтягнутої шкіри в області під грудьми і подальше зсув основної маси молочної залози і соска. Заключний етап мастопексії після підтяжки грудей — накладення швів: як правило, хірургічні шви з використанням спеціальних хірургічних ниток, що розсмоктуються з плином часу, накладаються навколо соска (по контуру ареоли), по вертикальній лінії по напрямку вниз від соска і вздовж нижньої межі молочної залози.

У деяких випадках порядок виконання мастопексії змінюється і виконання великого розтину не потрібно — пластичний хірург може виконати так звану концентричну підтяжку грудей, яка припускає висічення невеликого кільцеподібного ділянки шкіри навколо соска. Така процедура підходить, зокрема, за умови невеликого розміру грудей. У цьому випадку хірургічний шов накладається тільки уздовж кордону ареоли (більш темної шкіри в області навколо соска) і залишається майже непомітним через наявність ареолярного горбків. Крім того, в процесі підтяжки шкіри через виконаний на шкірі розріз під шкірою може бути розміщений спеціальний силіконовий імплантат, що збільшує об’єм грудей.

післяопераційний період

Період реабілітації після мастопексії пов’язаний з рядом досить неприємних побічних ефектів. В першу чергу безпосередньо після операції протягом декількох днів спостерігаються набряклість, груди розпухає, можуть спостерігатися больові відчуття, для зняття яких лікар може порекомендувати безпечні знеболюючі препарати. Крім того, протягом декількох днів після мастопексії необхідно носити або еластичну пов’язку, фіксуючу груди, або спеціальний фіксуючий бюстгальтер. Пов’язку необхідно носити протягом двох-трьох днів, а ось бюстгальтер з м’яким підставою доведеться носити протягом всього постопераційному періоду, тривалість якого становить від трьох до чотирьох тижнів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.