Мастодинон в таблетках — підійде не всім, тому що містить молочний цукор

Світ рослин і сьогодні вивчений не повністю. Серед величезної кількості рослин, що володіють лікарськими властивостями, є й такі, які можуть впливати на гормональну систему жінки. До складу мастодинона входить шість рослин, здатних впливати на синтез і взаємодія гормонів.

Особливості дії мастодинона в таблетках

До складу таблеток мастодинона входить шість лікарських речовин рослинного походження і допоміжні речовини, в тому числі молочний цукор (лактоза), картопляний крохмаль і магнію стеарат. У зв’язку з наявністю в таблетках мастодинона молочного цукру, прийом їх підходить не всім жінкам.

Відбувається це тому, що у деяких людей відсутня або виробляється в малій кількості фермент, переробний молочний цукор, — лактаза. Це може бути вродженою особливістю організму, а може розвинутися на фоні якогось захворювання органів травлення. У будь-якому випадку, якщо на фоні прийому таблеток мастодинона з’являються болі в животі та здуття живота (метеоризм) є сенс перейти на прийом мастодинона у вигляді іншої лікарської форми — крапель, в яких з допоміжних речовин присутня тільки спирт.

В іншому дію таблеток і крапель мастодинона ідентичні. Цей препарат пригнічує вироблення пролактину — гормону гіпофіза, велика кількість якого в крові викликає пригнічення секреції жіночого статевого гормону прогестерону, порушення менструального циклу, безплідність і різні патологічні зміни в молочних залозах. У результаті в організмі жінки відновлюється гормональний фон, і почалися патологічні зміни зазнають зворотний розвиток.

Коли призначаються таблетки мастодинона, а коли вони протипоказані

Таблетки мастодинона призначають у вигляді тривалих курсів лікування при наступних порушеннях в організмі жінки:

 • при порушеннях менструального циклу і безпліддя, які виникають на тлі недостатності другої фази менструального циклу, тобто при недостатній секреції жіночого статевого гормону прогестерону;
 • при дифузній мастопатії — рівномірному збільшенні молочних залоз за рахунок розростання її проток і освіти на їх кінцях дрібних кіст;
 • при передменструальному синдромі — стані, пов’язаному з недоліком прогестерону, при якому у жінки щомісяця перед менструацією різко змінюється стан психіки (з’являється дратівливість, агресивність), з’являються сильні головні болі, набряки, болі в животі і в області молочних залоз.
 • Протипоказанням для прийому таблеток мастодинона є індивідуальна непереносимість компонентів препарату, вагітність, годування дитини грудьми і вік до 12 років. Не призначають таблетки мастодинона також при ферментативної недостатності і при раку молочної залози.

  Побічні ефекти, які можуть виникати при прийомі таблеток мастодинона і його передозування

  Мастодинон в таблетках зазвичай дуже добре переноситься, але все ж при його прийомі можуть виникати побічні ефекти. В основному побічні ефекти пов’язані з присутністю в таблетках рослини прутняка, який є основною діючою речовиною.

  Прутняк здавна застосовувався для лікування гінекологічних захворювань, з цією метою його призначав ще Гіппократ. Тоді ж стало відомо і його побічна дія на центральну нервову систему, що проявляється у вигляді підвищеної рухової та психічної збудливості, головних болів, сплутаності свідомості, іноді появи галюцинацій. Але такий побічний ефект при прийомі терапевтичних доз мастодинона виникає вкрай рідко.

  Побічні ефекти таблеток мастодинона з боку шлунково-кишкового тракту (біль у животі та метеоризм) пов’язані з присутністю в цій лікарській формі молочного цукру — деякі жінки не переносять простих цукрів через відсутність ферментів для їх переробки.

  Ще одним побічним ефектом таблеток мастодинона можуть бути алергічні реакції — вміст у таблетках шести рослинних препаратів значно збільшує ризик алергічних реакцій. Останні можуть виявлятися у вигляді алергічної висипки, в тому числі кропив’янки, яка у важких випадках може переходити в ангіоневротичний набряк підшкірної клітковини з загарбання області гортані. Це в свою чергу може викликати порушення дихання. Тому при появі першої ж алергічної реакції таблетки мастодинона відміняють.

  Передозування мастодинона зазвичай не буває.

  Таблетки мастодинона — це ефективно, але досить повільно діючий гомеопатичний препарат. Лікарська форма у вигляді таблеток предпочитается багатьма жінками, так як зручна у застосуванні.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.