Мастодинон — протипоказання для застосування є

Мастодинон відноситься до групи гомеопатичних засобів, які майже не мають протипоказань для застосування. Тим не менш, цей препарат впливає на синтез гормонів, тому він не може не мати протипоказань і прийматися повинен тільки за призначенням лікаря мамолога або гінеколога.

Чому мастодинон не можна застосовувати без призначення лікаря

Мастодинон містить тільки речовини рослинного походження в гомеопатичних (тобто в дуже малих) дозуваннях. Тим не менше, ці біологічно активні речовини справляють значний вплив на організм жінки, змінюючи синтез гормонів, які відповідають за розвиток жіночих статевих органів та дітородну функцію. Він сприяє зміні роботи жіночого організму, тому не може застосовуватися жінкою самостійно без огляду і призначення лікаря.

Чому мастодинон не можна застосовувати дітям до 12 років

Мастодинон впливає на синтез жіночих статевих гормонів. Якщо у дівчинки ще не сформувався менструальний цикл, то на тлі мастодинона може відбутися збій синтезу естрогенів — жіночих статевих гормонів, які відповідають за дозрівання статевих органів дівчинки і формування менструального циклу. Цілком можливо, що це затримає становлення менструального циклу з повним дозріванням яйцеклітини (овуляторного циклу). Крім того, придушення синтезу пролактину може негативно позначитися на загальному розвитку організму дівчинки, так як цей гормон бере участь у рості і розвитку внутрішніх органів.

Після того, як менструальний цикл сформувався, призначення мастодинона, навпаки, може принести користь, так як він буде сприяти стимуляції синтезу прогестерону — іншого жіночого статевого гормону, який починає вироблятися в жіночому організмі тимчасової залозою внутрішньої секреції жовтим тілом, що утворюється в яєчнику на місці лопнув після овуляції фолікула. Під дією прогестерону відбувається остаточне формування менструального циклу. Недолік цього гормону веде до безпліддя і формуванню змін у молочних залозах.

Мастодинон і вагітність

Головне дію мастодинона полягає в пригніченні синтезу пролактину. В результаті застосування мастодинона може знизитися синтез пролактину, який відіграє значну роль в регуляції співвідношення між естрогенами і прогестероном і в підготовці молочних залоз вагітної жінки до лактації та вигодовування дитини грудьми. Пролактин також бере участь у формуванні материнського інстинкту.

Будь гормональний дисбаланс при вагітності небажаний, оскільки може призвести до непередбачуваних наслідків. Тому мастодинон при вагітності не призначають. Більш того, якщо вагітність підтвердилася, мастодинон скасовується.

При годуванні дитини грудьми

Головним гормоном, стимулюючим вироблення молока молочними залозами, є пролактин. Пролактин — це гормон передньої долі гіпофіза, який стимулює ріст і розвиток молочних залоз, а також секрецію жіночого молока. Якщо у жінки виробляється недостатньо молока для годування дитини грудьми, то їй призначають пролактин.

Призначення мастодинона може значно знизити синтез пролактину, що призведе до різкого зниження секреції жіночого молока.

Чому таблетки мастодинона не можна приймати при деяких видах ферментативної недостатності

До складу таблеток мастодинона входить молочний цукор (лактоза). Якщо в організмі жінки відсутні ферменти, необхідні для розщеплення простих цукрів, то це може призвести до розладів роботи шлунково-кишкового тракту — здуття живота, пронос, болів в животі. Особливо такі явища можуть бути виражені при відсутності або недостатньому виробленні в організмі лактази — ферменту, що розщеплює лактозу. Така ферментативна недостатність найчастіше є вродженою, але може розвиватися і при різних шлунково-кишкових захворюваннях.

Підвищена чутливість організму до мастодинон

При підвищеній чутливості організму до мастодинон приймати його не можна. Підвищена чутливість може виявлятися в різних алергічних реакціях. А так як до складу мастодинона входить декілька компонентів рослинного походження, які мають підвищену алергенність, ризик розвитку алергічних реакцій значно збільшується. Алергічні реакції можуть бути у вигляді зудить (в тому числі у вигляді кропив’янки), ангіоневротичного набряку і так далі.

Мастодинон — це якісний гомеопатичний препарат, який виробляється відомою фармацевтичною компанією Біонорика. Але приймати цей препарат можна тільки за призначенням лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.