Мастодинон — інструкція: які показання для прийому

Мастодинон — це гомеопатичний препарат, до складу якого входить декілька рослинних засобів. Основною властивістю даного препарату є здатність знижувати рівень пролактину — гормону, що виробляється в гіпофізі і відповідає за процес лактації у жінок, а також впливає на баланс жіночих статевих гормонів.

Механізм дії

Мастодинон являє собою гомеопатичний препарат, який випускається фармацевтичною компанією Біонорика (Німеччина). Цей препарат пройшов безліч клінічних випробувань і в даний час широко використовується гінеколога і мамолога більшості країн.

Механізм дії мастодинона заснований на його стимулюючу дію на допамінові рецептори гіпоталамуса (відділу мозку, що відповідає за діяльність всіх ендокринних залоз), в результаті чого прискорюються реакції зв’язування допаміну з рецепторами. Допамін — речовина, що виробляється гіпаталамусом і гальмуючий синтез пролактину. Пролактин гальмує вироблення жіночого статевого гормону другої половини менструального циклу прогестерону, який виробляється тимчасової залозою внутрішньої секреції жовтим тілом, що утворюється на місці лопнув при овуляції фолікула. Порушення менструального циклу, безплідність, предместруальний синдром, циклічні болі в молочних залозах і мастопатії часто виникають за підвищеної секреції пролактину.

Так як пролактин сприяє збільшенню в обсязі тканини молочної залози, наростання в ній набряків, розширенню проток, здавлення кровоносних судин і нервових закінчень (причина болю в молочних залозах), придушення синтезу цього гормону сприяє відновленню нормального функціонування молочних залоз і усунення болю, пов’язаних з менструальним циклом. У зв’язку з нормалізацією рівня пролактину упорядковується друга фаза менструального циклу, так як відновлюється баланс гонадотропних гормонів (гормонів, що виробляються в гіпофізі і відповідають за функцію статевих залоз) і жіночих статевих гормонів.

Основною діючою речовиною мастодинона є Agnus castus D1 (Вітекс священний, авраамове дерево, прутняк), який володіє всіма перерахованими вище властивостями. Крім того, до складу мастодинона входить ще п’ять компонентів:

 • Caulophyllum thalictroides D4 (стеблеліста васілістніковідний) — використовується при порушеннях менструальної функції;
 • Cyclamen D4 (цикламен європейський, фіалка альпійська) — застосовується при лікуванні нервових розладів, головних болів, порушень менструальної функції.
 • Ignatia D6 (чілібуха Ігнація, грудошнік гіркий) — призначається при нервових розладах;
 • Iris D2 (ірис різнокольоровий, касатік різнокольоровий) — ефективний при лікуванні мігрені;
 • Lilium tigrinum D3 (лілія тигрова) — призначається при порушеннях менструального циклу і підвищеної дратівливості.
 • Випускається мастодинон у формі крапель всередину (по 30, 50 і 100 мл у флаконі) і у формі таблеток (по 60 і 120 штук в упаковці) і успішно використовується при лікуванні таких захворювань як мастопатія, передменструальний синдром, багато гінекологічні захворювання, пов’язані з підвищенням рівня пролактину, в тому числі і безпліддя.

  Показання та протипоказання для застосування

  Показаннями для прийому мастодинона є:

 • фіброзно-кістозна мастопатія;
 • передменструальний синдром;
 • порушення менструального циклу і безпліддя, пов’язані зі змінами другої фази менструального циклу і недостатністю жовтого тіла за підвищеного вмісту пролактину.
 • Протипоказаннями до прийому мастодинона є індивідуальна непереносимість компонентів препарату, дитячий вік до 12 років, вагітність і годування грудьми дитини, захворювання, пов’язані з порушенням всмоктування простих цукрів глюкози і галактози, непереносимістю галактози, генетичною дефіцитом лактази (ферменту, що розщеплює молочний цукор — через вміст лактози в таблетках).

  Препарат мастодинон не застосовується для лікування раку молочних залоз. Не рекомендується прийом крапель мастодинона особам, які пройшли курс лікування від алкоголізму (у зв’язку з вмістом у препараті спирту). При захворюваннях печінки прийом мастодинона необхідно узгодити з лікарем.

  Побічні ефекти

  Побічними ефектами мастодинона є алергічні реакції на компоненти препарату, рідше бувають болі в області шлунка, нудота, свербіж і лущення шкіри, вугри, збільшення ваги, головні болі, періодично може виникати психомоторне збудження, сплутаність свідомості та галюцинації. При виникненні побічних ефектів препарат слід одразу відмінити та звернутися до лікаря.

  Як правильно застосовувати мастодинон

  Приймають мастодинон по 30 крапель (або по одній таблетці) два рази на день (вранці та ввечері). При прийомі крапель потрібно трохи розбавити їх водою. Таблетки необхідно запивати невеликою кількістю води. Курс прийому мастодинона становить не менше трьох місяців, безперервно (і під час менструації). Ефект від прийому мастодинона настає приблизно через шість тижнів від початку прийому. Препарат звичайно добре переноситься і придатний для тривалого використання (якщо після тримісячного курсу скарги зберігаються, можна продовжити лікування, проконсультувавшись з лікарем).

  Мастодинон — це один з основних препаратів для лікування захворювань, пов’язаних з високим рівнем пролактину.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.