Мастодинон — допоможе впоратися з мастопатією і безпліддям

Мастодинон — це гомеопатичний препарат, що складається з декількох рослинних компонентів. Застосовують цей препарат при лікуванні захворювань, пов’язаних з підвищеним вмістом гормону пролактину (цей гормон, виробляється в залозі головного мозку гіпофізі і контролює процес вагітності та годування груддю) у жінок.

Принцип дії

Основною діючою речовиною мастодинона є прутняк. Незамінним властивістю цієї рослини є його здатність впливати на допамінові рецептори і прискорювати реакції приєднання до них допаміну, в результаті чого допаміну в організмі стає більше.

Допамін — це біологічно активна речовина, що утворюється в гіпоталамусі — відділі головного мозку, який відповідає за роботу ендокринної системи. А так як допамін володіє здатністю гальмувати синтез пролактину в гіпофізі (залозі внутрішньої секреції, розташованої в головному мозку), то його підвищення негайно призводить до зниження рівня пролактину в організмі жінки.

Показання до застосування

У нормі гормон пролактин відповідає за підготовку організму жінки до вагітності, пологів, годування грудьми. Якщо кількість пролактину підвищується поза цих станів, це може призвести до розвитку патологічних процесів в першу чергу в молочних залозах. При цьому тканина молочних залоз збільшується в об’ємі, з’являється набряклість, розширюються протоки, з’являється відокремлюване, можуть утворюватися щільні поширені або локалізовані тяжі, кісти — це стан називається фіброзно-кістозною мастопатією.

Крім того при підвищеному вмісті пролактину можуть спостерігатися порушення з боку менструального циклу, це пов’язано з тим, що формується недостатність жовтого тіла (тимчасової залози, що утворюється на місці фолікула, що розірвався при овуляції). У жовтому тілі утворюється гормон другої половини менструального циклу прогестерон (кількість його різко збільшується при вагітності). При підвищеному вмісті пролактину, рівень прогестерону знижується, що може призвести порушень менструального циклу і як наслідок — до безпліддя.

Часто з підвищеним вмістом пролактину пов’язаний розвиток так званого передменструального синдрому, який може проявлятися хворобливістю, напругою, набряклістю молочних залоз, головним болем (у тому числі мігрень), дратівливістю, запорами.

Протипоказання

До складу мастодинона входить декілька рослинних компонентів, на кожен з яких може розвинутися алергічна реакція. При появі щонайменших ознак алергії (висипання, набряклості, нежиті і так далі) препарат приймати не можна.

Також не можна застосовувати препарат при лікуванні дітей молодше 12 років у зв’язку з тим, що для даної категорії хворих не проводилися необхідні клінічні випробування.

Протипоказанням до прийому ліків є вагітність і годування грудьми дитини. Якщо під час лікування мастодиноном почалася вагітність, курс лікування слід перервати, інакше виникнуть порушення гормонального фону, що негативно позначиться на вагітності. При годуванні дитини груддю прийом мастодинона призведе до зниження кількості молока.

Не застосовується мастодинон і при станах, при яких порушується всмоктування глюкози і галактози (простих цукрів), при непереносимості галактози, при генетичному дефіциті лактази (ферменту, який переробляє молочний цукор) — так як до складу таблеток входить лактоза (молочний цукор) .

Мастодинон не використовується для лікування злоякісних пухлин молочних залоз. Не бажано приймати препарат жінкам, які отримували лікування від алкоголізму, через вміст у краплях етанолу (спирту). Якщо у вас є захворювання печінки, перед прийомом даного лікарського засобу слід проконсультуватися з лікарем.

Побічні ефекти

Рідко, але все ж мають місце деякі побічні ефекти. Можуть з’являтися незначні болі в шлунку, важкість у животі, нудота, шкірні сверблячі висипи, вугрі, збільшення маси тіла, головні болі, нервове збудження, порушення свідомості. Якщо виникають подібні стани при прийомі мастодинона, необхідно звернутися до лікаря.

Як призначається мастодинон

Випускається препарат у формі крапель і таблеток. Призначають його по одній таблетці (або по 30 крапель) два рази на день. Коли приймаються краплі, можна розбавляти їх невеликою кількістю води. Таблетки також запивають невеликою кількістю води, не розжовуючи. Приймають мастодинон довгостроково (три місяці і більше). Позитивне дію ліків можна оцінити через 1,5 місяці після початку прийому.

Мастодинон — незамінний препарат для лікування різних форм мастопатії, передменструального синдрому, порушень менструального циклу і безпліддя.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.