Мастит — зіткнувшись одного разу, зіткнетеся знову

Мастит — це інфекція тканини грудей, яка викликає біль, пухлина, відчуття жару та почервоніння шкіри грудей. Часто мастит супроводжується підвищенням температури тіла та симптомами, схожими на симптоми грипу. Найбільш часто це захворювання вражає годуючих грудьми жінок, проте в окремих випадках він розвивається не в період лактації.

Велика частина випадків захворювання маститом припадає на перші три місяці після пологів. Жінка при цьому може відчувати крайню втому, їй стає дуже важко доглядати за дитиною. Іноді жінки через маститу віднімають дитини від грудей раніше, ніж планували, хоча насправді при цьому захворюванні можна продовжувати грудне вигодовування.

Симптоми

Найпоширенішими симптомами маститу є:

 • Хворобливість грудях; груди стає гарячою на дотик
 • Загальне нездужання
 • Збільшення розміру грудей
 • Біль або печіння під час годування
 • Почервоніння шкіри
 • Температура тіла 38.3 С і вище
 • В більшості випадків симптоми, що нагадують симптоми грипи з’являються за кілька годин до того, як з’явиться хворобливість і почервоніння шкіри грудей. Зв’яжіться зі своїм лікарем, як тільки ви дізнаєтеся комбінацію цих симптомів. Ймовірно, лікар попросить вас прийти на прийом, щоб підтвердити діагноз і призначити лікування. Зазвичай мастит ефективно лікується антибіотиками.

  Причини

  Мастит розвивається, коли бактерії потрапляють в тканину грудей через тріщини та інші ушкодження в сосках. Ці бактерії можуть знаходитися на поверхні вашої шкіри чи у роті вашої дитини. Вони починають розмножуватися в молочних залозах, викликаючи перераховані вище симптоми маститу. Факторами ризику по захворюванню на мастит є: тріщини в сосках, мастит в анамнезі, годування тільки в одній позі (через це в грудях завжди залишається трохи молока) і / або занадто тісний бюстгальтер.

  Ускладнення

 • Повторні захворювання маститом. Якщо у вас коли-небудь був мастит, велика ймовірність, що ви захворієте їм знову під час годування цього ж або майбутніх дітей. Ризик повторних захворювань збільшується через запізнілого або неадекватного лікування.
 • Застій молока розвивається, коли у грудях регулярно залишається якась кількість молока. Це може викликати посилення тиску на молочні залози і протоки, а також протікання молока в прилеглі тканини грудей, що викликає біль і запалення.
 • Абсцес. При відсутності адекватного лікування маститу в грудях може утворитися абсцес — порожнина, наповнена гноєм. До цьому випадку гній доводиться виводити, вдаючись до хірургічних методів. Щоб уникнути цього та інших ускладнень, потрібно звертатися до лікаря як тільки ви помітите ознаки маститу і точно виконувати всі його інструкції.
 • Лікування

  Для лікування маститу звичайно потрібно приймати антибіотики протягом 10-14 днів. Ймовірно, вже через 1-2 дні вам стане набагато краще, але дуже важливо приймати ліки так довго, як рекомендував лікар — це допоможе уникнути рецидивів і ускладнень. Якщо симптоми маститу не проходять після закінчення курсу прийому антибіотиків, скажіть про це лікареві. Почервоніння і пухлина грудей може бути викликано рідкісною різновидом раку — запальним раком молочної залози. Зазвичай для підтвердження або спростування діагнозу потрібно мамографія та / або біопсія.

  Крім того, поки не настане полегшення, треба намагатися якомога більше відпочивати і пити достатньо рідини, особливо води. Обов’язково продовжуйте годувати грудьми — ні мастит, ні антибіотики не становлять небезпеки для здоров’я вашої дитини. Якщо дитина відмовляється пити молоко з ураженої грудей, зціджувати молоко самостійно.

 • Повністю спорожняйте грудей кожного разу під час годування.
 • Носіть зручний підтримуючий бюстгальтер з широкими лямками.
 • Жінки, одного разу постраждалі від маститу, найімовірніше зіткнуться з ним і в майбутньому. Дізнайтеся більше про типові симптоми маститу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.