Масло енотери — незамінна живильна добавка для жінок

загрузка...

Масло енотери отримують з насіння рослини, званого на батьківщині — у Північній Америці — вечірньої примули, а в Росії, за специфічної форми листя енотери — ослинника. Масло енотери багате вітаміном Е і жирними кислотами — в тому числі гамма-ліноленової кислотою. Завдяки своїм корисним медичним властивостям масло енотери може стати незамінною поживною добавкою для жінок: воно полегшує дискомфорт передменструального синдрому та екземи, болів у грудях і ревматичного артриту.

енотери, чиї невеликі жовті квіти схожі на квіти англійської примули, зростає не тільки в Північній Америці, але і в Європі і частково — в країнах Азії. У Німеччині енотери називають «нічний свічкою». З давніх часів масло енотери вживалося для лікування болю в животі, синяків, геморою. Багате джерело вітаміну Е, масло енотери випускається у вигляді капсул, м’якого гелю і безпосередньо олії.

Гамма-ліноленова кислота, що міститься в маслі енотери, перетворюється в організмі в простагландин — речовина, стримуючий запальні процеси, що відповідає за згортання крові і синтезує холестерол, який, у свою чергу, необхідний організму для вироблення вітаміну Д і різних гормонів.

Анти-запальні властивості енотери полегшують біль при ревматичному артриті, допомагають при різних шкірних захворюваннях, що супроводжуються сверблячкою, почервонінням і сухістю шкіри.

В особливих медичних випадках використання масла енотери пропонується і лікарями. Так, наприклад, масло енотери застосовується при лікуванні жінок, які страждають від менструальних болів і безпліддя. Масло енотери сприяє виробленню слизу, що виділяється шийкою матки і сприяє заплідненню. Масло енотери часто виявляється незамінним препаратом і для людей, які страждають від серцевих захворювань — воно знижує рівень холестерину в крові і зменшує ризик утворення кров’яних згустків. Крім того, енотери знижує рівень тригліцеридів, збільшуючи кількість альфа-ліпопротеїнів високої щільності і зменшуючи вміст в організмі ліпопротеїдів низької щільності, високий рівень яких може призвести до утворення атероми. У числі корисних властивостей масла — здатність знижувати високий кров’яний тиск.

Масло енотери забезпечує організм гамма-ліноленової кислотою, підтримуючої нормальне функціонування серцевої, нервової, імунної та репродуктивної систем людського організму. Кислота, що міститься в маслі енотери, бере участь у формуванні здорових клітин.

Покращуючи здоров’я і силу клітинної мембрани, масло енотери полегшує біль при запальних процесах. Пацієнти, які брали добавки, до складу яких входило масло енотери, відчували менший біль при ревматичному артриті.

Вживання олії енотери сприяє виробленню простагландину — речовини, необхідного для підтримки нормального функціонування організму. Простагландин відповідає за контроль запальних процесів, рідинний обмін, згортання крові і вироблення гормонів. Крім того, простагландин впливає на формування імунної системи людини, регулюючи вироблення лімфокінів — так званих медіаторів клітинного імунітету, речовин, що виробляються лімфоцитами і забезпечують нормальне функціонування клітин імунної системи.

Завдяки високому рівню вмісту гамма-ліноленової кислоти масло енотери зволожує шкіру і оберігає її від окислювального руйнування. 0,5 — 3 грами гамма-ліноленової кислоти щодня допоможуть позбутися від екземи, а жирні кислоти, що містяться в олії енотери, стримують активність сальних залоз, знизять шанс появи вугрової висипки і шкірних ушкоджень. Жирні кислоти сприяють оздоровленню не лише шкіри, але і нігтів, оберігаючи їх від розшаровування і ламкості, а також допомагають вирішити ряд проблем з волоссям.

Як і в ситуації з більшістю медичних препаратів, при вживанні масла енотери можуть виникнути побічні ефекти — наприклад, біль у животі, головний біль, нудота. Особливої обережності слід дотримуватися алергікам.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.