Масаж спини — коли він дійсно корисний?

загрузка...

Наша спина щодня відчуває величезні навантаження. Хребет змушений постійно нести на собі тягар тіла, а якщо ще й зайва вага є, тоді йому доводиться зовсім несолодко. Те, як пов’язані підбори зі спиною пояснювати зайве, тому що кожна жінка, скидаючи ввечері шпильки, нерідко відчуває біль у попереку.

Нелегка жіноча доля стає ще більш тяжкою, коли шлях з роботи додому лежить через супермаркет, з якого виносяться не найменші авоськи, після яких особливо яскраво на наступний день відчувається напруга в лопатках. І навіть якщо від усіх цих буденних тягот ми врятовані, ми все одно занадто розслабляємося і горб. За спиною треба регулярно стежити не тільки з суто естетичних цілей, щоб постава була красивою. Подібно до того, як наші стопи пов’язані з внутрішніми органами, відділи хребта точно також регулюють їх здоров’я. Проблеми спини стають проблемами всього організму, а це вже дуже серйозно, і зажадає чималих зусиль і грошових вливань.

Ви напевно помічали, як у фільмах герої роблять один одному масаж в області плечового поясу. Це не еротично-кіношний прийом — масаж різних відділів спини допомагає не тільки розслабитися, але і підбадьоритися, усунути больові відчуття, головні болі, зняти втому, набряклість, поліпшити кровообіг і роботу внутрішніх органів.

Видів масажу спини безліч, і робити їх можна як самостійно, так і вдаватися до послуг професійного масажиста, що завжди більш переважно і є єдиним можливим варіантом проведення лікувального масажу. Всім відомі класичний ручний масаж і масаж банками — найбільш старі й перевірені способи впливу на м’язовий корсет і хребет. Крім них можна звертатися за допомогою також і до апаратного масажу (пневмомасаж, вібраційний, гідромасаж). Мануальний масаж може приймати вигляд класичного загального, так і сегментарного. Якщо класичний в основному повинен відновлювати гармонійний стан хребта, спинних м’язів, знімаючи напругу або проводячи профілактику, то сегментарний масаж — це робота по типу рефлексотерапії. Так як наш хребет розділений на сегменти, то область біля них відповідає за здоров’я різних органів і систем. Таким чином, вплив на рефлексогенні точки через деякий час відновлює пошкодження роботи внутрішніх органів.

До класичного ручного масажу спини можна звертатися в будь-який час незалежно від того, болить у вас щось чи ні — легка профілактика ніколи не завадить. Класичний загальний масаж увазі легкі або більш інтенсивні погладжування, розтирання, здавлювання, зрушування, розминка.

Сегментарний масаж може бути як загальним, так і з зачіпанням конкретних зон (сегментів) в залежності від проблеми організму. Його виконують розтираючими, розминаючими, точковими, угвинчується рухами. Обробка одного сегмента займає 10-15 хвилин.

На основі сегментарного, класичного, точкового, меридіанного (тайська техніка) масажу вітчизняні фахівці розробили лікувальний масаж, який повинен створити навколо хребта м’язовий корсет, що підтримує його в здоровому стані.

Банковий масаж завдяки своєму розігріваються ефектом є відмінним засобом проти набряклості, відкладення солей, для поліпшення кровообігу і профілактики і лікування остеохондрозу.

Якщо не рекомендується вплив високими температурами, можна звертатися до пневмомасаж спини, який схожий по дії з банковим. Апарат наповнюється повітрям, який потім відсмоктується, ковзаючи по тілу і масажуючи тканини.

Вібраційний апарат має масу переваг в тому випадку, коли з якихось причин не рекомендується інтенсивне фізичний вплив на спину — наприклад, при травмах. Коливальні рухи різної частоти і амплітуди також покращують кровообіг, заспокоюють нервову систему, покращують обмін речовин, зміцнюють імунітет, знижують артеріальний тиск, втому і напруження м’язів.

Цілюща сила води використовується в гідромасажі спини. Він може бути як підводним — у ванні, куди надходить вода під великим тиском, або прямим — вода з шланга направляється на спину.

Ручний масаж спини завжди є більш інтенсивним, ніж апаратний. Так як пацієнти, які потребують масажі, часто мають серйозні захворювання (остеохондроз, радикуліт), найбільш підходящий і безпечний спосіб масування спини повинен призначити лікар.

Євгенія Жіркіна

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.