Масаж простати в домашніх умовах: небезпечний або допустимо?

Масаж простати в домашніх умовах проводити, безумовно, можна, але робити це повинен тільки фахівець, інакше лиха не уникнути. Але в деяких випадках масаж простати можна замінити іншими процедурами, при регулярному виконанні яких також виходить непоганий ефект.

Кому і як може проводитися масаж простати в домашніх умовах

Масаж простати обов’язково включається до складу комплексного лікування хворих на хронічний простатит. Робити такий масаж непросто, для цього потрібні знання і досвід. Самостійно робити масаж простати не рекомендується, так як можна травмувати передміхурову залозу.

Тим більше не варто робити самомасаж простати без обстеження, так як для нього є ряд протипоказань. Перш за все, це гострі запальні процеси в передміхуровій залозі і злоякісні пухлини. При аденомі передміхурової залози масаж простати іноді призначається, але проводять його особливим, щадним способом. Вдома масаж простати можна робити тільки за договором з фахівцем, якщо немає можливості через день відвідувати кабінет уролога.

Роблять масаж простати наступним способом: хворого укладають на правий бік (ноги при цьому зігнуті в колінах і притиснуті до живота) і просять максимально розслабитися. Після цього фахівець надягає гумові рукавички, змащує вказівний палець правої руки вазеліном і вводить його в задній прохід хворого. Намацавши передміхурову залозу і визначивши її розміри і консистенцію (це дуже важливо, тому що від цього залежить тактика проведення масажу), фахівець починає зверху і з боків погладжувати її по напрямку до середньої лінії, що розділяє простату на дві половини у вертикальному напрямку. У перші кілька процедур він обмежується тільки погладжуванням, а потім приєднує обережні надавлювання. Чим м’якше консистенція простати, тим обережніше поводится масаж, щоб не травмувати простату. Сеанси проводяться через день приблизно по одній хвилині. Всього на курс потрібно близько 10 процедур.

Що можна робити замість масажу простати в домашніх умовах

Самостійний масаж простати можна замінити вправами, які поліпшують венозний відтік в органах малого тазу, а також гідромасажем передміхурової залози. Ці процедури цілком можна проводити вдома, але вони вимагають ретельного і регулярного виконання, тільки тоді лікування буде ефективним, тобто призведе до поліпшення кровообігу в області передміхурової залози і зміцненню м’язів промежини. Все це сприятиме поліпшенню стану хворого, зняттю запалення, набряку та болю в ділянці передміхурової залози.

Гідромасаж простати при хронічному простатиті

Гідромасаж простати заснований на введенні рідини в пряму кишку. Рідина подразнює слизову оболонку прямої кишки, що викликає рефлекторне розширення кровоносних судин цій галузі. А так як мережа кровоносних судин в даній області єдина, то розширюються кровоносні судини і в області простати. У результаті поліпшується загальний стан хворого і знімається біль.

Проводять процедури гідромасажу передміхурової залози двічі на тиждень, за дві години до сну, всього на курс потрібно до 10 процедур. Починається гідромасаж простати з очисної клізми. Через чверть години після повного очищення кишечника в пряму кишку за допомогою гумового балончика вводиться близько 400 мл настою квіток ромашки аптечної. Настій готується з розрахунку столова ложка сухої подрібненої сировини на склянку окропу, після приготування він повинен бути охолоджений до кімнатної температури. Настій потрібно утримувати в прямій кишці не менше півгодини. Якщо позиви на дефекацію з’являються дуже швидко, то кількість введеного настою потрібно наступного разу зменшити. Якщо позивів немає і через півгодини, то кількість введеного настою потрібно збільшити.

Гідромасаж простати можна поєднувати з лікувальною гімнастикою та медикаментозним лікуванням.

Лікувальна гімнастика при хронічному простатиті

Існує багато комплексів лікувальної гімнастики, розроблених для людей різного віку з різним станом здоров’я. Наприклад, для хворих похилого віку, які страждають хронічним простатитом і захворюваннями серцево-судинної системи підійде комплекс вправ, які м’яко масажують простату і кишечник, посилюючи при цьому кровообіг в малому тазу. Виконувати рекомендується тільки ті вправи, які не викликають болю або надмірного напруження:

 • перед основними вправами рекомендується походити, високо піднімаючи стегна і зробити дихальні вправи;
 • вихідне положення — сидячи, відкинувшись на спинку стільця, ноги зігнуті, руки на животі; плавний вдих — живіт випнути, плавний видих — втягти живіт і задній прохід; повторити 10 разів;
 • вихідне положення — стоячи позаду спинки стільця, спираючись на неї руками, ноги нарізно; злегка піднятися на носках (вдих, живіт випнути), присісти на повних ступнях (видих, втягнути задній прохід); повторити 15 разів;
 • вихідне положення — лежачи на спині, ноги прямі, руки вздовж тулуба; на вдиху напружити всі м’язи тіла (руки стиснути в кулаки, напружити сідниці), на видиху різко їх розслабити, відкидаючи голову вліво або вправо; виконати 5 разів.
 • Для лікування в домашніх умовах такі вправи — ідеальний варіант.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.