Масаж простати — техніка: довіряти тільки професіоналам

Масаж простати при погляді з боку технічно простий . Але на ділі все зовсім не так просто, адже для того, щоб зробити правильний масаж простати потрібно багато чого знати: розташування передміхурової залози, її розміри і консистенцію на дотик в нормі і при різних видах патології — всі ці навички можуть дати тільки теоретичні знання в поєднанні з постійною практикою.

Чому масаж простати потрібно проводити правильно

Передміхурова залоза складається в основному з залозистої тканини, яка є більш ніжною і вразливою в порівнянні з іншими тканинами. Занадто сильні масажні рухи можуть її травмувати, а недостатньо сильні будуть неефективними. Адже основне завдання масажу простати — викликати приплив крові до передміхурової залози, що поліпшить перебіг запального процесу, тому такий масаж повинен бути досить інтенсивним, але не грубим.

Категорично не можна робити масаж простати самостійно, без попереднього обстеження в уролога, так як масаж простати, зроблений без урахування протипоказань, може викликати ряд важких ускладнень. Наприклад, прискорити ріст аденоми або раку або сприяти поширенню інфекції по кров’яному руслу у всі органи і тканини при гострих запальних процесах в передміхуровій залозі (такий стан називається сепсисом).

Тому масаж простати потрібно довірити професіоналу — лікаря-уролога. Деякі урологи довіряють проведення масажу простати досвідченим медичним сестрам — в цьому не нічого поганого, адже такий масаж все одно проводиться під контролем лікаря.

Як проводиться масаж простати

Масаж простати проводиться після попереднього обстеження та встановлення остаточного діагнозу.

Основною вимогою при будь-якому масажі є максимальне розслаблення всіх м’язів хворого й додання тілу хворого, так званого, середнього фізіологічного положення (правильна укладка хворого). При масажі простати правильна укладка — це положення хворого лежачи на боці із зігнутими в колінах ногами. Ще одна вимога при масажі простати — сечовий міхур хворого повинен бути повним — в цьому випадку повний сечовий міхур притискає простату до пальця фахівця, що виробляє масаж.

Після укладання і розслаблення хворого лікар надягає стерильні гумові рукавички, вказівний палець правої руки змащує вазеліном і обережно вводить його в задній прохід. У цей момент потрібні знання місця розташування простати і досвід її промацування: лікар повинен визначити розміри і ступінь щільності (консистенцію) простати. Після промацування він починає повільно і обережно масажувати передміхурову залозу, починаючи з верхнього краю праворуч і ліворуч, у напрямку до середньої лінії (лінії, яка ділить простату навпіл уздовж) — саме так розташовані в простаті протоки, по яких виводиться сік простати.

Процедури масажу простати проводяться через день і перші дві — три процедури являють собою лише невелике погладжування простати. Якщо стан хворого не погіршиться, то до поглаживанию додають легке натискання. Якщо передміхурова залоза має м’яку консистенцію, то масажні рухи мають бути особливо обережними, щоб не пошкодити ніжну залізисту тканину. При щільній простаті масажні рухи можуть бути більш інтенсивними. Головне — це не перестаратися — занадто інтенсивний масаж може принести шкоду, викликавши загострення захворювання.

Під час масажу передміхурової залози хворий не повинен відчувати болю. Біль в даному випадку говорить про неправильному проведенні масажу або про наявність невиявлених протипоказань до нього. Після проведення масажу повинно виділитися деяка кількість соку простати (кілька крапель).

Тривалість масажу повинна бути від 0,5 до 1,5 хвилин, сеанси проводяться через один-два дні, всього на курс потрібно вісім-дванадцять процедур. Коли сеанс масажу закінчиться, хворий повинен помочитися, після чого йому промивають дезинфікуючим розчином сечівник (профілактика попадання інфекції з прямої кишки в сечівник).

Ефективність

Сік простати періодично направляють в лабораторію на дослідження. Спочатку курсу масажу сік простати здобуде велику кількість лейкоцитів (йде активне очищення вогнища запалення), але потім поступово лейкоцитів стає все менше — це говорить про правильність проведення масажу й ефективності його як лікувальної процедури.

Головний результат масажу простати — це зменшення запального процесу в передміхуровій залозі і підвищення ефективності лікування захворювання медикаментозними засобами. Останнє можливо через припливу крові до місця запалення. З кров’ю в запальний осередок поступає більша, ніж у звичайних умовах кількість лікарських речовин. Все це значно підвищує загальну ефективність лікування.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.