Масаж простати самостійно: рятівна гімнастика

Багато чоловіків у другій половині життя страждають від хронічного простатиту, який викликає болю, порушення сечовипускання і статевої функції. А так як масаж передміхурової залози входить в обов’язкове лікування цього захворювання, деякі чоловіки, соромлячись цієї процедури, намагаються виконати її самостійно.

Чи потрібно робити масаж простати самостійно

Масаж передміхурової залози самостійно краще не виконувати, і ось чому. Передміхурова залоза складається з ніжної залізистої тканини, яку можна легко травмувати, в результаті чого функції цього органу не тільки не покращаться, але і погіршаться.

Як відомо, масаж простати призначається тільки при хронічному запаленні передміхурової залози (хронічному простатиті), при гострих запальних процесах його проводити не можна. А для того, щоб відрізнити гостре запалення від хронічного, потрібно звернутися до лікаря і пройти обстеження. Тільки після того, як буде встановлено остаточний діагноз, можна буде проводити масаж простати. Ця процедура протипоказана також при злоякісних пухлинах передміхурової залози (а пухлина в початковій стадії легко сплутати з простатитом), так як сприяє її зростанню.

Після обстеження, якщо діагноз хронічного простатиту підтверджений і лікар рекомендує проведення масажу уретри, ці процедури краще провести в кабінеті уролога.

Чим можна замінити масаж передміхурової залози

Іноді хворому дійсно необхідний масаж передміхурової залози, але у нього немає часу ходити через день на ці процедури в кабінет лікаря. Або він просто соромиться — так теж буває. У такому разі не варто робити масаж простати самостійно — це далеко не завжди закінчується благополучно. В якості альтернативи масажу простати можна запропонувати спеціальну гімнастику для хворих на хронічний простатит. Якщо регулярно і правильно виконувати ці вправи, то вони можуть у якійсь мірі замінити масаж і вже точно не завдадуть хворому шкоди.

Крім того, потрібно відмовитися від малорухливого способу життя, більше ходити пішки (хоча б на роботу і з роботи) і тренуватися в ходьбі по сходах, поступово збільшуючи навантаження і перестрибуючи через дві-три сходинки, якщо дозволяє здоров’я. В результаті постійної ходьби і спеціальної гімнастики підвищується тонус м’язів простати і дна малого тазу, поліпшується кровопостачання передміхурової залози і відтік з неї секрету. Ці вправи сприяють також регуляції стільця, що також важливо при хронічному простатиті.

Спеціальні вправи при хронічному простатиті

Спеціальний комплекс вправ для хворих молодого та середнього віку, що страждають хронічним простатитом включає в себе вправи, які відновлюють роботу ендокринних залоз і вправи, спрямовані на тренування м’язово-зв’язкової системи.

Заняття лікувальною гімнастикою краще виконувати в другій половині дня, після чого приймати душ. Якщо якісь вправи проводити буде скрутно, то їх можна пропустити, а після адаптації до даного комплексу лікувальної гімнастики включити.

Перед початком курсу лікувальної гімнастики потрібна невелика розминка у вигляді ходьби з високим підніманням стегон і невеликих довільних вправ руками і ногами. Тільки після цього можна приступити до вправ:

 • і.п. (Вихідне положення) стоячи, ноги на ширині плечей, в руках м’яч; підняти м’яч вгору (вдих), нахилившись вперед, покласти м’яч подалі від себе (видих); випрямитися, підняти руки вгору (вдих), нахилившись, взяти м’яч (видих) ; вправа виконується 12 — 16 разів;
 • і.п. стоячи, ноги на ширині плечей; підняти м’яч вгору (вдих), присісти глибше на повних ступнях, випинаючи задній прохід, руки з м’ячем вперед (видих); повторити 12-15 разів;
 • і.п. стоячи, ноги злегка нарізно (м’яч не використовується); зробити вдих, повільно видихнути, одночасно нахиляючись трохи вниз, долоні покласти на стегна, ближче до злегка зігнутим колін; затримуючи дихання на видиху, кілька разів втягнути низ живота і задній прохід; зробити паузу десять секунд і повторити вправу;
 • і.п. — Лежачи на спині, ноги зігнуті, руки на животі; діафрагмальне дихання: на вдиху живіт випинати, на видиху втягувати живіт і задній прохід; повторити п’ятнадцять разів;
 • і.п. — Лежачи на спині, ноги зігнуті, руки під головою; підняти таз вгору, випинаючи живіт (вдих); прийняти і.п. і втягувати спочатку задній прохід, а потім живіт (видих); повторити десять разів;
 • і.п. — Сидячи на стільці; катати підошвами босих ніг палицю протягом трьох-п’яти хвилин; після закінчення вправи погладжувати стопи.
 • Не ризикуйте своїм здоров’ям, проводячи самостійно масаж простати, регулярне проведення гімнастики може виявитися не менш ефективним.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.