Масаж простати пальцем: найдоступніший спосіб

Масаж простати пальцем — це оптимальний варіант виконання масажу. Апаратний масаж такого делікатного органу, як передміхурова залоза вкрай небажаний, так як може її травмувати. Самостійно проводити масаж простати також не слід: треба довіритися фахівцеві.

Навіщо проводять масаж простати пальцем

Для проведення масажу пальцем є свої показання та протипоказання. Він показаний, перш за все, при хронічних простатитах та пов’язаних з ними статевих порушеннях. При хронічних простатитах масаж простати викликає рефлекторне розширення кровоносних судин і прилив крові до простати в результаті механічного подразнення тканини передміхурової залози і знаходяться в ній рецепторів. Приплив крові приносить із собою живильні речовини і кисень — це значно збільшує швидкість біохімічних процесів, які складають обмін речовин і сприяє зменшенню запального процесу.

Крім того, масаж простати пальцем покращує венозний і лімфатичний відтік, а також відтік простатичного секрету з расширившихся проток простати — це знімає набряк і біль.

Ще одне позитивний вплив масажу простати полягає в тому, що він сприяє кращому засвоєнню лікарських препаратів, так як розширені кровоносні судини безперешкодно доставляють їх до тканини передміхурової залози. У тих випадках, коли у хворого з’являється несприйнятливість до антибіотиків, масаж простати допомагає активізувати збудників інфекції і повернути їм чутливість до антибіотиків.

З цих причин масаж простати пальцем вважається одним з основних методів лікування при хронічному простатиті. Але в деяких випадках його можна проводити навіть при цьому захворюванні, наприклад, якщо у хворого крім хронічного простатиту є рак простати — масаж може сприяти зростанню пухлини.

З цієї ж причини урологи звичайно не призначають масаж простати пальцем і при аденомі простати (доброякісної пухлини простати), але в деяких випадках легкий масаж здатний поліпшити стан хворого з аденомою (поліпшується відтік рідини, знімається набряк), не викликавши при цьому розширення кровоносних судин, тобто небезпеку зростання аденоми. Але для проведення масажу простати при аденомі потрібен спеціальний досвід.

Не можна проводити масаж простати пальцем при гострих запальних процесах в передміхуровій залозі — це може викликати поширення інфекції по кровоносних судинах по всьому організму.

Умови проведення масажу простати пальцем

Техніка масажу простати пальцем проста, тим не менш, вона вимагає певних навичок, які неможливо отримати в Інтернеті. Тому масаж простати пальцем може проводити або лікар-уролог, або спеціально навчена такому масажу медсестра під контролем лікаря. Інакше можна не тільки не поліпшити, але й значно погіршити перебіг захворювання.

Іншою умовою проведення масажу простати пальцем є попереднє обстеження хворого. Це необхідно для того, щоб з’ясувати, що послужило причиною розвитку хронічного простатиту і виключити протипоказання для виконання масажу простати пальцем.

Проводити масаж простати можна як в кабінеті уролога, так і в будинку — якихось особливих умов для його проведення не потрібно.

Техніка проведення масажу простати пальцем

Для проведення масажу пальцем потрібно укласти хворого так, щоб відбулося максимальне розслаблення м’язів промежини — це одна з умов успішного масажу. Існують оптимальні пози (укладання) хворого, які сприяють розслабленню м’язів. Це положення на правому боці і колінно-ліктьове положення.

Після того, як хворий зайняв правильне положення, заспокоївся і розслабився (для деяких чоловіків ця процедура є тяжкою, тому їм призначають спеціальні лікарські препарати, заспокійливі і сприяють розслабленню м’язів), лікар вводить вказівний палець правої руки (в рукавичці і змазаний вазеліном ) в анус (задній отвір) хворого приблизно на 5 см (відстань може бути різним, це залежить від індивідуальних особливостей хворого).

Спочатку перед кожним сеансом масажу лікар пощупивает простату, визначаючи її межі і консистенцію. Після цього починається масаж з легкого погладжування правої частки простати у напрямку зверху вниз і від периферії до центру — саме так проходять протоки передміхурової залози. У перші два сеанси масажу лікар робить тільки легкі погладжування залози пальцем, якщо це не викликає неприємних відчуттів, то на третьому сеансі додаються легкі натискання залози.

Під час масажу простати (якщо, звичайно, він правильно проводиться) не повинно бути болі та інших неприємних відчуттів — тільки в цьому випадку можна отримати бажаний результат. Проводиться зазвичай 10 — 12 процедур масажу простати з інтервалами через день.

Масаж простати пальцем — дуже ефективна процедура, але тільки в тому випадку, якщо її проводить фахівець.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.