Масаж при вагітності — зміцнює здоров’я матері і дитини

На протязі століть терапевтичний масаж застосовувався для зміцнення здоров’я, боротьби зі стресами, полегшення болю в напружених і втомлених м’язах. Особливо корисний масаж для вагітної жінки: він допомагає боротися з втомою і тривожністю, полегшує біль у м’язах і суглобах і може навіть полегшити болі при пологах.

Користь масажу

Користь масажу для вагітних жінок підтверджена численними дослідженнями, які показали, що масаж, виконуваний під час вагітності, допомагає усунути симптоми депресії, полегшити тривогу і занепокоєння, заспокоїти біль у м’язах і суглобах і навіть зміцнити здоров’я дитини.

Завдяки різноманітним технікам масаж може надавати як точкове, так і загальний вплив. Так, наприклад, особливо корисний в період вагітності та передпологовій період, так званий, шведський масаж, техніки якого не тільки розслабляють напружені м’язи, але й нормалізують кровообіг і відтік лімфи за рахунок чиниться на різні групи м’язів невеликого тиску. Шведський масаж — рекомендований вид допологового масажу, оскільки такий масаж дозволяє вирішити дуже багато проблем, пов’язані з гормональними змінами в організмі жінки в період вагітності.

Регулювання рівня гормонів

Дослідження, що проводилися протягом останніх десяти років, показали, що регулярно виконується масаж робить значний вплив на рівень гормонів: розслаблення і полегшення стресу, яке досягається за рахунок масажу, в свою чергу дозволяє контролювати перепади настрою і зміцнювати здоров’я серцево-судинної системи . Приміром, роблячи масаж всього два рази на тиждень протягом декількох тижнів, можна істотно знизити рівень гормонів норепінефрину і кортизолу (так званих гормонів стресу) і, навпаки, підвищити рівень гормонів допаміну і серотоніну, нестача яких викликає депресію. Такі гормональні зміни знижують ризик ускладнень при пологах і порушень здоров’я у новонароджених немовлят (наприклад, занадто малої ваги).

Зняття набряків

опухають стопи, щиколотки, гомілки — цілком поширене явище в період вагітності, викликане, найчастіше, дрібними порушеннями кровообігу: під час вагітності кровообіг сповільнюється, збільшується в розмірах матка чинить додатковий тиск на великі артерії. Масаж нормалізує кровообіг і за рахунок стимуляції м’яких тканин знімає набряк, одночасно прискорюючи виведення токсинів і надлишку рідини з організму.

Полегшення симптомів невралгії

Біль в районі нижнього відділу спини випробовують багато жінок на пізніх термінах вагітності. Неприємні відчуття викликані тиском матки на тазове дно і роздратуванням сідничного нерва. Регулярний масаж допомагає полегшити біль у спині, якими б причинами вона не була викликана.

Інші переваги масажу при вагітності:

 • Пригнічує біль у спині
 • Полегшує біль у суглобах
 • Покращує кровообіг
 • Знімає набряки
 • Розслабляє м’язи, полегшує головний біль напруги
 • Допомагає боротися зі стресом
 • Нормалізує сон
 • Стимулює перенесення кисню в м’які тканини і м’язи
 • Положення тіла при вагітності

  Самим безпечним положенням тіла для масажу при вагітності вважається поза на боці — для вагітної жінки, особливо на пізніх термінах, така поза найбільш зручна. А традиційна поза на животі при вагітності не рекомендується, оскільки будь-який тиск на живіт небезпечно.

  Чи безпечний масаж при вагітності

  Робити масаж можна на будь-якому терміні вагітності — у ході першого, другого і навіть третього триместру вагітності. Тим не менше, вважається, що протягом перших дванадцяти тижнів масаж потрібно робити з обережністю, оскільки він підвищує ризик викидня.

  У таких випадках перед масажем краще проконсультуватися з лікарем:

 • Вагітність з ускладненнями
 • Підвищений артеріальний тиск при вагітності
 • Прееклампсія
 • Історія передчасних пологів у минулому
 • Набряклість, підвищений тиск або раптові гострі головні болі
 • Недавні пологи
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.