Масаж під час вагітності — чим він відрізняється від звичайного?

Дородової масаж переслідує ті ж цілі, що й звичайний — розслаблення напружених м’язів, заспокоєння нервової системи, полегшення болю, поліпшення кровообігу й рухливості, підвищення настрою й поліпшення самопочуття. Ви з нетерпінням і хвилюванням очікуєте народження дитини, і приблизно уявляєте, як зміниться ваше життя з появою малюка, але супутній цьому очікуванню дискомфорт нерідко виявляється несподіваним. Точно так, як звичайний масаж допомагає нам розслабитися і забути про втому, дородовий масаж полегшує неприємні прояви вагітності. Крім общеукрепляющей функції, такий масаж підготує вас до пологів.

Заспокоюючи нервову систему, масаж полегшує вироблення ендорфінів, що призводить до стану глибокого розслаблення. Позитивно погладжування впливають і на кровообіг, на циркуляцію лімфи, виводять побічні продукти. Крім того, хороший масаж знімає втому, наповнює енергією.

Хоча масаж в період вагітності дуже корисний і для матері, і для дитини, в ньому крайньої необхідності, якщо ви не є прихильницею цього виду релаксації. Якщо думка про масаж викликає у вас дискомфорт, обговоріть цю можливість з лікарем, ні в якому разі не робіть те, що вам неприємно.

Найкраще допологової масаж краще починати після закінчення першого триместру. В цей час ви вже зможете отримати задоволення від масажу досвідченого професійного масажиста. Під час масажу жінка повинна лежати на боці — це положення вважається найбільш зручним для масажу під час вагітності.

Чим допологовий масаж відрізняється від звичайного?

Для масажу потрібно прийняти правильне положення тіла і зафіксувати його за допомогою надійної опори, наприклад, подушок або складених ковдр. Правильне положення тіла під час масажу гарантує комфорт і безпеку матері і дитини.

Час і методика масажу

Хоча деякі школи рекомендують уникати масажу в перший триместр вагітності, багато жінок знаходять легкий масаж з перших і до останніх тижнів вагітності дуже корисним. Допологової масаж повинен бути дуже обережним, особливо масаж спини та попереку. Категорично забороняється натискати або поплескувати по шкірі.

Про користь масажу під час вагітності

 • Відмінний засіб релаксації та зняття стресу.
 • Полегшує м’язові судоми, спазми, міофасциальний болі, особливо в області попереку, шиї, стегон і ніг.
 • Покращує циркуляцію лімфи, що сприяє зменшенню набряклості.
 • Зменшує навантаження на суглоби.
 • Покращує кровообіг великого і малого кола, завдяки чому поліпшується подача кисню і поживних речовин клітинам організму матері і дитини. Для майбутньої мами це означає підвищення тонусу і зняття втоми, а для малюка — краще харчування.
 • Стимулює роботу залоз, що сприяє стабілізації рівнів гормонів.
 • Знімає депресію або тривожність, викликану гормональними зрушеннями в організмі вагітної жінки.
 • Чи підходить допологової масаж для вас?

  Однак масаж не може повністю усунути всі неприємні відчуття, пов’язані з вагітністю. Масаж не зупинить додаток у вазі, не припинить гормональні зміни і не захистить вас від стресів повсякденного життя.

  І, тим не менше, регулярний масаж в період вагітності та після пологів може істотно полегшити дискомфорт і допоможе впоратися зі стресом.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.