Масаж — не тільки розслабляє, але і лікує

загрузка...

Безумовно, приємно, коли коханий (або кохана) ласкаво і ніжно погладжує вашу спину, однак це не має нічого спільного з професійним масажем. В міцних руках хорошого масажиста ви буквально наново народитесь на світло і відчуєте себе іншою людиною. За результатами останнього дослідження, масаж допомагає вилікувати безсоння, зміцнити імунітет, запобігти передменструальний синдром і так далі, і тому подібне. Можливо, тому багато клініки вже включили масаж в список стандартних терапевтичних процедур.

Практика використання дотиків для лікування бере свій початок в античній історії. У стародавніх цивілізаціях Сходу і Заходу знали, що масаж може допомагати при травмах, полегшувати біль, і запобігати і лікувати багато хвороб. Більш того, він допомагав знімати стрес, викликаючи глибоке розслаблення. Сьогодні масаж залишається ефективним методом лікування, який практикують у всьому світі.

Історія

Масаж зародився в Індії, приблизно в 3000 г до нашої ери, а можливо, і раніше. «Терапія дотиками» описувалася в аюрведичні текстах, що створювалися між 1500 і 500 роками до нашої ери.

Найбільш ранні письмові згадки про масаж знайдені в Єгипті і Китаї. На стінах єгипетських гробниць є зображення, на яких одна людина робить масаж іншому. Більш того, приблизно в 2500 році до н. е.. єгиптяни створили рефлексологія. Основним методом цієї системи є вплив на особливі точки тіла, що позитивно позначається на здоров’ї внутрішніх органів людини.

Китайські тексти, в яких описувалися ефекти масажу, відносяться до 2700 до н. е.. Китайська традиція масажу розвинулася під впливом досвіду і методів лікарів традиційної китайської медицини, майстрів бойових мистецтв, буддистів і послідовників даосизму, які вважали дотик дуже важливим з духовної точки зору. Метод лікування масажем грунтувався на принципі, що хвороби розвиваються в результаті нестачі чи дисбалансу енергії в певних каналах, або меридіанах, які представляють певні фізіологічні системи. Масаж і деякі інші техніки сприяють гармонійному руху енергії по цих каналах, завдяки чому організм природним чином відновлюється.

Починаючи приблизно з 1000 року до н. е.. японські монахи, які вивчали буддизм в Китаї, почали поширювати методи китайського масажу в Японії. Це дало початок розвитку традиційного японського масажу, який потім переріс з шиацу.

Основне завдання шиацу — підняти рівень енергії пацієнта. Після цього енергія починає регулювати і поліпшувати роботу органів, а також стимулювати природну опірність хворобам.

Лише у 8 столітті до н. е.. практика масажу, перейнята з праць філософів і лікарів Сходу, почала проникати в західні цивілізації. Атлети античної Греції використовували масаж, щоб привести своє тіло в найкращу форму перед змаганнями. Лікарі того часу в поєднанні з масажем застосовували масла і трави.

У 5 столітті до н. е.. Гіппократ прописував «тертя» для лікування травм, і розповідав своїм колегам про те, як тертя допомагає тілу відновлюватися. Більше того, він вважав, що поєднання масажу, правильного харчування, фізичних навантажень, відпочинку, свіжого повітря і музики допомагає повернути здоров’я тілу і душі.

У Римі, в 1 столітті до н. е.. Гален, лікар імператорів, почав використовувати масаж як засіб лікування при різних травмах і хворобах. Слідуючи принципам Гіпократа, він вірив, що спорт, харчування, відпочинок і масаж є кращим способом для відновлення і підтримки здоров’я.

Багатим римлянам масаж робили вдома їх особисті лікарі. Для менш заможних були масажисти і лікарі, які працювали в громадських лазнях.

Дуже популярні в римській культурі, громадські лазні — терми, поступово стали зв’язуватися в суспільній свідомості скоріше з постійним прагненням до насолод, ніж з лікуванням і відновлювало відпочинком. У 4 столітті н. е.. імператор Костянтин звинуватив практику відвідування терм в тому, що вона додає розгнузданості в і без того надмірна активне сексуальне життя Риму.

З тих пір популярність масажу на заході постійно зменшувалася, аж до 17 століття. Між 17 і 19 століттями багато лікарі та вчені спостерігали й описували користь масажу. Однак з багатьох причин, в тому числі через суворої моралі того часу, масаж використовувався на практиці дуже мало. На початку 19 століття шведський лікар Пер Хенрік Лінг розробив лікувальну систему, частиною якої став масаж — сьогодні широко відомий, як шведський масаж.

На початку 20 століття активно розроблялися нові, і відкривалися заново старі техніки масажу. Під час Першої світової війни за допомогою масажу лікували нервові пошкодження і контузію. Однак протягом ще деякого часу він залишався, переважно, задоволенням для багатих. Для багатьох людей масаж також асоціювався зі сферою сексуальних послуг.

У другій половині 20 столітті зростаючий інтерес до натуральних методів лікування повернув масажу істинну популярністю. Сьогодні масаж пропонують в клініках, спа-центрах, і спеціалізованих масажних салонах. Він користується великою популярність практично у всіх регіонах планети.

Показання

Масаж показаний при безлічі станів, наприклад:

 • Болі в спині;
 • Запальні захворювання, такі як артрит і тендиніт;
 • Стрес і пов’язані зі стресом стану;
 • Головні болі і мігрені;
 • М’язові спазми і розтягнення м’язів;
 • Проблеми з системою кровообігу та дихальними шляхами;
 • Повторні розтягування, як, наприклад, при тунельному синдромі зап’ястя;
 • Відновлення після травми або операції;
 • Крім того, передбачається, що масаж покращує роботу імунної системи.
 • Протипоказання

  Основними протипоказаннями до застосування масажу є:

 • Інфекційні захворювання шкіри, висип, або відкриті рани;
 • Схильність до утворення тромбів. У таких пацієнтів є ризик відриву тромбів і переміщення в інші частини тіла, що є потенційно небезпечним для здоров’я та життя.
 • Пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж відправлятися на сеанс масажу. Вагітним жінкам також потрібно отримати схвалення лікаря на масаж. Крім того, масаж для вагітних можуть робити тільки фахівці, які пройшли відповідне навчання.
 • Масаж протипоказаний одразу після хірургічної операції, радіотерапії та хіміотерапії (якщо лікар не дав інших рекомендацій).
 • Як діє масаж

  У різних видів масажу є свої особливі переваги. Однак всі вони володіють і загальними корисними властивостями. Релаксація — самий очевидний ефект масажу. Під час масажу сповільнюється дихання і частота серцевих скорочень, знижується кров’яний тиск, виробляється менше гормону стресу. Ймовірно, при цьому також підвищується рівень серотоніну — гормону, який позитивно впливає на емоції людини. Релаксація зменшує фізичні наслідки стресу і знижує ризик розвитку гіпертензії, аритмії, тривожних станів, безсоння, підвищеної стомлюваності, сексуальної дисфункції, порушень харчової поведінки.

  Поліпшення циркуляції рідин відбувається частково за рахунок фізичного впливу на м’які тканини, почасти — завдяки хімічним речовинам, які виробляються в результаті релаксації. Інтенсивна циркуляція рідин, в свою чергу, покращує забезпечення клітин організму киснем і живильними речовинами. У міру поліпшення стану окремих клітин тканини і весь організм в цілому починають функціонувати краще. У свою чергу, це призводить до більш ефективного виведенню токсинів і поліпшенню абсорбції надлишкових рідин, завдяки чому зменшується набряклість м’яких тканин.

  Розслаблення м’які тканин, яке є ще одним ефектом масажу, знімає напругу м’язів і зменшує болючість спазмів. Масаж також усуває затискачі нервів, завдяки чому людина може позбутися відразу від декількох симптомів. Наприклад, затиснуті нерви в попереку призводять до болів в попереку, які, в свою чергу, можуть викликати або посилювати менструальні спазми. Через ці спазмів нерви затискаються ще сильніше, і виходить замкнуте коло. Масаж може полегшити відразу і біль у попереку, і менструальні болі.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.