Масаж голови — кращий засіб для релаксації

загрузка...

Масаж голови — не тільки один з найпростіших і не віднімає часу і сил способів боротьби з повсякденними стресами, але й надзвичайно корисна для здоров’я шкіри голови і волосся процедура. Будь-які види масажу, і масаж голови не виняток, стимулюють приплив крові, що переносить кисень і необхідні для клітин поживні речовини. Регулярний масаж голови допомагає при самих різних проблемах — від стресу і нервового напруження до лупи або підвищеної жирності шкіри голови.

Масаж голови: стародавня традиція

Протягом декількох тисяч років масаж голови в різних культурах був своєрідною формою терапії і застосовувався для лікування різних захворювань. Історія технік масажу голови йде корінням в культуру стародавньої Індії — ще п’ять тисяч років тому масаж голови став частиною аюрведи, традиційної системи індійської ведичної медицини, і застосовувався для запобігання різного роду захворювань. А менше двох століть тому, в дев’ятнадцятому столітті, масаж голови вважався засобом для запобігання випаданню волосся.

Чим корисний масаж голови?

Очевидна користь масажу голови для розслаблення, боротьби зі стресом і загального стану здоров’я шкіри голови і волосся — не просто міф: переваги масажу голови доведені науковими дослідженнями. Так, наприклад, результати досліджень показали, що регулярний масаж голови стимулює вироблення організмом певних гормонів — зокрема, ендорфінів і серотоніну. Ці гормони, відомі як «гормони щастя», покращують настрій, знімають напругу і стрес, допомагають розслабитися. Фактично навіть дуже короткий, п’ятихвилинний масаж голови допомагає справитися з втомою після довгого і напруженого робочого дня (особливо корисний масаж голови і шиї для людей, ведучих малорухливий спосіб життя — постійне сидіння за робочим столом призводить до болю в шийному відділі і неприємного відчуття «всохла» шиї).

Масаж голови як засіб для зняття головного болю

Одна з найважливіших переваг масажу голови — зняття болю за рахунок стимуляції кровообігу і розслаблення м’язової напруги. Саме тому масаж голови часто застосовується для лікування та полегшення симптомів мігрені або головного болю. Оскільки мігрень в деяких випадках викликана зниженням рівня гормону серотоніну, масаж голови, стимулюючий вироблення цього гормону, виявляється досить ефективним способом боротьби з мігренню. Крім того, масаж голови допомагає швидко полегшити головний біль, спричинений м’язовою напругою.

Підготовка до масажу голови

Масаж голови можна робити двома способами — використовуючи спеціальне масажне масло або його замінники або без всяких додаткових засобів. Масаж голови з маслом краще робити перед прийомом ванни або душу — після виконання процедури масажу потрібно буде вимити залишки олії з волосся. Спеціальне масажне масло полегшить рухи пальців, зробить масаж більш плавним і м’яким. Масажне масло можна замінити будь-яким овочевим маслом — найкраще скористатися трохи підігрітим оливковим маслом, реп’яхову олію або мигдальним маслом, які особливо корисні для ослабленого волосся, що вимагають додаткового догляду. А ось масаж голови без масла можна робити в будь-який час дня — ця нетривала процедура допоможе розслабити напружені м’язи в обідню перерву на роботі або зняти втому перед сном.

Як робити масаж голови

Масаж голови виконується найпростішими рухами. Починати процедуру масажу краще з м’яких, розігріваючих, рухів, що погладжують, стимулюють приплив крові до шкіри голови. Основний етап масажу — м’які кругові рухи: подушечками пальців необхідно м’яко масажувати голову, трохи натискаючи і злегка переміщаючи шкіру голови. Силу натискання можна варіювати — приміром, віскі і лоб можна масажувати більш інтенсивними рухами, щоб швидше зняти напругу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.