Мануальна терапія: головне — вибрати грамотного фахівця

загрузка...

Мануальна терапія являє собою окремий напрямок в лікуванні опорно- рухового апарату. Зокрема, з її допомогою можна вирішити багато проблем з хребтом, міжхребцевими дисками, а також деякими групами м’язів і зв’язок. Людина — єдиний представник нашої планети, якого природа обдарувала прямоходінням. Серед величезної видової різноманітності тваринного царства такої унікальною здатністю ніхто не володіє. Прямоходіння — це одночасно і перевага, і недолік гомо сапієнс.

Перевага полягає в тому, що вертикальне положення тіла дозволяє використовувати руки для творчої діяльності. А недолік — це значне навантаження на систему хребетного стовпа, в результаті якої, як правило, з часом починають виявлятися різні захворювання хребта і міжхребцевих дисків. Остеохондроз, остеопороз, викривлення хребетного стовпа, грижа міжхребцевого диска, радикуліт і багато інших неприємностей з хребтом — це своєрідна «плата» за можливість вільного маніпулювання руками. При цьому найчастіше з’являється симптоматика не стільки з боку самого хребта, скільки з боку внутрішніх органів, які іннервуються виходять через отвори міжхребцевих дисків нервовими волокнами. Патологічні зсуви в системі хребта ущемляє ці нервові корінці, що різко погіршує «самопочуття» питомого ними органу. В середньому патологічні прояви хребетного стовпа виявляються в 40 — 45 років, іноді вони можуть турбувати вже в тридцятирічному віці, в інших симптоми виникають набагато пізніше середнього показника. І лише дуже небагато не відчувають хворобливих відчуттів в тому чи іншому відділі хребта протягом всього життя.

Позбутися від цих страждань допомагають такі визнані методи, як фізіотерапія, акупунктура, лікувально-профілактична фізкультура, застосування гомеопатичних препаратів тощо. Однак найбільш ефективним способом лікування є, мабуть, мануальна терапія. «Манус» в перекладі з латині означає «долоня, рука», тому цей медичний напрямок можна називати ще лікуванням за допомогою рук. Незважаючи на легкість і простоту методів мануальної терапії, цей вид лікування вимагає знань, практики і досвіду, а також обережності з боку практикуючого мануальщика, оскільки грубе і невміле вплив на структури хребта не тільки не позбавить від патології, але і може назавжди відправити людину в інвалідну коляску. У той же час руки справжнього професіонала — це «чарівна паличка», яка здатна іноді протягом всього лише одного сеансу вилікувати хворого, причому не просто полегшивши його страждання, а усунувши справжню причину патології, чого неможливо добитися застосуванням лікарських препаратів або якихось інших медичних процедур.

Принцип дії мануальної терапії полягає в певній послідовності впливу на локальні ділянки опорно-рухового апарату, причому послідовність повинна бути строгою, а вплив має дозироваться як по прикладеному зусиллю, так і за часом докладання цього зусилля. Завдяки цьому поліпшується рухливість міжхребцевих дисків, знімається перенапруження м’язів і зв’язок, внаслідок чого зменшується або повністю усувається механічне здавлювання надмірно напруженими м’язами або зміщеними хребцями кровоносних судин і нервів. У результаті зменшуються або усуваються болі в області різних ділянок хребта, відновлюються іннервація і кровопостачання тканин, зникає патологія внутрішніх органів, припиняються головні болі, поліпшується загальне самопочуття, підвищується працездатність і так далі.

Кількість сеансів визначається динамікою стану пацієнта, але найчастіше досить від трьох до п’яти сеансів, хоча на цей рахунок існують самі різні думки, в тому числі і серед самих мануальних терапевтів.

Як і будь-яке інше терапевтичне напрямок, мануальна терапія повинна проводитися в комплексі з іншими методами. Так, її лікувальний ефект посилюється фізіотерапевтичними процедурами, лікувально-профілактичної фізкультурою, загальним масажем і ін

Жигулі Андрій

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.