Маммопластика — які види найбільш популярні?

Дуже часто жінки не задоволені своїм бюстом і прагнуть внести в свої форми деякі корективи. Маммопластика — це операція, в ході якої виробляють збільшення або зменшення розміру грудей, а також зміна її форми.

Збільшуюча маммопластика

У ході цієї процедури в груди поміщаються імплантати — таким чином, грудей збільшуються і стають більш симетричними. Така операція може знадобитися, якщо жінку не влаштовує від природи маленький розмір грудей, а також для відновлення форми і розміру грудей після вагітності або різкого схуднення.

Якщо пацієнтка хоче, щоб груди стали більш високою і пружною, потрібно також підтяжка грудей.

В даний час ефективне збільшення розміру грудей можливо тільки за допомогою мамопластики; не існує інших процедур або препаратів, які могли б дати схожий ефект.

Кому підходить ця операція

Щоб отримати схвалення лікаря на маммопластику, у жінки не повинно бути яких-небудь захворювань, які можуть ускладнити процес загоєння ран після операції і / або привести до загрозливого життю стану. Некурящі жінки в середньому переносять саму операцію і відновний період краще, ніж курці. Крім того, жінка повинна бути впевнена в тому, що вона хоче поліпшити свій зовнішній вигляд саме таким способом — втім, це більшою мірою проблема самої пацієнтки, ніж лікаря. Ризики, пов’язані з операцією: інфекції, втрата чутливості, скупчення крові в грудях і необхідність дренування, ускладнення, пов’язані з анестезією.

Як проходить ця операція

Після того, як ви пройшли всі необхідні консультації та обстеження, обговорили з лікарем метод проведення операції і вибрали імплантати, призначається дата операції. Безпосередньо перед операцією хірург відзначає області, на яких він буде робити розрізи, а також робить фотографії для подальшої оцінки результатів. Після цього пацієнтці вводять місцевий анестетик (іноді також дають седативний засіб), і починається операція.

Найбільш часто розріз під час операції роблять під грудьми, в пахвовій западині, або на соску. Вибір місця розрізу залежить від бажаного розміру грудей, особливостей будови тіла пацієнтки, типу імплантатів і рішення лікаря. Діючи через розріз, доктор створить «кишеню» під грудним м’язом або стінкою грудної клітки. Імплантат буде розміщений всередині цієї кишені, після чого розріз зашивається. Результат збільшення грудей помітний видно відразу. З плином часу післяопераційні набряки зійдуть; рубці будуть бліднути значно повільніше.

Відновлення після операції

Після завершення операції лікар робить пов’язку, яку потрібно буде носити кілька тижнів або днів — у залежності від складності операції. Крім того, вам знадобиться носити спеціальний бюстгальтер, щоб зменшити набряки.

Через п’ять-десять днів деякі шви будуть видалені, після чого ви можете повернутися до своєї роботи, якщо вона не припускає великих фізичних навантажень. Дискомфорт повністю пройде лише через кілька тижнів; рубці помітно збліднувши через кілька місяців, але ніколи не зійдуть повністю.

Редукційна маммопластика

Інший різновид мамопластики — це зменшення грудей, або редукційна маммопластика. Ця процедура використовується для видалення зайвої жирової та інших тканин грудей. Редукційна маммопластика може бути потрібна для полегшення дискомфорту або досягнення розміру грудей, пропорційного тіла пацієнтки. Першим кроком до такої операції є консультація з пластичним хірургом. Необхідно зрозуміти, які складнощі пов’язані з цією операцією, а також отримати реалістичне уявлення про можливості пластичної хірургії.

Зменшення грудей може допомогти вирішити такі проблеми, як:

 • Обвисання грудей і розтягнення шкіри
 • Хронічні болі в області спини, шиї та плечей
 • Хронічна висип і / або подразнення шкіри під грудьми
 • Погана постава
 • Обмеження рухливості через дуже великого розміру грудей
 • Низька самооцінка і пов’язані з цим психологічні проблеми
 • Труднощі з вибором одягу і нижньої білизни
 • Зробити зменшення грудей можна в будь-якому віці — в деяких випадках його роблять навіть підліткам, хоча зазвичай фахівці рекомендують почекати, поки груди розвинеться повністю.

  Ускладнення операції по зменшенню грудей:

 • Втрата чутливості сосків і ареол
 • Освіта рубців
 • Труднощі в період грудного вигодовування
 • Асиметрія розміру, форми та / або положення сосків, через що можуть знадобитися подальші операції для поліпшення зовнішнього вигляду грудей
 • Алергічна реакція на препарати, які використовуються під час або після операції.
 • У жінок з високим індексом маси тіла загоєння ран після операції може бути ускладнене.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.